عزاداری

 

پرسپولیس 0 - 1 سپاهان؛ برتری شاگردان مورایس در دقایق پایانی

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 228 ] - یکشنبه, 21 اسفند 1401

حساس ترین دیدار هفته بیست و سوم رقابتهای لیگ برتر از ساعت 16:45 دقیقه امروز شنبه بین تیم های پرسپولیس و سپاهان در ورزشگاه آزادی برگزار شد که این دیدار با برتری یک بر صفر سپاهان به پایان رسید. محمد کریمی(96) برای زردپوشان گل زد.

پرسپولیس در این دیدار با علیرضا بیرانوند، مرتضی پورعلی گنجی (30 علی نعمتی)، فرشاد فرجی، دانیال اسماعیلی فر، وحید امیری، میلاد سرلک (90 وحدت هنانوف)، کمال کامیابی نیا، امید عالیشاه (46 عیسی آل کثیر)، مهدی ترابی (82 گولسیانی)، محمد عمری (82 سیامک نعمتی) و پری را به میدان رفت.

پری یرا مهاجم تیم فوتبال پرسپولیس در آخرین دقیقه نیمه اول این دیدار از پیام حیدری کارت زرد دوم را دریافت کرد و اخراج شد.

حساسیت بازی باعث شد دقایق ابتدایی این دیدار کیفیت فنی لازم را نداشته باشد اما هر چه از زمان بازی گذشت سپاهانی ها بر بازی مسلط شدند و چند حمله خطرناک را روی دروازه پرسپولیس انجام دادند و در دقیقه 21 هم به گل رسیدند اما به دلیل آفساید بودن این گل مردود اعلام شد.

7 دقیقه بعد مرتضی پورعلی گنجی برای دفع یک توپ درون محوطه جریمه با مهاجم سپاهان برخورد کرد و دچار مصدومیت از ناحیه سر شد که منجر به تعویض این بازیکن شد تا گل محمدی ناچار شود علی نعمتی را وارد زمین کند. این در حالی بود که گولسیانی هم روی نیمکت بود اما سرمربی تشخیص داد بازیکن دیگری وارد زمین شود.

بعد از این اتفاق که منجر به اعزام بازیکن مصدوم پرسپولیس به بیمارستان شد، بازی روند متعادل تری پیدا کرد اما سپاهانی ها همچنان خطرناک تر از میزبان کار را دنبال کردند و در چندین صحنه دروازه بیرانوند را با خطر جدی مواجه کردند.

در دقیقه اول وقت های اضافه نیمه اول پری را که روی هر صحنه ای به داور اعتراض می کرد کارت زرد دوم را از حیدری دریافت کرد و از زمین اخراج شد تا کار سرخپوشان برای نیمه دوم سخت شود.

نیمه دوم برای سرخپوشان با یک تعویض همراه بود و یحیی گل محمدی برای اینکه بتواند فشار حملات سپاهان را کم کند، عیسی آل کثیر را به جای عالیشاه وارد زمین کرد تا همچنان امیدوار به گلزنی باشد.

پرسپولیس که در نیمه اول بخش عمده بازی را به حریف واگذار کرده بود، در نیمه دوم بهتر عمل کرد و هر چند دو بار دروازه اش تا دقیقه 70 به شدت تهدید شد، اما حضور علیرضا بیرانوند درون دروازه اجازه نداد تا گلی را دریافت کند.

هر چند سپاهانی ها فشار زیادی وارد کردند تا به گل برتری دست پیدا کنند اما پرسپولیس در خط دفاعی بدون اشتباه کار کرد و تا دقایق پایانی اجازه باز شدن دروازه اش را نداد.

در 5 دقیقه پایانی گل محمدی با تغییراتی که در ترکیبش ایجاد کرد شرایط را برای رسیدن به گل فراهم کرد که از جمله این تغییرات بردن وحید امیری به نزدیکی خط حمله بود تا بر میزان فشار سرخ ها اضافه شود.

در حالی که بازی وارد چهارمین دقیقه وقت های اضافه شده بود، سپاهان در یک ضد حمله به گل رسید تا هم به سه امتیاز این دیدار برسد و هم انتقام پیروزی سرخپوشان در جام حذفی را بگیرد و شانس اول قهرمانی در لیگ برتر باشد.

مرتبط با موضوع

تبلیغات


نظرسنجی

به نظر شما تیم ملی ایران به جام جهانی 2026 صعود میکند؟

گالری عکس

جدول