عزاداری

 

دربی محرومیت برای سرخابی ها؛ «یحیی» در راه کمیته اخلاق

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 192 ] - یکشنبه, 30 بهمن 1401
دربی محرومیت برای سرخابی ها؛ «یحیی» در راه کمیته اخلاق

 لیگ برتر فوتبال ایران در دوره بیست ودوم در شرایطی به پایان هفته بیستم خود رسیده و رقابت ها قرار است به واسطه برگزاری مسابقات جام حذفی تعطیلی کوتاه مدتی ...

 لیگ برتر فوتبال ایران در دوره بیست ودوم در شرایطی به پایان هفته بیستم خود رسیده و رقابت ها قرار است به واسطه برگزاری مسابقات جام حذفی تعطیلی کوتاه مدتی را پشت سر بگذارد که حواشی از متن پررنگ تر شده اند. اعتراضات مکرر نسبت به داوری و شدت گرفتن درگیری ها در کنار زمین باعث شده تا هم از جذابیت بازی های لیگ کاسته شود و هم اینکه دوباره بازار بیانیه نویسی ها به راه بیفتد. باتوجه به شرایط به وجود آمده، مسئولان فدراسیون فوتبال در تلاش برای مدیریت اوضاع هستند.

کمیته انضباطی و کمیته اخلاق در هفته های اخیر به صورت چشمگیر فعالیت شان بیشتر شده و احکام سریالی و ابلاغیه دعوت از چهره های مختلف نشان می دهد که آن ها با محرومیت و جریمه مالی به دنبال آن هستند تا از تنش های لیگ بیست ودوم بکاهند. در آخرین مورد و البته یکی از جنجالی ترین احکام تاریخ لیگ، ریکاردو سا پینتو سرمربی استقلال 4 جلسه از همراهی تیمش محروم و به پرداخت 10 درصد از مبلغ قراردادش جریمه شد.

عذرخواهی «سا پینتو»؛ در انتظار تقلیل محرومیت

ریکاردو سا پینتو در شرایطی با حکم سنگین محرومیت از سوی کمیته انضباطی مواجه شده بود که رأی صادره برای او هم از لحاظ محرومیت و هم از لحاظ جریمه مالی قابل اعتراض بود و آبی ها بلافاصله بعد از صدور رأی، در تلاش بودند تا بتوانند با ارائه ادله قانونی از شدت رأی صادره بکاهند. البته که مسئولان کمیته انضباطی هم یک بند مهم را رأی خود گنجانده بودند که در صورت عذرخواهی سرمربی استقلال، 2 جلسه از محرومیت او تعلیق خواهد شد.

سا پینتو که پیشتر به واسطه درگیری ها در دیدار مس کرمان - استقلال، یک جلسه از همراهی آبی ها محروم شده بود، روز گذشته بعد از اتمام مرخصی اش و بازگشت به ایران، در جریان حکم صادره قرار گرفت و مدعی شد با وجود آنکه خطایی از او سر نزده اما به درخواست کمیته انضباطی احترام گذاشته و از اهالی فوتبال عذرخواهی می کند. به نظر می رسد با توجه به رفتار سرمربی آبی ها، محرومیت 4 جلسه ای او به 2 جلسه تقلیل پیدا خواهد کرد تا او در کنار یک جلسه محرومیتی که از قبل با آن مواجه شده بود، 3 بازی بعدی آبی ها در لیگ برتر و جام حذفی مقابل ملوان، نساجی مازندران و گل گهر سیرجان را از دست بدهد.

و حالا محرومیت در انتظار «گل محمدی»؟

یحیی گل محمدی در فصل جاری بارها علیه مدیران فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ موضع گیری های تندی را داشته است. جنجالی ترین صحبت های گل محمدی بعد از دیدار با فولاد خوزستان مطرح شد که واکنش های منفی زیادی نسبت به اظهارات سرمربی پرسپولیس شکل گرفت و او سپس بعد از توقف تیمش مقابل آلومینیوم اراک، مجدداً علیه مدیران فدراسیون موضع گیری داشت تا پرونده ای نسبت به صحبت های او در کمیته اخلاق به جریان بیفتد.

مدیران کمیته اخلاق از سرمربی پرسپولیس خواسته اند تا او روز دوشنبه اول اسفندماه برای ارائه ادله بیشتر و البته توضیحات تکمیلی درباره اظهاراتش در ساختمان فدراسیون فوتبال حضور پیدا کند. همگان چشم انتظار حضور گل محمدی در کمیته اخلاق هستند تا بعد از این حضور، رأی نهایی درباره صحبت های جنجالی سرمربی پرسپولیس صادر شود که باید دید آیا به مانند ریکاردو سا پینتو، محرومیتی سنگین در انتظار گل محمدی است یا او می تواند با ارائه ادله کافی، مسئولان کمیته اخلاق را قانع کند.

مرتبط با موضوع

تبلیغات


نظرسنجی

به نظر شما تیم ملی ایران به جام جهانی 2026 صعود میکند؟

گالری عکس

جدول