عزاداری

 

بمب پولی AFC برای باشگاه ها در آسیا/ پاداش 650 میلیاردی

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 228 ] - چهارشنبه, 3 اسفند 1401
بمب پولی AFC برای باشگاه ها در آسیا/ پاداش 650 میلیاردی

، کنفدراسیون فوتبال آسیا دو ماه پیش فرمت جدید مسابقات در سطح باشگاه فوتبال قاره کهن را تغییرات گسترده داد. طبق اعلام AFC فرمت جدید مسابقات باشگاهی فوتبال آسیا...

، کنفدراسیون فوتبال آسیا دو ماه پیش فرمت جدید مسابقات در سطح باشگاه فوتبال قاره کهن را تغییرات گسترده داد.

طبق اعلام AFC فرمت جدید مسابقات باشگاهی فوتبال آسیا از سال 2024-2025 در 3 سطح متفاوت با حضور 76 باشگاه برگزار خواهد شد. 3 تورنمنت جدید AFC برای فوتبال باشگاهی آسیا به شرح زیر است:

1-سطح یک: با حضور 24 تیم ( 12 تیم از غرب آسیا و 12 تیم از شرق آسیا)

2-سطح دو: با حضور 32 تیم در 8 گروه 4 تیمی به رقابت می پردازند

3- سطح سوم: با حضور 20 تیم در 5 گروه 4 تیمی باهم رقابت می کنندبدین ترتیب در فرمت جدید لیگ قهرمانان آسیا و AFC کاپ دیگر برگزار نخواهد شد و این 3 تورنمنت جایگزین این دو تورنمنت خواهد شد.

امروز شبکه «دبی اسپورت» به صورت اختصاصی دست به افشاگری از ابعاد جدید فرمت جدید مسابقات باشگاهی آسیا پرداخت.

طبق اعلام رسانه اماراتی پاداش سطح یک مسابقات باشگاهی آسیا از 4 میلیون دلار سابق برای قهرمان آسیا به 14 میلیون دلار(تقریبا 650 میلیارد تومان) افزایش می یابد. یعنی AFC تقریبا پاداش 4 برابری را نسبت به گذشته به تیم قهرمان تقدیم می کند.

نکته دیگر در مسابقات سطح یک باشگاهی آسیا برگزاری این مسابقات از مرحله یک چهارم نهایی تا فینال به صورت متمرکز در یک کشور است.

همچنین از مرحله یک چهارم نهایی باشگاه های شرق و غرب آسیا باهم رقابت خواهند کرد. میزبانی مسابقات هم به صورت منظم یک سال به میزبانی یک کشور غربی و سال بعد به میزبانی یک کشور شرقی برگزار خواهد شد.

24 تیم شرکت کننده در سطح 1 مسابقات باشگاهی آسیا به این شکل خواهد بود که 12 تیم از غرب و 12 تیم از شرق آسیا خواهد بود. 8 تیم برتر راه یافته از مرحله گروهی به صورت رفت و برگشت مرحله یک هشتم را بازی خواهند کرد.

به گزارش فارس، این خبر برای باشگاه های کشورمان خبر خوبی است. بمب پولی AFC برای سامان دادن وضعیت مالی باشگاه های فوتبال می تواند بسیاری از مشکلات مالی باشگاه های بزرگ کشورمان یعنی استقلال و پرسپولیس را حل کند. سرخابی ها سال گذشته به دلیل مشکلات مالی و عدم صدور مجوز حرفه ای از حضور در لیگ قهرمانان آسیا محروم شدند.

مرتبط با موضوع

تبلیغات


نظرسنجی

به نظر شما تیم ملی ایران به جام جهانی 2026 صعود میکند؟

گالری عکس

جدول