کمیته رفاهی
 

«منصوریان» جانشین «نکونام» شد

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 186 ] - چهارشنبه, 10 اسفند 1401
«منصوریان» جانشین «نکونام» شد

 جواد نکونام بعد از پیروزی مقابل الفیصلی عربستان در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا تصمیم گرفت تا از سمت خود کناره گیری کند و در شرایطی که مدیران ب...

 جواد نکونام بعد از پیروزی مقابل الفیصلی عربستان در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا تصمیم گرفت تا از سمت خود کناره گیری کند و در شرایطی که مدیران باشگاه فولاد مدعی بودند که استعفای نکونام پذیرفته نیست و او در بازی الهلال، قرمزپوشان اهوازی را همراهی خواهد کرد، اما نکونام در سفری غیرمنتظره به تهران بازگشت. بعد از سفر نکونام و قطعی شدن جدایی اش از فولاد، حمیدرضا رجبی در کسوت سرمربی موقت سکان دار فولاد شد و این تیم را در مصاف با الهلال هدایت کرد.

مدیران باشگاه فولاد با توجه به نمایش قابل قبول تیم شان در مصاف با الهلال عربستان تصمیم گرفتند تا حمیدرضا رجبی را در نقش سرمربی تا پایان فصل منصوب کنند اما با وجود طرح این موضوع از سوی سرپرست مدیرعاملی باشگاه فولاد، رجبی که در نقش آنالیزور در کادرفنی جواد نکونام حضور داشت، به احترام همکار خود نپذیرفت که در نقش سرمربی کارش را دنبال کند و همین مسئله باعث شد تا مدیران باشگاه فولاد به دنبال جذب یک سرمربی جدید باشند.

بازگشت علی منصور به چرخه سرمربیان لیگ

علیرضا منصوریان، محرم نویدکیا، آندره آ استراماچونی و دراگان اسکوچیچ از جمله گزینه های مطرح شده برای هدایت تیم فولاد خوزستان بودند که مدیران باشگاه فولاد در نوبت اول به سراغ اسکوچیچ رفتند اما سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران به پیشنهاد فولادی ها پاسخ منفی داد. بعد از بررسی های نهایی و در شرایطی که در جلسه شب گذشته هیات مدیره باشگاه فولاد، حمیدرضا شعبانی به عنوان مدیرعامل جدید منصوب و جانشین حمیدرضا رادکیا شد، تصمیم گیری درباره انتخاب سرمربی انجام شد.

منصوریان که سابقه سرمربیگری در تیم های مختلف از جمله استقلال تهران را دارد و فصل گذشته در استان خوزستان و تیم صنعت نفت آبادان کارنامه ای قابل قبول از خود به جای گذاشت، بعد از مذاکره با مدیران باشگاه فولاد با آن ها به توافق رسید تا بعد از استعفای جواد نکونام، بازهم یک سرمربی استقلالی جانشین او شود و حالا هواداران فولاد چشم انتظار عملکرد علیرضا منصوریان تا پایان فصل هستند. البته که سرمربی جدید فولادی ها قراردادش را تا پایان لیگ بیست وسوم با این تیم به امضا رسانده است.

پایان سال جذاب در انتظار «منصوریان»

فولاد خوزستان امروز باید در خانه برابر ملوان بندرانزلی قرار گیرد که احتمالاً علیرضا منصوریان از روی سکوها هدایت تیمش را برعهده خواهد داشت و مانوئل گونزالس دستیار اسپانیایی جواد نکونام در کنار زمین حضور خواهد داشت اما از هفته آینده که احتمالاً دستیاران منصوریان به کادرفنی فولاد اضافه خواهند شد، این سرمربی باتجربه هم به کنار زمین خواهد آمد تا تیم جدیدش را هدایت کند.

فولادی ها تا پیش از فیفادی نوروز به جز مسابقه فردا مقابل ملوان، باید در کرمان مقابل مس به میدان بروند و سپس در دیداری خانگی برابر استقلال قرار گیرند. ضمن آنکه بعد از رویارویی با استقلال، قرمزپوشان اهوازی در جام حذفی باید به مصاف گل گهر سیرجان بروند که 2 تقابل پیاپی با سرمربیان استقلالی می تواند بر جذابیت های مسابقات پیش روی فولاد بیفزاید. علیرضا منصوریان در شرایطی سکان هدایت قرمزپوشان اهوازی را پذیرفته که این تیم با 24 امتیاز در رتبه نهم جدول است و باید دید این سرمربی باتجربه تا پایان فصل می تواند فولاد را در چه رتبه ای از جدول رده بندی جای دهد.

فولاد خوزستان، هشتمین تیم تحت هدایت منصوریان در لیگ برتر خواهد بود. این مربی در 188 مسابقه، 69 برد، 64 تساوی و 55 باخت نصیبش شده و در مجموع 271 امتیاز به دست آورده است.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول