کمیته رفاهی
 

صحبت های تاج در کارگروه ورزش حزب موتلفه

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 370 ] - شنبه, 13 اسفند 1401
صحبت های تاج در کارگروه ورزش حزب موتلفه

 نشست هفتگی اعضای کارگروه ورزش حزب موتلفه اسلامی با حضور مهدی تاج رییس و مهدی محمد نبی نایب رییس اول فدراسیون فوتبال و مشاور ورزشی وزیر ورزش و جوانان برگ...

 نشست هفتگی اعضای کارگروه ورزش حزب موتلفه اسلامی با حضور مهدی تاج رییس و مهدی محمد نبی نایب رییس اول فدراسیون فوتبال و مشاور ورزشی وزیر ورزش و جوانان برگزار شد.

در این نشست ابتدا محمدرضا تهرانی رییس کارگروه ورزش حزب موتلفه اسلامی با اشاره به اهمیت و گستره فوتبال در سراسر جهان از این رشته به عنوان پدیده ای یاد کرد که علاوه موقعیت رفیع ورزشی، عرصه های مختلف اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و تبلیغاتی را نیز تحت تاثیر قرار داده است. وی همچنین از فوتبال به عنوان ابزار قدرتمندی یاد کرد که توانسته توجه جوامع مختلف دنیا را بسوی خود معطوف کند.

در ادامه جلسه،  اعضای کارگروه ورزش مباحثی چون لزوم تعین تکلیف سرمربی تیم ملی، روزآمد کردن کارکرد کمیته های تخصصی، ایجاد تحول در ساختار اداری و عملیاتی فدراسیون، تنظیم منشور حقوق هواداری، حمایت و نظارت بر فعالیت های باشگاهها، تشکیل اتاق فکر در فدراسیون، نظارت و دقت بیشتر بر قرارداد مربیان خارجی، ارائه بسته فرهنگی، متناسب با فضای فعلی فوتبال، چگونگی برخورد با ناهنجاری های این ورزش و مسائل مختلف دیگر را مطرح کردند. 

مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال سخنران نهایی این نشست بود که با اشاره به مباحث مطرح شده و نقطه نظرات اعضای کارگروه حزب موتلفه، حضور خود در این جلسه را فرصت مغتنم شمرد که طی آن هم توفیق دیدار با کارشناسان با سابقه و اصحاب رسانه  فراهم شد و هم این امکان به وجود آمد تا از نزدیک در جریان دغدغه های جمعی از چهره های دلسوز ورزش و فوتبال قرارگیرد. ایشان همچنین با ذکر خاطره و یاد کرد از شادروان علی اکبر پرورش از پیشگامان موتلفه اسلامی از این تشکیلات به عنوان حزبی ریشه دار نظام یاد کرد.

 

*در این هفته سرمربی تیم ملی مشخص می شود

مهدی تاج در ادامه با اشاره به برخی ابهامات در خصوص انتخاب سرمربی تیم ملی فوتبال اظهار داشت: ما در فدراسیون فوتبال با جدیت پیگیر این موضوع هستیم و جلسه مهمی با اعضای هیات رییسه داشتیم که در آنجا تصمیم گرفته شد طی همین هفته، فرد مورد نظر را معرفی کنیم. ترجیح ما این است که یک چهره شاخص داخلی را برای هدایت تیم ملی انتخاب معرفی کنیم به شرطی که این مربی بتواند با  نظم و انضباط کامل امور محوله را به انجام برساند.

*از مربیان دخلی نامزد برای حضور در تیم ملی فوتبال عذرخواهی می کنم

وی افزود: فردی که واجد شرایط، توانمند و دارای کارنامه قابل قبول باشد. با این وجود موضوع مربی خارجی هم هنوز مطرح است و نهایتا ما تا بیستم اسفندماه سرمربی تیم ملی را معرفی خواهیم کرد. در اینجا جا دارد از مربیان داخلی خوبی که طی این روزها نام آنها مطرح شد و دلخوری هایی به وجود آمد عذرخواهی کنم.

*نمی خواستیم باعث دلخوری مربیان دخلی شویم

رئیس فدراسیون فوتبال عنوان کرد: بدیهی است هدف ما این نبود که موجبات دلخوری کسی فراهم شود.

*سیاست بازان می خواهند طعمه های خود را از ورزشکاران انتخاب کنند

تاج در ارتباط با عملکرد تیم ملی و پاره ای حواشی در مسابقات جام جهانی تصریح کرد: تیم ملی فوتبال قسمتی از بدنه جامعه هر کشوری است که عملکرد آن  می تواند در افزایش روحیه جامعه نقش بسزایی ایفا کند. اگر تیم ملی درهر مسابقه ای به ویژه میادین بین المللی، آسیایی، جهانی والمپیک پیروز شود، انرژی مثبت و شادی حاصل از آن  در پیکر جامعه تزریق خواهد شد. بر عکس شکست ها هم حال جامعه را بد می کند، پس وظیفه تک تک بازیکنان تلاش در جهت افتخار آفرینی برای کشور است. بدیهی است سیاست بازان همیشه دنبال فرصت هستند تا طعمه های  خود را از میان چهره های مطرح خصوصا ورزشکاران انتخاب کنند به همین دلیل درگیر شدن بازیکنان در مسائل سیاسی می تواند آینده خود آنان را خراب کند.

*ورزشکارانی که طعمه می شوند از عواقب آن خبر ندارند

وی افزود: نکته مهم دیگر این که وقتی برخی از ورزشکاران درگیر وطعمه این سیاست بازان شوند، حرکاتی از خود نشان می دهند که خودشان نیز به آن کار اعتقاد ندارند و از عواقب آن با خبر نیستند!

*به تشکیل اتاق فکر در فدراسیون فوتبال اعتقاد دارم

تاج با اشاره به لزوم راه اندازی اتاق فکر در فدراسیون فوتبال گفت:  قبول دارم که باید چنین مرکزی را داشته باشیم البته همین الان هم من، آقای نبی به عنوان نایب رییس و دیگر همکاران در تصمیم گیری ها از مشورت و هم اندیشی افراد مختلف استفاده می کنیم با این وجود می پذیرم که دایره مشورت باید گسترده تر باشد.

*به دلیل حجم بالای کار در فدراسیون امکان بروز خطا وجود دارد

رئیس فدراسیون فوتبال در ارتباط با لزوم تقویت برخی کمیته ها تصریح کرد: اینکه کم و کاستی هایی در عملکرد برخی از کمیته ها و دیگر ارکان فدراسیون وجود داشته باشد امر طبیعی است با این وصف دیکته ننوشته غلط ندارد وقتی حجم کار بالا باشد امکان بروز خطا هم وجود دارد. کار در فدراسیون فوتبال با فدراسیون های دیگر متفاوت است. امروزه فوتبال تنها یک ورزش نیست بلکه این رشته در مباحثی چون صنعت، فرهنگ، تبلیغات، جامعه و حتی  سیاست تاثیر می گذارد لذا باید در پی گیری مسائل، تمام ابعاد شود.

*هر بازیکنی جریمه شود، باید خودش آن را پرداخت کند، نه باشگاه

وی افزود: ما دیدیم اگر قرار باشد جور تخلف بازیکن را باشگاه بکشد و هر دفعه آنها جریمه شوند نه تنها ورزشکار به خود نمی آید بلکه ممکن است ناهنجاری های بیشتری درست کند لذا به این نتیجه رسیدیم که از این پس هر بازیکنی جریمه شد باید آن را شخصا بپردازد، این امر باعث می شود تا ورزشکاران به خود آیند و حواسشان باشد که تخلف نکنند و در صورت تکرار با جرائم سنگین تری مواجه خواهند شد تا اخلاق حرفه ای را رعایت کنند.

* مشکلات در پرداخت ارز به مربیان خارجی از دلایل اصلی شکایت آنهاست

رییس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این پرسش که چرا قرارداد مربیان خارجی غالبا به نفع آنها و به ضرر فوتبال ما تمام می شود خاطرنشان کرد: طبق مقررات فیفا  هر مربی که دو ماه حقوق نگرفته باشد می تواند شکایت کند و باشگاه نه تنها باید مبلغ کامل قرارداد او را بپردازد بلکه مربی مذکور می تواند با دریافت مطالبات خود قرارداد را هم یک طرفه فسخ کند. مشکلات در پرداخت ارز به مربیان خارجی از دلایل اصلی شکایت آنهاست. تلاش داریم مسئله را به نوعی مرتفع کنیم تا مشکلاتی از این دست گریبان فوتبال ما را نگیرد.

*باشگاه ها به جای هزینه های گزاف، روی به پرورش استعداد بیاورند

رییس فدراسیون فوتبال در ارتباط با حرفه ای شدن باشگاهها تاکید کرد: آنها باید موارد معین  شده را رعایت کنند از جمله اینکه لازم است قرارداد با بازیکنان و مربیان شفاف و سقف بودجه آنها مشخص باشد. مسائل فرهنگی و موارد دیگر هم در این مبحث دیده شده که ضرورت دارد تمام این موارد از شفافیت کامل برخوردار باشد. هر باشگاه استانداردها را رعایت کرد می تواند مجوز حرفه ای بگیرد. یکی دیگر از وظایف آنها سازندگی و پرورش استعدادهاست که بعضا مورد غفلت واقع شده است. باشگاه ها اگر به جای َهزینه چند صد میلیونی برای جذب دو بازیکن صاحب نام، این پول ها را صرف سازندگی و تیم های پایه خود کنند ، آن وقت صاحب چند بازیکن صاحب نام خواهندشد، اما متاسفانه بیشتر باشگاه های ما نتیجه گرا شده و وظایف خود را در راه سازندگی وبازیکن سازی از یاد برده اند. دود چنین تفکری به چشم تیم های ملی پایه خواهد رفت.

*در برخی از هیات های استانی دچار ضعف عملکردی هستیم

تاج در باب ضعف عملکرد برخی از هیات های استان هم گفت:  اینکه در تعدادی از استان ها با ضعف عملکرد هیات ها مواجه هستیم غیر قابل کتمان است به همین دلیل شخصا همه استان ها را زیر نظر دارم و از نزدیک پی گیر فعالیت آنها هستم. سعی خواهیم کرد اگر تغییراتی در راس هیات ها انجام می گیرد به نفع فوتبال باشد.

رئیس فدراسیون فوتبال در رابطه با انجام بازی دوستانه تیم ملی با تیم های کشورهای دیگر نیز پاره ای مشکلات را در این رابطه دخیل دانست اما در عین حال تاکید کرد امر مذکور نیز محقق خواهد شد و طبق تقویم فیفا انجام خواهد شد.

پایان پیام/

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول