کمیته رفاهی
 

دوئل چراغ خاموش «تاج» و «سجادی»

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 158 ] - سه شنبه, 2 اسفند 1401
دوئل چراغ خاموش «تاج» و «سجادی»

عدم صدور چند حکم مهم و عدم امضای قرارداد با 2 سرمربی در ماه های اخیر در فدراسیون فوتبال خبرساز شده است.

 فدراسیون فوتبال به سرنوشت سازترین ماه خود در سال جاری رسید؛ اسفندماه می تواند شروع یک مسیر متفاوت در فوتبال ایران باشد و بدون شک فرصت زمانی کوتاه باقی مانده تا فیفادی پیش رو باعث شده تا فشارها به روی مدیران فدراسیون به ویژه مهدی تاج که در کسوت رئیس فعالیت می کند، بیشتر و بیشتر شود و در این میان، آنچه جلب توجه می کند اختلاف نظر معنادار تاج با برخی اعضا هیات رئیسه و البته مدیران وزارت ورزش وجوانان است.

تاج در 3-2 ماه اخیر به دنبال اتخاذ چند تصمیم مهم و ملی در فدراسیون فوتبال بوده اما در این میان، عدم همراهی برخی اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال در کنار فشارهای وارده از سوی وزارت ورزش وجوانان باعث شده تا رئیس فدراسیون فوتبال با تأمل و صبر بیشتری کار خود را پیش ببرد و به نظر می رسد برای پیاده سازی ایده خود او در حال حاضر مشغول اقناع کردن همکاران خود در فدراسیون فوتبال و البته حمید سجادی وزیر ورزش وجوانان است.

بلاتکلیفی بزرگ درباره صندلی خالی در هیات رئیسه

هیات رئیسه فدراسیون فوتبال باوجود برگزاری انتخابات در شهریورماه سال جاری هنوز تکمیل نشده و یک جای بسیار مهم نمایان است. بعد از مشکلات غیرفوتبالی که برای شهره موسوی به وجود آمد، او سعی داشت تا جایگاه خود را در هیات رئیسه فدراسیون فوتبال حفظ کند اما با وجود چند ماه مدیریت از راه دور، سرانجام از سمتش کنار رفت تا جایگاه یکی از نواب رئیس فدراسیون خالی شود.

مهدی تاج در ماه های گذشته به دنبال انتخاب جانشین برای شهره موسوی بوده و با وجود مطرح شدن نام چندین گزینه، هنوز رئیس فدراسیون فوتبال تصمیم نهایی خود را نگرفته و گفته می شود در این زمینه هم تاج با چند پیشنهاد از سوی وزارت ورزش وجوانان مواجه شده و همین مسئله باعث شده تا رئیس فدراسیون فعلاً نتواند به صورت مستقل برای انتخاب یکی از نواب خود اقدام کند و همچنان کرسی نایب رئیسی خالی بماند. 

«تاج» و چالش اختیار تام به «کاشانی»

مسئولان کمیته ملی المپیک در ماه های گذشته بارها نام حبیب کاشانی را به عنوان مدیر تیم امید معرفی کرده اند و در نشست های رسمی و غیررسمی از مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال خواسته اند تا حکم کاشانی را برای سمت مدیریت تیم امید صادر کند. حتی تاج حدود یک ماه قبل در یک مصاحبه تلویزیونی اعلام کرد که به زودی حکم مدیر تیم امید را امضا می کند اما همچنان خبری از این اتفاق نیست.

رئیس فدراسیون فوتبال به دنبال انتخاب «سرپرست» برای تیم امید است اما در نقطه مقابل، مدیران وزارت ورزش و مسئولان کمیته ملی المپیک به دنبال آن هستند تا کاشانی در کسوت مدیر تیم امید کار خود را آغاز کند. باتوجه به اختیارات گسترده ای که به حبیب کاشانی در صورت صدور حکم مدیر تیم امید تفویض می شود، مهدی تاج از امضای حکم او سر باز زده و گفته می شود این اختلافات باعث شده تا همچنان تیم امید در بلاتکلیفی به سر ببرد.

رئیس به دنبال سرمربی خارجی، وزیر به دنبال سرمربی داخلی!

مهدی تاج به جز بحث نایب رئیسی و انتخاب مدیر برای تیم امید، در موضوع سرمربی تیم ملی بزرگسالان هم با مسئولان وزارت ورزش وجوانان و البته جمعی از اعضای هیات رئیسه در چالش است. تاج با وجود آنکه مدعی شده بود که شاید باتوجه به شرایط اقتصادی و تحریمی، اننتخاب سرمربی داخلی بهتر باشد اما با این وجود بعد از جدایی کارلوس کی روش، رئیس فدراسیون فوتبال به دنبال انتخاب سرمربی خارجی بوده و گفته می شود که با گزینه موردنظر خود هم در آستانه توافق است.

تاج در شرایطی با سرمربی خارجی وارد مذاکره شده که حمید سجادی، وزیر ورزش وجوانان در مصاحبه های خود از انتخاب سرمربی داخلی حمایت کرده بود و گفته می شود دوگانه انتخاب سرمربی داخلی یا خارجی در فرآیند تعیین جانشین کارلوس کی روش موثر بوده است. هر چند که رئیس فدراسیون فوتبال بر موضع خود در زمینه انتخاب سرمربی خارجی ایستاده اما فشارهای وارده باعث شده تا به مانند موضوع نایب رئیسی و انتخاب مدیر برای تیم امید، آینده نیمکت تیم ملی هم مبهم بماند و انتخاب گزینه نهایی با طی شدن فرآیندی فرسایشی انجام شود. با این حال به نظر می رسد که تا پایان اسفندماه، با وجود چالش های ایجاد شده میان رئیس فدراسیون فوتبال و وزیر ورزش وجوانان، بلاتکلیفی های موجود به پایان خواهد رسید.

منبع : فوتبال 360


مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول