عزاداری

 

"نوروز کاپِ کافا" با حضور تیم ملی فوتبال ایران در خرداد 1402

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 191 ] - یکشنبه, 7 اسفند 1401

 کافا یا فدراسیون فوتبال آسیای مرکزی از فدراسیون های فوتبال 6 کشور ایران، قرقیزستان، افغانستان، ترکمنستان، تاجیکستان و ازبکستان تشکیل شده است که مهدی تاج...

 کافا یا فدراسیون فوتبال آسیای مرکزی از فدراسیون های فوتبال 6 کشور ایران، قرقیزستان، افغانستان، ترکمنستان، تاجیکستان و ازبکستان تشکیل شده است که مهدی تاج برای هم در دوره قبلی و هم در دوره جدید به عنوان رییس کافا انتخاب شده و به واسطه ریاست تاج در کافا، او هم نایب رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا و عضو کمیته اجرایی این کنفدراسیون است.

در هر حال خبر برگزاری یک جام به نام نوروز کاپ، در مقابل جامی که کشورهای غرب آسیا تحت عنوان جام خلیج فارس برگزار می کنند، اواسط سال گذشته منتشر شد و حتی اعلام شد که تیم ملی بزرگسالان در تورنمنت نوروز کاپ شرکت خواهد کرد و دومین دوره این رقابتها هم به میزبانی تهران برگزار خواهد شد.

نوروز کاپ قرار بود فروردین 1402 در تهران برگزار شود اما به دلیل فیفادی برگزاری رقابتها در تهران میسر نشد و به همین دلیل به نظر می رسد تهران دیگر میزبان نوروز کاپ نباشد.
آنطور که برخی رسانه های تاجیکی و شبکه ورزش تاجیکستان خبر داده اند، احتمالا این رقابتها در سال 1402 به دلیل تقارن نوروز و فیفا دی فروردین ماه 1401 ، به فیفا دی خرداد 1402 موکول می شود و این رقابتها با همان نام نوروز کاپ، در خرداد سال آینده منتها در کشوری غیر از ایران برگزار خواهد شد.

باید دید کافا درباره رقابتهای نوروز کاپ چه تصمیمی خواهد گرفت اما احتمالا با توجه به زیرساختهای موجود، شانس ازبکستان برای میزبانی به مراتب بیشتر از تاجیکستان وقرقیزستان است اما شنیده ها حاکی از آن است که این دو کشور هم علاوه بر ازبکستان خواهان میزبانی رقابتهای نوروز کاپ هستند.

این رقابتها در دوره گذشته با حضور تیمهای منطقه کافا (منهای ایران) برگزار شد و یک تیم میهمان از قاره آفریقا (اوگاندا) به جای ایران شرکت کرد و در نهایت این تیم ملی فوتبال ازبکستان بود که قهرمان شد.
البته نکته مهم این رقابتهای نوروز کاپ شرکت تیم ملی بزرگسالان ایران در این تورنمنت است که اگر این اتفاق بیفتد، حریف مهم ایران در این رقابتها، ازبکستان خواهد بود. باید دید در نهایت چه اتفاقی خواهد افتاد و تاریخ قطعی برگزاری رقابتهای نوروز کاپ در چه تاریخی خواهد بود. چیزی که مشخص شده این است که دیگر تهران میزبان رقابتهای نوروزکاپ نخواهد بود.

همانطور که می دانید، تیم ملی در فیفا دی فروردین با سوم فروردین ماه با روسیه و ششم فروردین با عراق بازی دارد و اگر اتفاق خاصی نیفتد، ایران با سرمربی جدید، این دو بازی را انجام خواهد داد.

مرتبط با موضوع

تبلیغات


نظرسنجی

به نظر شما تیم ملی ایران به جام جهانی 2026 صعود میکند؟

گالری عکس

جدول