کمیته رفاهی
 

در نقد استعفای جواد نکونام؛ چند بازیکن برای موفقیت کافی است؟

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 189 ] - چهارشنبه, 3 اسفند 1401
در نقد استعفای جواد نکونام؛ چند بازیکن برای موفقیت کافی است؟

 تردیدی نیست جواد نکونام در 3 سال اول حضور در فولاد خوزستان نتایج خوبی کسب کرد، او در این تیم هم به قهرمانی جام حذفی و هم سوپرجام رسید و توانست نام خود ر...

 تردیدی نیست جواد نکونام در 3 سال اول حضور در فولاد خوزستان نتایج خوبی کسب کرد، او در این تیم هم به قهرمانی جام حذفی و هم سوپرجام رسید و توانست نام خود را به عنوان یکی از سرمربی های موفق فوتبال ایران مطرح کند.

جواد نکونام اما در فصل جدید برای اینکه بتواند در رقابت برای قهرمانی لیگ برتر قرار بگیرد، اقدام به بستن تیمی گران قیمت کرد و با جذب بازیکنانی مثل فرشید اسماعیلی، وریا غفوری، احسان پهلوان، سعید آقایی، مجید علیاری، علی قربانی و چند بازیکن دیگر فصل را شروع کرد.

این بازیکنان در نیم فصل اول اغلب یا در ترکیب این تیم جواب ندادند یا با مصدومیت طولانی مدت روبرو شدند تا جواد نکونام در نیم فصل دوم این بار اقدام به جذب بازیکن خارجی با کیفیت کند. روبرتو تورس با سابقه حضور در لالیگا و باشگاه اوساسونا و البته سوگیتا با سابقه حضور درخشان در تراکتور به فولاد آمدند. شاید فولاد تنها باشگاهی است که آلکس آلگریا را با سابقه 313 بازی رسمی در لیگ های مختلف کشور اسپانیا را جذب کرد تا او فقط در لیگ قهرمانان آسیا بتواند برای قرمزهای اهوازی بازی کند!

حالا جواد نکونام با کسب 24 امتیاز از 20 بازی و حضور در رتبه نهم جدول رده بندی لیگ برتر، در شرایطی شب گذشته توانست در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا الفیصلی عربستان را شکست بدهد که این تیم در دسته دوم لیگ عربستان فعالیت می کند و طبیعتا پیروزی برابر این تیم کار چندان سختی نبوده که تازه شاگردان نکونام برای پیروزی در این بازی هم زجر کشیدند و با اشتباه خط دفاع حریف توانستند به تک گل شان برسند.

جواد نکونام اما بعد از این بازی صحبت های عجیبی به زبان آورد و در نهایت از سمتش استعفا کرد. او در بخشی از صحبت هایش گفت:

 این آخرین باری بود که من روی نیمکت فولاد نشستم و بازی بعدی مقابل هر تیمی باشد روی نیمکت نیستم. افتخاراتی که من به دست آوردم، 2 بار حضور در لیگ قهرمانان آسیا و 2 جام برای تیمم است که باعث می شود بازیکنانم لایق احترام بیشتری باشند. به خاطر اینکه این احترام در یک ماه گذشته رعایت نشد این آخرین بازی من روی نیمکت فولاد بود. در بازی بعد من روی نیمکت نیستم.
هرچند احتمالا کسی نمی داند در یک ماه گذشته چه بر جواد نکونام و بازیکنانش گذشته است اما شکی نیست سرمربی فولاد امروز باید بپذیرد نتایجش با خرجی که روی دست باشگاه گذاشته همخوانی ندارد. از جواد نکونام می خواهیم بگوید باشگاه فولاد برای موفقیت او چه کاری باید انجام می داده که از آن امتناع کرده است؟

 منبع: طرفداری

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول