عزاداری

 

پرسپولیس - نفت مسجدسلیمان؛ در انتظار برد آسان مقابل قعرنشین

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 184 ] - یکشنبه, 7 اسفند 1401
پرسپولیس - نفت مسجدسلیمان؛ در انتظار برد آسان مقابل قعرنشین

 ثلث سوم مسابقات لیگ برتر فردا با انجام سه دیدار آغاز خواهد شد. در این هفته از سرمربیان انصرافی تیم ملی رونمایی می شود!  نگاهی به این سه مسابقه می ا...

 ثلث سوم مسابقات لیگ برتر فردا با انجام سه دیدار آغاز خواهد شد. در این هفته از سرمربیان انصرافی تیم ملی رونمایی می شود! 

نگاهی به این سه مسابقه می اندازیم؛

ذوب آهن اصفهان -مس کرمان؛ نبرد 6 امتیازی در پایین جدول

دیداری  6 امتیازی در قعر جدول را شاهدیم،  ذوبی ها بخاطر قرعه سخت شروع بدی در نیم فصل دوم داشتند و مقابل تیم های مدعی پرسپولیس، سپاهان، گل گهر و تراکتور تبریز شکست خوردند، سبزپوشان اصفهانی اکنون با 20 امتیاز در رده سیزدهم جدول لیگ ایستاده اند. در حالیکه برخی رسانه ها از اولتیماتوم باشگاه به مهدی تارتار خبر می دادند اما مشخص شد که فدراسیون فوتبال او را یکی از گزینه های سرمربیگری تیم ملی می دانسته و حتی از او برنامه خواسته. هرچند تارتار اعلام انصراف کرد به هر حال او دوست دارد فصل را با ذوب آهن به خوبی تمام کند.

در آنسوی میدان هم مس کرمان 18 امتیازی ایستاده که برای بقا می جنگد. تیم برنده در این مسابقه شانس صعود دو سه پله ای در جدول را دارد. بازی رفت دو تیم بدون گل تمام شد اما این مرتبه مساوی به سود دیگر تیم های قعرنشین خواهد بود. ذوب آهن و مس هر دو 16 گل زده اند ولی ذوب با 17 گل خورده 5 گل کمتر از حریفش دریافت کرده و خط دفاعی قدرتمند تری دارد.

گل گهرسیرجان - پیکان تهران؛  رویارویی مربی انصرافی تیم ملی با بدترین خط حمله لیگ

در این مسابقه هم شاهد حضور یک سرمربی انصرافی دیگر تیم ملی هستیم! امیر قلعه نویی سرمربی گل گهر هم با انتشار متنی در صفحه شخصی خود اعلام انصراف کرد تا به تیم گل گهر برسد تیمی که حالا از کورس قهرمانی هم فاصله گرفته است. البته برخی رسانه ها مدعی شدند قلعه نویی از  اینکه گفته شده مربی خارجی در اولویت است ناراحت شده و انصراف داده! 

گل گهر البته در جام حذفی باید به مصاف فولادخوزستان برود و شاید در مرحله بعد به حکم قرعه دوباره به مصاف همین پیکان برود! پیکانی که در دیداری جنجالی و زمینی حیرت انگیز! نود ارومیه را شکست داد. بازی رفت را هم گل گهر برد. گل گهر با 28 گل زده یکی از زهردارترین خطوط حمله لیگ را در اختیار دارد، برعکس در این سوی میدان پیکان با 9 گل زده ضعیف ترین و کم زورترین خط حمله را دارد. پیکان که سه هفته بردی نداشته شاید برای گرفتن یک امتیاز به سیرجان برود اما گل گهر برای حفظ رتبه چهارمی جدول لیگ تلاش می کند. 

پرسپولیس- نفت مسجدسلیمان؛ در انتظار برد آسان مقابل تیم قعرنشین؟

پرسپولیس در لیگ برتر با شکست خانگی مقابل تیم هوادار 3 امتیاز از سپاهان صدرنشین عقب افتاد اما در جام حذفی توانست الکلاسیکوی ایرانی را با ارایه فوتبالی برتر و تماشاگرپسند به سود خود کند و سپاهان را حذف کرد تا دوباره هواداران پرسپولیس به قهرمانی امیدوار شوند. این هفته سرخپوشان تهرانی مقابل تیم قعرنشین نفت مسجدسلیمان بازی دارند که به دنبال کورسویی از امید برای بقاست.

شاگردان رضا عنایتی در بازی فردا قطعا با آرایشی دفاعی به میدان خواهند آمد تا با گرفتن یک امتیاز از پرسپولیس جشن بگیرند! ورزشگاه آزادی حتی با حضور تماشاگران برای سرخپوشان خوش یمن نبوده، با این حال مقابل تیمی که با 40 گل خورده ضعیف ترین خط دفاع لیگ را دارد بهترین فرصت است تا  سرخپوشان گل های زده خود را اضافه کنند. سرخپوشان اگر مثل بازی با سپاهان با انگیزه و دونده در میدان حاضر شوند برد دور از دسترس نخواهد بود.

هرچند وضعیت این باشگاه از نظر مالی تعریف چندانی ندارد و افشین پیروانی سرپرست تیم پرسپولیس بعد از برد سپاهان هم از وضعیت باشگاه گلایه کرد در واقع این نقطه مشترک پرسپولیس و با حریف قعرنشینش است، نفت مسجدسلیمان هم شرایط مالی خیلی بدی دارد و حتی عنایتی یکبار استعفا کرد و دوباره به این تیم برگشته آن هم با وعده حل مشکلات مالی بازیکنان!

رضا عنایتی استقلالی اگرچه اول به تیم نفت مسجدسلیمان فکر می کند اما می داند با امتیازگیری از پرسپولیس بیش از گذشته محبوب هواداران آبی خواهد شد. عنایتی هم یکی از گزینه های سرمربیگری تیم استقلال بود اما در نهایت ساپینتو سکان هدایت آبی پوشان را به دست گرفت. 

برنامه مسابقات هفته بیست و یکم لیگ برتر: 

هفته بیست و یکم؛ گرامیداشت شهید رضایی مجد و شهدای اسفند
دوشنبه 8 اسفند
ذوب آهن اصفهان - مس کرمان - ساعت 15- ورزشگاه فولاد شهر اصفهان

گل گهر سیرجان- پیکان تهران - ساعت 16:30- ورزشگاه شهید سلیمانی سیرجان

پرسپولیس- نفت مسجد سلیمان - ساعت 17- ورزشگاه آزادی تهران

سه شنبه 9 اسفند
هوادار تهران - مس رفسنجان- ساعت 15- ورزشگاه پاس قوامین تهران

نساجی مازندران - استقلال - ساعت 16- ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر

آلومینیوم اراک - فولاد مبارکه سپاهان اصفهان - ساعت 16:30- ورزشگاه امام خمینی (ره) اراک

نفت آبادان- تراکتور تبریز - ساعت 18- ورزشگاه تختی آبادان

چهارشنبه 10 اسفند

فولادخوزستان- ملوان انزلی شهدا فولاد ورزشگاه شهدای فولاد ساعت 16

مرتبط با موضوع

تبلیغات


نظرسنجی

به نظر شما تیم ملی ایران به جام جهانی 2026 صعود میکند؟

گالری عکس

جدول