کمیته رفاهی
 

استقلال - گل گهر؛ تقابل قلعه نویی با هواداران آبی

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 140 ] - یکشنبه, 14 اسفند 1401
استقلال - گل گهر؛ تقابل قلعه نویی با هواداران آبی

چهار دیدار پایانی هفته بیست و چهارم روز دوشنبه برگزار می شود. نگاهی به این مسابقات می اندازیم؛ مس کرمان - فولاد خوزستان؛ کار سخت تیم منصوریان در کویر مس کرمان...

چهار دیدار پایانی هفته بیست و چهارم روز دوشنبه برگزار می شود.

نگاهی به این مسابقات می اندازیم؛

مس کرمان - فولاد خوزستان؛ کار سخت تیم منصوریان در کویر

مس کرمان در منطقه خطر و رتبه چهاردهم لیگ برتر ایستاده و اگر می خواهد دوباره سقوط نکند باید این سه امتیاز خانگی را از فولاد خوزستان بگیرد فولادی که تنها نماینده  نسبتا موفق کشورمان در لیگ قهرمانان آسیا بود و به جمع 4 تیم برتر غرب آسیا راه پیدا کرد و در نهایت با شکست مقابل الهلال از گردونه رقابت ها حذف شد. مس  هفته گذشته با یک گل به خودی مقابل ذوب آهن سه امتیاز حساس را از دست داد ولی فولاد با سرمربی جدیدش علیرضا منصوریان توانست نوار باخت های پیاپی را قطع کند.

قرمزپوشان اهوازی  با پیروزی مقابل ملوان 27 امتیازی هستند و در رده هشتم جدول لیگ ایستاده است. بازی رفت دو تیم گل نداشت ولی این مرتبه شاید شرایط هر دو تیم فرق کند. مس فرزاد حسین خانی سرمربی اش را به دلیل محرومیت روی نیمکت ندارد و منصوریان هم می خواهد خودش را به هواداران فولاد بیش از گذشته ثابت کند بنابراین بعید است دو تیم بدنبال بازی دفاعی و بسته باشند.

ملوان - آلومینیوم اراک؛ قطع نوار باخت های ملوانان؟

ملوان در سه هفته اخیر فقط یک امتیاز از ذوب آهن گرفت و مقابل فولاد و گل گهرسیرجان بازنده شد تا همچنان در منطقه فانوس بدستان لیگ قرار داشته باشد و با 22 امتیاز روی پله  دوازدهم لیگ بایستد حریف ملوانی ها آلومیینوم اراک رده هفتمی است که 30 امتیاز اندوخته دارد و مدیران باشگاه قطعا از جایگاه تیم شان رضایت دارند بخصوص که آنها بالاتر از تیم های قدیمی و صنعتی لیگ مثل فولاد، پیکان و ذوب آهن ایستاده اند.

آلومینیوم هم دو هفته است که به مساوی بسنده کرده و رنگ برد را ندیده است و شاید در این بازی خارج از خانه گوشه چشمی به سه امتیاز داشته باشد. البته تیم اراکی از تیم های مدعی تراکتور و سپاهان امتیاز گرفت و خیلی از این مساوی ها ناراضی نیستند. مسابقه رفت دو تیم را هم آلومینیوم یک بر صفر برد. تقابل مربیان جوان لیگ در دور برگشت هم دیدنی خواهد بود جایی که مازیار زارع مقابل سرمربی آلومینیوم مهدی رحمتی قرار می گیرد.

استقلال - گل گهرسیرجان؛ رویارویی قلعه نویی با هواداران آبی 

استقلال بعد از چهار برد متوالی، حالا به سربالایی لیگ  رسیده و در هفته های آینده باید مقابل تیم هایی با سرمربیان استقلالی و مدعی قرار می گیرد. اولین  آنها تیم گل گهر با امیر قلعه نویی است که ظاهرا یکی از گزینه های اصلی سرمربیگری تیم ملی هم هست. گل گهر با دو برد متوالی دوباره خودش را به جمع تیم های مدعی بالانشین رسانده و این هفته باید مقابل هواداران استقلال دنبال سه امتیاز باشد. قلعه نویی بعد از مدت ها مقابل استقلالی ها قرار می گیرد در دوران کرونا نبرد دو تیم در ورزشگاه خالی برگزار می شد.

استقلال اگر در این دیدار پیروز شود همچنان به طور جدی در تعقیب سپاهان و پرسپولیس  خواهد بود  ولی در صورتیکه امتیاز از دست بدهد ممکن است از کورس مدعیان قهرمانی جا بماند البته باید دید پرسپولیس و سپاهان امروز مقابل حریفان خود چه نتیجه ای می گیرند.

گل گهرسیرجان هم در رده چهارم لیگ و پشت سر استقلال ایستاده و به دنبال چهل امتیازی شدن است. بازی رفت را استقلال 2 بر یک برد و امیر قلعه نویی دوست ندارد که بازهم به استقلال بازنده شود البته گل گهر تاکنون نتوانسته استقلال را در لیگ برتر شکست بدهد و این یک نکته مثبت برای تیم ساپینتو است. گل گهرسیرجان هم بازیکنان استقلالی کم ندارد و شاید بتوان این بازی را یک دیدار خانگی نامید.

نفت مسجدسلیمان - نساجی؛ شام آخر عنایتی؟

نساجی هفته گذشته یک امتیاز از استقلال گرفت تا شرایطش در جدول لیگ بهتر شود و با 23 امتیاز در رده یازدهم قرار بگیرد. یکی از 5 برد نساجی در این فصل مقابل نفت مسجدسلیمان به دست آمده و  نفتی ها در آن بازی 4 گل از نساجی دریافت کردند. اکنون اما رضا عنایتی سرمربی تیم نفت شده و تلاش می کند این تیم را از سقوط نجات بدهد البته عنایتی به مدیران باشگاه اولتیماتوم داده در صورتیکه  وعده های مالی محقق نشود از تیم نفت جدا خواهد شد.

در این مسابقه  شاهد  تقابل دو سرمربی جوان قرمز و آبی هستیم. حمید مطهری مربی سابق پرسپولیس که اولین فصل سرمربیگری خود را تجربه می کند مقابل رضا عنایتی قرار می گیرد که تجربه بیشتری از مطهری در این زمینه دارد. 

برنامه مسابقات هفته بیست و دوم لیگ برتر:

هفته بیست و دوم؛ روز احسان ونیکوکاری- روز درختکاری
یکشنبه 14 اسفند

پیکان تهران- ذوب آهن  اصفهان - ساعت 15- ورزشگاه  انقلاب کرج

تراکتور تبریز- پرسپولیس - ساعت 16- ورزشگاه  شهید سلیمانی تبریز

مس رفسنجان- صنعت نفت آبادان  - ساعت 17- ورزشگاه  شهدای مس رفسنجان

فولاد مبارکه سپاهان اصفهان- هوادارتهران  - ساعت 18- ورزشگاه  نقش جهان اصفهان

دوشنبه 15 اسفند
مس کرمان -فولادخوزستان - ساعت 15- ورزشگاه  امام علی (ع) کرمان

ملوان بندر انزلی -آلومینیوم  اراک - ساعت 15- ورزشگاه  تختی انزلی

استقلال -گل گهر سیرجان  - ساعت 16:45- ورزشگاه  آزادی تهران

نفت مسجد سلیمان- نساجی  مازندران  - ساعت 18- ورزشگاه  شهید بهنام محمدی مسجد سلیمان

پایان پیام/

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول