کمیته رفاهی
 

بدشانس ترین «فرهاد» تاریخ؛ تیمِ «مجیدی» و لحظه های نفرین شده!

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 153 ] - یکشنبه, 30 بهمن 1401
بدشانس ترین «فرهاد» تاریخ؛ تیمِ «مجیدی» و لحظه های نفرین شده!

 الاتحاد کلبا بدون شک لایق عنوان بدشانس ترین تیم لیگ امارات در فصل 23-2022 است؛ تیمی که هدایت آن برعهده فرهاد مجیدی است و سرمربی سابق استقلال به دنبال آن...

 الاتحاد کلبا بدون شک لایق عنوان بدشانس ترین تیم لیگ امارات در فصل 23-2022 است؛ تیمی که هدایت آن برعهده فرهاد مجیدی است و سرمربی سابق استقلال به دنبال آن است تا بعد از قهرمان کردن آبی ها، چالش جدیدش را در عرصه مربیگری با موفقیت پشت سر بگذارد. البته که کلبایی ها از مجیدی انتظار قهرمانی ندارند و به دنبال تثبیت جایگاه تیم شان در میانه های جدول هستند اما اگر اتفاقات عجیب وغریب در وقت های اضافی علیه الاتحاد کلبا رخ نمی داد، بدون شک این تیم می توانست در قامت یک مدعی کارش را در فوتبال امارات دنبال کند.

6 امتیاز سوخته در وقت های اضافی!

شاگردان فرهاد مجیدی بعد از آنکه زمان مسابقه از دقیقه 90 می گذرد و داور وقت های اضافی را اعلام می کند، امتیازات ارزشمندی را از دست داده اند که شاید بی ارتباط با عنوان جوان ترین تیم فصل نباشد! الاتحاد کلبا شب گذشته تا یک قدمی خلق شگفتی بزرگ مقابل العین امارات رفت اما زردپوشان در واپسین لحظات، امتیاز ارزشمند به دست آمده را از دست دادند تا نتوانند مقابل قهرمان سابق فوتبال آسیا امتیازی را کسب کنند. کلبایی ها تا دقیقه 90، با نتیجه 2 بر یک از حریف خود عقب بودند که در دقیقه (2+90) گل تساوی وارد دروازه العین شد اما به شکلی باورنکردنی و به کمک تکنولوژی کمک داور ویدئویی، در دقیقه (8+90) گل العینی ها پذیرفته شد تا شاگردان مجیدی ناکام در کسب تساوی باشند.

الاتحاد کلبا پیش از شکست در مسابقه شب گذشته، در 4 مسابقه حساس دیگر در فصل جاری در وقت های اضافی اتفاقات عجیبی را گذرانده اند. آن ها در همان هفته نخست در مقابل البطائح، باختی یک گله را متحمل شده بودند که در دقیقه (9+90) شکست سنگین تر شد و شاگردان مجیدی با قبول باختی 2 گله از میدان مسابقه بیرون آمدند. در هفته دهم، کلبایی ها تا یک قدمی کسب تساوی بدون گل مقابل عجمان پیش رفتند اما در دقیقه (4+90) دروازه الاتحاد باز شد تا آن ها یک امتیاز مهم را از دست بدهند.

شاگردان مجیدی در هفته دوازدهم، تلخ ترین اتفاق ممکن را تجربه کردند؛ آن ها تا دقیقه 90 از حریف خود پیش بودند که خورفکانی ها توانستند در دقیقه 90 گل تساوی را به ثمر برسانند و در یک بازی جنجالی و پراتفاق، خورفکان در دقیقه (12+90) به گل برتری هم دست پیدا کرد تا 3 امتیاز مهم برای الاتحاد کلبا به صفر امتیاز تبدیل شود! در هفته چهاردهم هم زردپوشان تا یک قدمی کسب پیروزی برابر البطائح پیش رفتند و در آستانه انتقام گیری از حریف خود بودند که در دقیقه (2+90) دروازه شاگردان مجیدی باز شد تا بازی با تساوی 2-2 به پایان برسد.

کلبایی ها در صورت حفظ نتایج خود تا پیش از دقیقه 90، می توانستند 6 امتیاز بیشتر نسبت به شرایط کنونی به دست آورند و با 30 امتیاز در جایگاه ششم جدول و در فاصله 6 امتیازی با تیم صدرنشین کار خود را دنبال کنند اما حالا اتفاق جنجالی رخ داده در وقت های اضافی باعث شده تا شاگردان مجیدی با 24 امتیاز در رتبه هشتم جدول قرار داشته باشند.

9 هفته سرنوشت ساز؛ تاریخ سازی «مجیدی» تکمیل می شود؟

الاتحاد کلبا فصل گذشته لیگ را با 28 امتیاز به پایان رسانده بود و اگر امتیازات شاگردان مجیدی در وقت های اضافی سوخت نمی شد، آن ها می توانستند رکورد فصل گذشته را خیلی زود بشکنند اما حالا در فاصله 4 امتیازی با این رکورد قرار دارند. هر چند که هدف گذاری زردپوشان کلبایی، شکستن رکورد کسب بیشترین امتیاز در یک فصل لیگ امارات است که در فصل 21-2020 به دست آمده و شاگردان مجیدی در سودای تاریخ سازی هستند.

شاگردان مجیدی هنوز 9 هفته دیگر را پیش روی خود می بینند؛ آن هم در شرایطی که الاتحاد کلبا 24 امتیاز در فصل جاری دارد و بهترین رکورد امتیازگیری آن ها در یک فصل، 39 امتیاز است؛ در واقع زردپوشان از 27 امتیاز ممکن باید بتوانند تا پایان فصل حداقل 16 امتیاز کسب کنند تا موفق به تاریخ سازی شوند و همگان چشم انتظار عملکرد فرهاد مجیدی هستند که آیا او می تواند بعد از ثبت رکوردهای ویژه در لیگ ایران همراه با استقلال، در لیگ امارات هم تاریخ سازی کند یا خیر.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول