عزاداری

 

تاج: سرمربی تیم ملی تا قبل از 28 اسفند معرفی می شود

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 243 ] - دوشنبه, 8 اسفند 1401
تاج: سرمربی تیم ملی تا قبل از 28 اسفند معرفی می شود

مهدی تاج درباره اینکه برخی از گزینه های داخلی از قبول مسئولیت تیم ملی فوتبال ایران انصراف داده اند، اظهار داشت: شرایط فدراسیون این بود که از بهترین ظرفیت های ...

مهدی تاج درباره اینکه برخی از گزینه های داخلی از قبول مسئولیت تیم ملی فوتبال ایران انصراف داده اند، اظهار داشت: شرایط فدراسیون این بود که از بهترین ظرفیت های خودش استفاده کند، به همین دلیل از مربیان باتوان که می توانستند اداره تیم ملی را به عهده بگیرند، دعوت شد، اگر برخی سرمربیان خودشان را آماده نمی بینند، فدراسیون حتماً از دیگران استفاده خواهد کرد.

وی در مورد اینکه فدراسیون ترجیح می دهد سراغ گزینه خارجی برود یا داخلی، تصریح کرد: در نظرسنجی چیزی که به فدراسیون رسیده بود، رفتن مردم به سمت گزینه خارجی بود. در کشورمان مربیان خوبی داریم که اگر انتخاب شدند بسم الله، در غیر این صورت به سمت گزینه خارجی می رویم.

رئیس فدراسیون فوتبال راجع به جلسه اش با محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور خاطرنشان کرد: اعتقادمان این است که باید از همه ظرفیت ها از جمله دولت استفاده شود، درخواست کننده جلسه با مخبر ما بودیم و دنبال این موضوع هستیم.

تاج در پاسخ به این سؤال که آیا فدراسیون به گزینه خاصی رسیده است یا نه، گفت: اگر رسیده بودیم، اعلام می کردیم. اگر همین امروز اردوی تیم ملی را تشکیل دهیم بازیکنی نمی توانیم در اختیار تیم ملی قرار دهیم، چون لیگ را در پیش داریم و ملی پوشان تنها در فیفادی می توانند به تیم ملی ملحق شوند. ما در فیفادی دو بازی تدارکاتی در فروردین ماه سال آینده خواهیم داشت.
اردوی تیم ملی از 28 اسفند سال جاری آغاز می شود و حتماً تا قبل از آن سرمربی تیم ملی معرفی خواهد شد.

وی در مورد اینکه گفته می شود سرمربی سابق قطر از بین گزینه های خارجی و امیر قلعه نویی در داخلی ها، در اولویت هستند، تأکید کرد: گزینه های ایرانی همین هایی بودند که اعلام شد و یکی دو نفر دیگر نیز پیشنهاد شده اند. فوتبالی ها ظرفیت کشور را می دانند. در مورد مربی خارجی، اما گزینه هایی هستند که یکی از آنها سرمربی قطر است. سعی می کنیم از بهترین گزینه برای تیم ملی استفاده کنیم.

رئیس فدراسیون فوتبال در واکنش به اینکه با بالا رفتن قیمت دلار نگران جذب سرمربی خارجی نیست، یادآور شد: اگر مربی خارجی بیاوریم و نتوانیم پول بدهیم به مشکل می خوریم. برای انتخاب سرمربی خارجی دو مشکل داریم؛ یکی انتقال پول است، مثل پرونده ویلموتس که نتوانستیم پول او را انتقال دهیم، بنابراین نمی خواهیم پرونده جدیدی تشکیل شود. اگر دو ماه پول مربی را ندهیم می توانند طبق قوانین فیفا یک طرفه قراردادشان را فسخ کنند. هر کسی در کشوری قراردادی ببندد که مغایر با فیفا باشد، فیفا از قوانین خودش برای جریمه کردن استفاده می کند، مثل ماجرای استراماچونی، کالدرون، برانکو و ویلموتس، آنها از این بند استفاده و قراردادشان را فسخ کردند، ما نمی خواهیم دچار این مشکل شویم و از طرف دولت و خودمان قصد داریم مطمئن شویم که مشکلی پیش نیاید، اگر این اتفاق نیفتد سراغ گزینه داخلی می رویم.

مرتبط با موضوع

تبلیغات


نظرسنجی

به نظر شما تیم ملی ایران به جام جهانی 2026 صعود میکند؟

گالری عکس

جدول