کمیته رفاهی
 

توافق فدراسیون فوتبال با شرکت بلژیکی برای اجرای VAR

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 187 ] - دوشنبه, 8 اسفند 1401
توافق فدراسیون فوتبال با شرکت بلژیکی برای اجرای VAR

 در هفته اخیر فدراسیون فوتبال شرایط شرکت های مورد تایید فیفا برای اجرای VAR را بررسی کرد و حالا با یک شرکت بلژیکی به توافق رسیده تا از طریق این شرکت سیست...

 در هفته اخیر فدراسیون فوتبال شرایط شرکت های مورد تایید فیفا برای اجرای VAR را بررسی کرد و حالا با یک شرکت بلژیکی به توافق رسیده تا از طریق این شرکت سیستم کمک داور ویدئویی در ایران اجرا شود.

در حال حاضر 5 شرکت تایید اجرای VAR را از سوی فیفا دارند که یکی از آنها آمریکایی است و امکان همکاری با آن شرکت وجود ندارد. یکی دیگر از شرکت ها هم متعلق به رژیم صهیونیستی است و به همین خاطر از گزینه های فدراسیون فوتبال حذف شده است. شرکت دیگر روسیه ای محسوب می شود ولی در آمریکا به ثبت رسیده و به همین خاطر امکان همکاری با آن شرکت هم وجود ندارد.

توافق فدراسیون فوتبال با شرکت بلژیکی برای VAR

حالا فدراسیون فوتبال بین دو گزینه باقی مانده با EVS که یک شرکت بلژیکی است به توافق رسیده تا تفاهم نامه طرفین به امضا برسد. این شرکت در زمینه تجهیزات تلویزیونی فعالیت دارد و در ایران با صداوسیما، گمرک و برخی نهادهای دیگر همکاری داشته است.

اعزام 9 ایرانی به قطر برای گذراندن دوره VAR

بر اساس اطلاعاتی که ایسنا از طریق یک مقام مطلع در فدارسیون فوتبال به دست آورده، فدراسیون فوتبال 17 نفر از مسئولان داوری ایران را 9 روز دیگر به قطر اعزام می کند تا زیر نظر مدرسان فیفا، دوره های مرتبط با VAR را پشت سر بگذارند. البته این دوره ارتباطی با موضوع آموزش داوران ندارد چراکه این دوره آموزشی بعدا برگزار خواهد شد.

VAR برای همه بازی ها الزامی نیست

بر اساس استعلام فدراسیون فوتبال از فیفا، هیچ الزامی برای اینکه تمام بازی های لیگ به صورت همزمان با کمک سیستم VAR انجام شود وجود ندارد. به عبارت دیگر فدراسیون می تواند تنها بازی هایی را که در ورزشگاه های مجهز به VAR انجام می شود با کمک این سیستم برگزار کند و بازی های دیگر بدون این سیستم پیش برود و بعدها کم کم VAR در ورزشگاه ها اجرایی شود. به این ترتیب می توان امیدوار بود که در فصل آینده تعدادی از بازی ها با VAR برگزار شوند.

بر اساس اطلاعاتی که این منبع در فدراسیون فوتبال در اختیار ایسنا قرار داده است، بعد از امضای تفاهم نامه میان فدراسیون فوتبال و شرکت EVS، باشگاه ها یا مالکان ورزشگاه ها در ایران باید خود با این شرکت قرارداد امضا کنند تا تجهیزات لازم در ورزشگاه نصب شود. تعداد دوربین های نصب شده در ورزشگاه یک حداقل دارد اما می توان در برخی از ورزشگاها از تعداد دوربین بیشتری نسبت به حداقل ذکر شده، استفاده کرد.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول