کمیته رفاهی
 

مرفاوی: شناخت کامل از عراق داریم/آماده ورود به جام جهانی هستیم

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 156 ] - جمعه, 19 اسفند 1401
مرفاوی: شناخت کامل از عراق داریم/آماده ورود به جام جهانی هستیم

 صمد مرفاوی در نشست خبری قبل از بازی تیم های ملس فوتبال جوانان ایران و عراق در مرحله یک چهارم نهایی جام ملت های آسیا گفت: این بازی به دلیل حذفی بودن حساس...

 صمد مرفاوی در نشست خبری قبل از بازی تیم های ملس فوتبال جوانان ایران و عراق در مرحله یک چهارم نهایی جام ملت های آسیا گفت: این بازی به دلیل حذفی بودن حساسیت خاص خودش را دارد. در دور مقدماتی که آن را با صعود گذراندیم، واقعا در گروه خیلی سختی قرار داشتیم. خدا را شکر توانستیم از این گروه به عنوان تیم اول صعود کنیم.

سرمربی تیم ملی جوانان ایران تاکید کرد: دیدار فردا هم برای ما و هم برای عراق خیلی سخت است و حساسیت خاص خودش را دارد. سعی می کنیم با تمرکز و انگیزه بالا وارد این بازی شویم.

و در مورد تاثیر حضور عماد رضا، سرمربی عراق در فوتبال ایران روی شناختش از ایران توضیح داد: او بازیکن حرفه ای در فوتبال ایران بود و کاملا از عماد رضا شناخت داریم. البته فوتبال عراق را می شناسیم و اینگونه نیست که فقط او را بشناسیم. عماد رضا، بازیکن حرفه ای و بزرگی در فوتبال ایران بود و خیلی برای ما قابل احترام و عزیز است. خود من از قدیم الایام با فوتبال این کشور آشنایی دارم. مهاجم هدف سال های گذشته عراق یعنی احمد راضی و بازیکنان دیگری مثل سعد غیث و رئیس فدراسیون شان یعنی عدنان درجال را می شناسم و کامل از فوتبال عراق شناخت دارم.

سرمربی تیم ملی جوانان اضافه کرد: ایران و عراق از زمان های قدیم خیلی با هم رو در رو شده اند. عماد رضا و دوستانش نیز از ما شناخت دارند. بازی خیلی مهمی است و امیدوارم آن کسی که مستحق بود و بهتر بازی کرد، برنده شود.

مرفاوی درمورد ارزیابی کادر فنی از تیم ملی عراق گفت: تیم شایسته ای است که از گروهش بالا آمده. وقتی تیمی به این مرحله رسیده است، قطعا از لحاظ فنی این شایستگی را داشته است. ارزیابی ما این است که عراق تیم خیلی خوب و توانمندی است. برای بازی به این مهمی برنامه های خودمان را داریم و سعی می کنیم برنامه های فنی خود را به خوبی با توجه به آنالیزی که از عراق داشتیم، انجام بدهیم.

او افزود: عراق نیز ما را آنالیز کرده و برنامه دارند. به همین دلیل بازی است که سعی داریم از موقعیت های خود به خوبی استفاده کنیم.

سرمربی تیم ملی جوانان درمورد اینکه بازی های سخت شاگردانش در مرحله گروهی چه تاثیری در دیدار با عراق دارد، توضیح داد: در گروه ما تیم های توانمندی مثل قطر و ویتنام که واقعا تیم شایسته ای برای صعود بود، حضور داشتند . در واقع گروه ما گروه مرگ بود و تیم 6 امتیازی در آن حذف شد . در گروه های دیگر تیم ها با 4 امتیاز صعود کردند. این موضوع نشان می دهد کیفیت فنی آن گروه خیلی بالا بود.

مرفاوی عنوان کرد: آن بازی ها از لحاظ فنی می تواند خیلی به ما کمک کند. پروسه خود را از مسابقات مقدماتی شروع کردیم . دیدار مقابل قطر، استرالیا و ویتنام خیلی سنگین بود و کمک کرد انسجام تیمی خود را از لحاظ فنی، روحی و روانی بالا ببریم و اعتماد به نفس خوبی به تیم داد. قطعا این اعتماد به نفس می تواند خیلی برای ما مثمرثمر باشد. امیدوارم با یک برنامه ریزی و ارائه فوتبالی خوب بتوانیم بازی با عراق را به نفع خودمان تمام کنیم.

مرفاوی درمورد اینکه برای رسیدن به جام جهانی چه مسیری را طی کرده اند، پاسخ داد: به هر حال باید این راه را برویم . وقتی می خواهید وارد مسیری شوید، سختی های خاص خودش را دارد. با توجه به 3 بازی که انجام دادیم به مرحله حذفی آمدیم و این دیدار هم بسیار سخت است. نه من بلکه هر مربی و هر تیم دیگری باید برنامه ریزی خاص خودش را داشته باشد. باید با این مسائل کنار آمد . بازی با عراق یک پله دیگر است که ما را به جام جهانی می رساند و این موضوع برای من و بازیکنانم روشن است. برای تیم مقابل هم همین است. دیداری است که سعی داریم به بهترین شکل با تلاش بازیکنان آن ها را بگذرانیم و به مرحله بعد و جام جهانی برسیم.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول