کمیته رفاهی
 

صدرنشینی پرسپولیس یا مدعی شدن تراکتور؟

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 194 ] - شنبه, 13 اسفند 1401
صدرنشینی پرسپولیس یا مدعی شدن تراکتور؟

 دیدارهای هفته بیست و دوم لیگ برتر از فردا با انجام 4 مسابقه آغاز می شود. حساس ترین بازی ها در تبریز و اصفهان برگزار می شود و تیم های اول و دوم جدول لیگ ...

 دیدارهای هفته بیست و دوم لیگ برتر از فردا با انجام 4 مسابقه آغاز می شود. حساس ترین بازی ها در تبریز و اصفهان برگزار می شود و تیم های اول و دوم جدول لیگ به مصاف رقبای خود می روند و شاهد یک کورس هیجان انگیز قهرمانی خواهیم بود.

نگاهی به بازی های فردا می اندازیم؛

پیکان تهران - ذوب آهن اصفهان؛ نبرد برای دهمی

پیکان 4 هفته است که برد نداشته و با دو مساوی و دو باخت در رده سیزدهم جدول لیگ ایستاده و بیش از گذشته خطر سقوط به لیگ یک را احساس می کند. حریف اصفهانی آنها نیز هفته گذشته یک بازی 6 امتیازی در قعر جدول را بردند تا با شکست دادن مس کرمان با 23 امتیاز در رده دهم جدول بایستد. اما اگر فردا نتواند در تهران امتیاز بگیرد ممکن است تا رده سیزدهم سقوط کند و پیکان جانشین این تیم در رده دهم شود.

هر دو تیم در خط حمله مشکل گلزنی دارند. البته پیکان با 10 گل زده ضعیف ترین خط حمله را دارد. بازی رفت دو تیم هم مساوی شد و شاید این مرتبه هم دو تیم از تقسیم امتیازها ناراضی نباشند. مجتبی حسینی سرمربی پیکان در دیدار فردا به دلیل حکم انضباطی محروم است و از روی سکوها نظاره گر بازی خواهد بود.

تراکتور - پرسپولیس؛ تعیین کننده سرنوشت قهرمانی در ورزشگاه خالی

این بازی یکی از مسابقات تعیین کننده در سرنوشت قهرمانی لیگ محسوب می شود. پرسپولیس 42 امتیازی اکنون با یک امتیاز کمتر نسبت به سپاهان در رده دوم ایستاده است. از سویی دیگر تراکتور هم 5 هفته بدون باخت را پشت سرگذاشته و با 36 امتیاز در رده پنجم جدول لیگ است. هواداران تراکتور معتقدند اگر بتوانند در این بازی برنده شوند شانس قهرمانی در لیگ برتر همین فصل را هم خواهند داشت. هرچند این مسابقه با حکم کمیته انضباطی بدون تماشاگر برگزار خواهد شد و به همین دلیل احتمال دارد مسابقه در ورزشگاه شهید سردار سلیمانی تبریز به جای ورزشگاه یادگار امام برگزار شود.

تراکتور در این مسابقه دو بازیکن مطرح خود یعنی هاشم نژاد و هادی محمدی را ندارد. هاشم نژاد هفته گذشته یکی از سه گل زیبای تیمش را به نفت آبادان زد و محمدی هم از جمله مدافعان مستحکم تیم محسوب می شود. پرسپولیس اما شرایط پرنوسانی در این هفته ها داشته است. هرچند اکنون بازیکنان آماده ای در خط حمله دارد. با این حال تراکتور با 27 گل زده یک گل هم از پرسپولیس بیشتر زده اما گلزنی به پرسپولیس کار دشواری است. سرخپوشان در این فصل فقط 9 گل خورده اند و یکی از مستحکم ترین خطوط دفاعی لیگ را دارد. البته یکی از این گل ها را از تراکتور در بازی رفت دریافت کرده است.

مسابقه رفت دو تیم یک بر صفر به سود تراکتور به پایان رسیدو آن زمان بردیف هدایت تراکتوری ها را در دست داشت و اکنون پرسپولیسی ها برای جبران آن شکست به تبریز می روند تا مقابل تیم خمز صف آرایی کنند. نتیجه این بازی به جز هواداران تراکتور برای دیگر مدعیان لیگ از جمله سپاهان و استقلال هم اهمیت فوق العاده ای دارد. پرسپولیس امیدوار است با سه امتیاز از تبریز به تهران برگردد تا شاید دوباره به صدر جدول برسد اما کار راحتی مقابل تراکتور لالیگایی که هدایتش را پاکو خمز اسپانیایی برعهده دارد آسان نیست.

مس رفسجان - صنعت نفت آبادان؛ نبرد طلایی پوشان برای بقا

مس رفسنجان با دو برد متوالی در رده ششم جدول لیگ ایستاده جایگاهی مناسب برای این تیم صنعتی است که البته فصل آینده سرمربی جدید هدایتش را برعهده خواهد گرفت زیرا محمد ربیعی اعلام کرده در پایان فصل از این تیم جدا خواهد شد.

صنعت نفت آبادان اما وضعیت خطرناکی در جدول لیگ دارد، طلایی پوشان آبادان فقط 12 امتیاز دارند  و در رده پانزدهم جدول لیگ ایستاده اند و اگر می خواهند به بقا امیدوار باشند باید در دیدارهای آینده خود برنده شوند. بازی رفت دو تیم برنده نداشت و با نتیجه مساوی به پایان رسید اما این مرتبه مساوی برای نفت آبادان به معنی نزدیک شدن به لیگ یک است بنابراین ممکن است این تیم تهاجمی تر از مس بازی کند اما شکست دادن مس رفسنجان کار دشواری است تیمی که ساختار دفاعی محکمی دارد.

سپاهان اصفهان - هوادار تهران؛ اصفهانی ها صدرنشین می مانند؟

سپاهان اصفهان صدرنشین لیگ برتر است و اگر در این بازی خانگی پیروز شود همچنان صدرنشین باقی خواهد ماند اما در صورت از دست دادن امتیاز ممکن است پرسپولیس با تراکتور از زرد پوشان اصفهانی سبقت بگیرد و به صدر برسد. ساکت الهامی سرمربی تیم هوادار تلاش می کند تا تیمش در نیمه بالایی جدول لیگ باقی بماند و در حاضر با 25 امتیاز نهم است. سپاهان هفته گذشته دو امتیاز حساس مقابل آلومینیوم اراک از دست داد و هوادار هم در خانه از مس رفسنجان شکست خورد و هر دو تیم به دنبال امتیاز هستند البته توان سپاهان خیلی بیشتر از هوادار است و در بازی رفت هم سپاهان 2 بر یک پیروز شد.

برنامه مسابقات هفته بیست و دوم لیگ برتر:

هفته بیست و دوم؛ روز احسان ونیکوکاری- روز درختکاری
یکشنبه 14 اسفند

پیکان تهران- ذوب آهن  اصفهان - ساعت 15- ورزشگاه  انقلاب کرج

تراکتور تبریز- پرسپولیس - ساعت 16- ورزشگاه  شهید سلیمانی تبریز

مس رفسنجان- صنعت نفت آبادان  - ساعت 17- ورزشگاه  شهدای مس رفسنجان

فولاد مبارکه سپاهان اصفهان- هوادارتهران  - ساعت 18- ورزشگاه  نقش جهان اصفهان

دوشنبه 15 اسفند
مس کرمان -فولادخوزستان - ساعت 15- ورزشگاه  امام علی (ع) کرمان

ملوان بندر انزلی -آلومینیوم  اراک - ساعت 15- ورزشگاه  تختی انزلی

استقلال -گل گهر سیرجان  - ساعت 15- ورزشگاه  آزادی تهران

نفت مسجد سلیمان- نساجی  مازندران  - ساعت 18- ورزشگاه  شهید بهنام محمدی مسجد سلیمان

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول