کمیته رفاهی
 

آقای نکونام! چه وقت استعفا بود؟

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 232 ] - سه شنبه, 2 اسفند 1401
آقای نکونام! چه وقت استعفا بود؟

صعود فولاد به چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا اتفاق خوبی برای این تیم و امتیاز مثبتی برای ایران به منظور کسب سهمیه و امتیاز بیشتر در فصول آینده لیگ قهرمانان آسی...

صعود فولاد به چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا اتفاق خوبی برای این تیم و امتیاز مثبتی برای ایران به منظور کسب سهمیه و امتیاز بیشتر در فصول آینده لیگ قهرمانان آسیاست اما استعفای جواد نکونام از هدایت فولاد دقایقی بعد از برتری برابر الفیصلی، اتفاقی است که فقط در فوتبال ایران رقم می خورد!

تا به حال عادت داشتیم این اتفاق ها را در لیگ برتر ایران دنبال کنیم و شاهد رفت و برگشت های مربیان روی نیمکت تیم ها باشیم ولی حالا می بینیم که آسیا هم از این محصول وطنی در امان نیست. به طور کلی استعفای نکونام شوک بزرگی برای فولاد بود و از شیرینی این برد کاست اما سوال این است که چرا جواد نکونام که در نشست بعد از بازی با الفیصلی عنوان می کند یک مربی حرفه ای است با یک رفتار غیرحرفه ای در میانه این تورنمنت مهم ناگهان حرف از استعفا می زند؟

نام جواد نکونام با لالیگا عجین شده و به واسطه سال ها حضور در فوتبال اسپانیا و حتی گلزنی به رئال مادرید او را جواد لالیگایی می دانند که در اروپا با بازیکنان و مربیان حرفه ای بسیاری کار کرده است؛ مطمئنا جواد خوب می داند که در فوتبال حرفه ای اروپا در چنین تورنمنت حساسی ناگهان پشت تیم را خالی نمی کنند.

این احتمال وجود دارد که نکونام برای شوک به باشگاه و رسیدن به خواسته های خود حرف از استعفا زده است؛ اتفاقی که در یک تیم دسته چندمی هم به ندرت مشاهده می شود، چه برسد به فولاد و نکونام که همیشه دم از حرفه ای بودن زده اند.

نشانه های یک استعفای فرمالیته
در این تصمیم نکونام نکات مبهمی وجود دارد؛ نکونام در نشست خبری می گوید «حرمتش حفظ نشد و به همین دلیل تصمیم به استعفا گرفت» اما چرا او پیش از سفر به قطر و در اوج بی حرمتی هایی که به آن اشاره دارد، استعفا نکرد؟

نکته دوم این که چرا نکونام زمانی حرف از استعفا می زند که چند ساعت قبل از آن اقدام به خرید یک مهاجم اسپانیایی کرده است؟

نکته سوم این که چرا نکونام پیش از آغاز دور جدید بازی های آسیایی فولاد حرف از تاریخ سازی می زند اما پس از یک برد و رسیدن به یک چهارم نهایی از استعفا سخن می گوید؟

کسی نمی تواند منکر موفقیت نکونام در چهار سال حضورش در فولاد شود اما این تصمیم گیری غیرحرفه ای و احساسی او در شرایط حساس کنونی خیلی بیشتر به چشم آمد و به نوعی ارزش پیروزی و صعود فولاد به مرحله یک چهارم آسیا را کاهش داد.

فولاد در مرحله یک چهارم نهایی با الهلال عربستان، قهرمان فصل گذشته لیگ قهرمانان آسیا و نایب قهرمان جام جهانی باشگاه ها روبرو شده و دیدار فینال گونه برابر یکی از قدرتمندترین تیم های آسیا خواهد داشت.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول