عزاداری

 

حسن غفوری فرد درگذشت

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 239 ] - پنجشنبه, 18 اسفند 1401
حسن غفوری فرد درگذشت

فرزند مرحوم غفوری فرد با تایید این خبر به خبرنگار سیاسی  ایرنا  گفت: وی به دلیل کهولت سن در روزهای اخیر در بیمارستان جم بستری بود که صبح امروز دار ف...

فرزند مرحوم غفوری فرد با تایید این خبر به خبرنگار سیاسی ایرنا گفت: وی به دلیل کهولت سن در روزهای اخیر در بیمارستان جم بستری بود که صبح امروز دار فانی را وداع گفت.

به گفته وی، اطلاع رسانی درباره آیین تشییع و بزرگداشت مرحوم غفوری فرد از سوی دفتر وی اطلاع رسانی میشود.

مرحوم حسن غفوری فرد متولد سال 1322 و دارای مدرک دکترای فیزیک ذرات هسته ای از دانشگاه کانزاس ایالات متحده آمریکا بود؛ وی در کارنامه فعالیت سیاسی خود دبیری انجمن اسلامی دانشجویان ایرانی در آمریکا در دوران پیش از انقلاب را ثبت کرده است.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی غفوری فرد مدتی رئیس مدرسه عالی ساختمان، وابسته به دانشگاه امیرکبیر بود و در پی استعفای دولت موقت در آبان 1358 به سمت استاندار خراسان منصو

ب شد؛ پس از شهادت 2 تن از نمایندگان استان خراسان در انفجار 7 تیر1360 وی به عنوان نماینده این استان به مجلس اول شورای اسلامی راه یافت.

غفوری فرد پس از حضور در مجلس شورای اسلامی، در سال های 60 تا 64 وزیر نیرو بود و در دولت اول سازندگی نیز ریاست سازمان تربت بدنی را بر عهده داشت.

وی در مجالس پنجم، هفتم و هشتم به عنوان نماینده مردم تهران به مجلس راه یافت.

آن مرحوم در حوزه فعالیت های حزبی نیز فعال بود و عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی بود؛ وی در دهه گذشته دبیر کلی جامعه اسلامی ورزشکاران بر عهده داشت. جمعیت حامیان هواداران فوتبال درگذشت غفوری فرد را به خانواده محترمش و جامعه ورزش تسلیت می گوید.

مرتبط با موضوع

تبلیغات


نظرسنجی

به نظر شما تیم ملی ایران به جام جهانی 2026 صعود میکند؟

گالری عکس

جدول