عزاداری

 

توقف بی موقع استقلال در خانه نساجی مازندران

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 254 ] - چهارشنبه, 10 اسفند 1401
توقف بی موقع استقلال در خانه نساجی مازندران

روز دوم از هفته بیست و یکم رقابتهای لیگ برتر از ساعت 15 امروز سه شنبه با دیدار تیم های نساجی مازندران و استقلال تهران در ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر آغاز شد که ...

روز دوم از هفته بیست و یکم رقابتهای لیگ برتر از ساعت 15 امروز سه شنبه با دیدار تیم های نساجی مازندران و استقلال تهران در ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر آغاز شد که این دیدار با تساوی یک به یک تمام شد. ارسلان مطهری(52) برای استقلال و ایوب کلانتری(68) برای نساجی گل زدند.

استقلال در این دیدار با سید حسین حسینی، رافائل سیلوا، عارف غلامی، جعفر سلمانی(75 ابوالفضل جلالی)، کوین یامگا(46 صالح حردانی)، روزبه چشمی، سعید مهری(75 سجاد شهباززاده)، آرش رضاوند. مهدی قایدی، محمد محبی و ارسلان مطهری(75 آرمان رمضانی) به میدان رفت.

کوین یامگا و روزبه چشمی از امیر عرب براقی داور این دیدار کارت زرد گرفتند.

شاگردان ساپینتو که می دانستند در صورت نرسیدن به پیروزی در این دیدار از رقیب سنتی در صدر جدول عقب خواهند افتاد، از همان ابتدای بازی حملات خود روی دروازه میزبان شمالی را آغاز کردند و موقعیت هایی را هم روی دروازه ایجاد کردند اما توپ های آنها به تور نرسید.

آبی های تهران در دقایق ابتدایی بازی دو بار توپ را به تیر دروازه نساجی زدند و موقعیت های دیگری هم برای رسیدن به گل داشتند اما نتوانستند از آنها استفاده کنند. این روند تا دقیقه 30 ادامه داشت و استقلال تیم برتر بود تا این که میزبان از لاک دفاعی خارج شد و چند موقعیت روی دروازه تیم تهرانی ایجاد کرد اما آنها هم ثمری نداشتند.

در دقیقه 34 آرش رضاوند با شوتی تماشایی از کنج محوطه جریمه دروازه علیرضا حقیقی را نشانه رفت که توپ او با فاصله بسیار نزدیکی از روی تیر افقی دروازه به بیرون رفت تا یکی دیگر از موقعیت های آبی پوشان از دست برود و در نهایت نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان رسید.

شروع نیمه دوم برای آبی ها با یک توپ بادآورده ناشی از اشتباه مدافع نساجی همراه بود که ضرب مهدی قایدی را علیرضا حقیقی دفع کرد. در ادامه استقلال فشارش را روی دروازه حریف حفظ کرد تا بتواند به گل برتری دست پیدا کند.

در دقیقه 52 بالاخره آبی پوشان به خواسته شان رسیدند و روی توپ گیری آرش رضاوند در زمین حریف و ارسال پاس در عمق این بازیکن برای ارسلان مطهری، دروازه نساجی با ضربه آرام مطهری باز شد تا تیم تهرانی یک بر صفر از حریف پیش بیفتد.

با این که استقلال تیم برتر میدان در نیمه دوم بود، اما نساجی در دقیقه 69 با ضربه ای تماشایی دروازه سیدحسین حسینی را باز کرد. در این دقیقه روزبه چشمی پشت محوطه جریمه مرتکب خطا شد و این ضربه ایستگاهی را ایوب کلانتری با شوتی تماشایی و زیبا به گل تساوی تبدیل کرد.

با مساوی شدن کار ساپینتو که در این دیدار هم از جایگاه ویژه تیمش را هدایت می کرد در دقیقه 75 دستور به انجام سه تعویض داد تا رمضانی، شهباززاده و جلالی به ترکیب آبی پوشان اضافه شوند و شرایط را برای رسیدن به پیروزی فراهم کنند.

در دقایق پایانی استقلال برای رسیدن به گل برتری بازی تهاجمی تری را در دستور کار قرار داد تا بتواند سه امتیاز این دیدار را از آن خود کند. در دقیقه 84 سجاد شهباززاده که دقایقی قبل به میدان آمده بود یکی از بهترین موقعیت های استقلال را به بیرون زد. توپ ارسالی محمد محبی از جناح راست محوطه جریمه در موقعیتی عالی به شهباززاده رسید اما ضربه کم دقت این بازیکن از کنار تیر عمودی به بیرون رفت.

استقلال با این تساوی برابر مردان شهر خسته دو امتیاز از پرسپولیس در صدر عقب افتاد و 40 امتیازی شد. سرخپوشان با برتری برابر نفت مسجدسلیمان در هفته بیست و یکم 42 امتیازی شدند.

مرتبط با موضوع

تبلیغات


نظرسنجی

به نظر شما تیم ملی ایران به جام جهانی 2026 صعود میکند؟

گالری عکس

جدول