عزاداری

 

پیشنهاد بی سابقه در تاریخ فوتبال؛ برگزاری جام جهانی در 2 قاره

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 774 ] - چهارشنبه, 24 اسفند 1401
پیشنهاد بی سابقه در تاریخ فوتبال؛ برگزاری جام جهانی در 2 قاره

 اسپانیا و پرتغال، 2 کشور اروپایی در یک اقدام جالب برای میزبانی جام جهانی 2030 به صورت مشترک کاندیدا شدند. مراکش قرار است به اسپانیا و پرتغال در تلاش برا...

 اسپانیا و پرتغال، 2 کشور اروپایی در یک اقدام جالب برای میزبانی جام جهانی 2030 به صورت مشترک کاندیدا شدند. مراکش قرار است به اسپانیا و پرتغال در تلاش برای میزبانی جام جهانی مردان فیفا 2030 بپیوندد و ظاهراً جایگزین اوکراین در یک اتحاد سه جانبه با این دو کشور اروپایی شود.

جنگ روسیه و اوکراین و اتهامات کلاهبرداری به آندری پاولکو، رئیس فدراسیون فوتبال اوکراین، باعث شده است تا سران فدراسیون های فوتبال اسپانیا و پرتغال به فکر جایگزینی برای این کشور باشند و به همین خاطر مراکش جانشین اوکراین شد.

پیشنهاد بی سابقه در تاریخ فوتبال؛ برگزاری جام جهانی در 2 قاره

وزیر ورزش مراکش، با استناد به نامه پادشاه مراکش، جزئیات پیشنهاد این کشور شمال آفریقا را فاش کرد.

به گزارش رویترز، وی در این نامه نوشت: می خواهم اعلام کنم که پادشاهی مراکش به همراه اسپانیا و پرتغال تصمیم گرفته اند پیشنهاد مشترکی برای میزبانی جام جهانی 2030 ارائه کنند.

وی افزود: آفریقا و اروپا، شمال و جنوب مدیترانه، و جهان آفریقایی، عربی و اروپای مدیترانه ای را گرد هم خواهد آورد، در واقع ترکیبی از نبوغ، خلاقیت، تجربه و ابزار خواهد بود.

متحد شدن کشورها برای برگزاری جام جهانی بی سابقه نیست، زیرا کانادا، آمریکا و مکزیک باید میزبان مشترک جام جهانی در سال 2026 باشند. ژاپن همچنین با کره جنوبی در برگزاری فصل 2002 همکاری کرد.

اما نکته جالب در خصوص پیشنهاد میزبانی مشترک این سه کشور، تفاوت قاره ای مراکش با پرتغال و اسپانیا خواهد بود که این اتفاق در تاریخ فوتبال بی سابقه خواهد بود که در صورت پذیرش آن از سوی فیفا، شاهد رقابت های متفاوتی خواهیم بود.

پیشنهاد بی سابقه در تاریخ فوتبال؛ برگزاری جام جهانی در 2 قاره

پیش از این چهار کشور آرژانتین، شیلی، اروگوئه و پاراگوئه آمادگی خود را برای میزبانی مشترک در سال 2030 اعلام کرده اند.

گفته می شود عربستان، یونان و مصر نیز دیگر کشورهایی هستند که به صورت مشترک به دنبال میزبانی جام جهانی 2030 هستند و کریستیانو رونالدو قصد دارد سفیر عربستان در راه کسب این میزبانی باشد.

مرتبط با موضوع

تبلیغات


نظرسنجی

به نظر شما تیم ملی ایران به جام جهانی 2026 صعود میکند؟

گالری عکس

جدول