کمیته رفاهی
 

آمارهای خواندنی از لیگ فوتبال زنان؛ رکورد «جلال حسینی» شکسته شد

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 191 ] - یکشنبه, 7 اسفند 1401
آمارهای خواندنی از لیگ فوتبال زنان؛ رکورد «جلال حسینی» شکسته شد

 لیگ برتر فوتبال زنان ایران هر چند تا رسیدن به شرایط آرمانی و برگزاری آن در سطح حرفه ای فاصله بسیار زیادی دارد، اما با این وجود گذشت 15 سال از برگزاری ای...

 لیگ برتر فوتبال زنان ایران هر چند تا رسیدن به شرایط آرمانی و برگزاری آن در سطح حرفه ای فاصله بسیار زیادی دارد، اما با این وجود گذشت 15 سال از برگزاری این رقابت ها باعث شده تا شرایط به سمت پیشرفت در حال حرکت باشد. شاید ورود احتمالی سرخابی های پایتخت که در سالیان اخیر همواره نام شان در حوالی لیگ فوتبال زنان مطرح شده اما هیچ گاه حضورشان رسمیت پیدا نکرده، بتواند خود یک گام توسعه ای مهم در عرصه فوتبال زنان باشد و شاید این گام در فصل آینده رقابت ها برداشته شود.

پانزدهمین دوره لیگ برتر فوتبال زنان چهارشنبه هفته گذشته (سوم اسفندماه) به صورت رسمی به پایان رسید؛ آن هم در شرایطی که تیم خاتون بم توانست در قامت تیم قهرمان کارش را به پایان ببرد و بمی ها نهمین جام را به خانه بردند. سپاهان اصفهان برای اولین بار در تاریخ حضورش در لیگ برتر فوتبال زنان توانست به مقام نایب قهرمانی برسد و تیم شهرداری سیرجان هم که در هفته های پایانی فصل روزهای پرچالشی را گذراند به مقام سوم رسید. نگاهی آمار و متفاوت نسبت به شرایط پانزدهمین دوره لیگ برتر فوتبال زنان نشان می دهد که عناوین و افتخارات بین 3 تیم مدعی تقسیم شده است.

خط آتش مهارنشدنی سپاهان و دفاع رسوخ ناپذیر خاتون

طلایی پوشان اصفهانی با هدایت مریم ایراندوست توانستند فصلی متفاوت را پشت سر بگذراند و در ششمین سال حضور سپاهان در لیگ برتر فوتبال زنان، آن ها برای اولین بار جایگاهی بالاتر از رتبه سوم را به دست آوردند و توانستند نایب قهرمان رقابت ها شوند. نایب قهرمانیِ بی سابقه سپاهان در شرایطی به دست آمد که آن ها توانستند صاحب عنوان برترین خط حمله فصل هم بشوند و با 67 گل زده فصل را به پایان بردند. هاجر دباغی، زهرا علیزاده با 11 گل و مرضیه نیکخواه با 10 گل به عنوان مثلث خط آتش تیم سپاهان بیشترین نقش را در رسیدن تیم شان به عنوان برترین خط حمله فصل داشتند.

خاتون بم هم با وجود کسب عنوان قهرمانی، در پایان فصل توانست 60 گل به ثمر برساند. البته که اگر 3 بازی خاتون در مقابل رقبایش که انصراف دادند برگزار می شد، شاگردان مرضیه جعفری این شانس را داشتند که صاحب عنوان برترین خط حمله فصل شوند اما در نهایت این اتفاق نیفتاد و آن ها ناکام در کسب این عنوان بودند. با این حال در فاز دفاعی، کارنامه ای استثنایی به نام تیم قهرمان به ثبت رسید و شاگردان جعفری در طول 18 بازی تنها 5 گل دریافت کردند تا با آماری خیره کننده فصل را به پایان ببرند و صاحب عنوان برترین خط دفاعی پانزدهمین دوره لیگ برتر فوتبال زنان ایران شوند.

کفش طلای لیگ به ستاره سیرجانی ها رسید

زهرا قنبری که صاحب عنوان بهترین گلزن تاریخ لیگ برتر فوتبال زنان است، تلاش زیادی داشت تا بتواند به کفش طلای لیگ پانزدهم برسد و برای چهارمین بار در تاریخ لیگ بتواند در قامت بهترین گلزن یک فصل را به پایان برساند اما لغو بازی های خاتون روی آمار و ارقام قنبری هم تاثیرگذار بود و او با 21 گل زده دوئل خانم گلی را به افسانه چترنور باخت.

چترنور که در لیگ سیزدهم و توأمان با قهرمانی شهرداری سیرجان توانسته بود خانم گل فوتبال زنان ایران شود، این بار در شرایطی که تیمش در رتبه سوم جدول لیگ را به پایان برد، توانست با 24 گل زده صاحب کفش طلا شود و برای دومین بار عنوان خانم گلی را به دست آورد تا در بین آمار و افتخارات لیگ پانزدهم، افتخار خانم گلی به ستاره شهرداری سیرجان برسد.

آمار استثنایی «سمانه چهکندی»؛ پرافتخارترین بازیکن تاریخ لیگ ایران!

پانزدهمین دوره لیگ برتر فوتبال زنان با خلق یک رکورد بی سابقه به پایان رسید. در تاریخ برگزاری رقابت های لیگ برتر فوتبال (مردان و زنان)، سیدجلال حسینی با کسب 9 قهرمانی همراه تیم های پرسپولیس، سپاهان و سایپا در بین بازیکنان رکورددار کسب جام بود اما حالا رکورد حسینی توسط یک ستاره در فوتبال زنان شکسته شد و آماری جدید به ثبت رسید.

سمانه چهکندی ستاره مشهدی تیم خاتون بم توانست برای دهمین بار در تاریخ لیگ برتر فوتبال زنان به عنوان قهرمانی دست پیدا کند. چهکندی 8 قهرمانی اش را همراه تیم خاتون تجربه کرده و در تیم های بال گستر مازندران و شن سا ساوه هم تجربه قهرمانی دارد تا با آمار و ارقامی خیره کننده، ستاره باتجربه و 33 ساله کارش را دنبال کند و این احتمال وجود دارد که طی سالیان آینده، وینگر بمی ها بتواند به شمار جام هایش بیفزاید و رکورد خود دست نیافتنی تر کند.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول