نیاز ایران، مربی هجومی است

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 254 ] - سه شنبه, 25 بهمن 1401
نیاز ایران، مربی هجومی است

کی روش هم در آسیا و هم در عرصه جهانی نام بزرگی است. او نتوانست با ایران در جام جهانی موفق شود ولی شکی نیست که تجربه او با مربیگری در پنج جام جهانی و در کشورها...


کی روش هم در آسیا و هم در عرصه جهانی نام بزرگی است. او نتوانست با ایران در جام جهانی موفق شود ولی شکی نیست که تجربه او با مربیگری در پنج جام جهانی و در کشورهای اروپایی ارزشمند است. این نکته کلیدی است که فدراسیون قطر پیش از سال 2026 به دنبال آن خواهد بود. قطر در یک دهه گذشته بر سبک و ثبات تمرکز داشته است. من فکر می کنم حداقل در کوتاه مدت، قطر امیدوار است که با دانش و تجربه تاکتیکی کی روش جهش کند. از بعد از جام جهانی؛ حتی قبل از رفتن سانچز از قطر، خبر حضور کی روش در این تیم گزارش شد. به نظرم این یک راز آشکار بود!
کی روش و قهرمانی دوباره قطر؟
اگر اولویت آنها حضور در جام جهانی 2026 است، پس فکر می کنم کی روش باید از سال آینده برای ایجاد و ارزیابی نسل جدیدی از استعدادها شروع کند. اگر کی روش با همان ترکیب قبلی که مسلماً بهترین مجموعه برای حفظ جام ملت های آسیا است ادامه دهد، فکر می کنم صعود به جام جهانی دشوار خواهد بود. اگر جام ملت های آسیا اولویت مشخص باشد، هنوز فکر می کنم آنها برابر بهترین تیم ها مانند ژاپن، عربستان سعودی و کره جنوبی تلاش خواهند کرد. فکر می کنم تکرار قهرمانی سال 2019 سخت خواهد بود؛ حتی با وجود برگزاری بازی ها در کشور قطر.
بزرگترین چالش در قطر
 چالش کی روش همان نسل طلایی قطر است که در حال حاضر از نظر ذهنی در حال افت است و نسل جدید هم فاقد زمان کافی بوده است. در کنار القای شیوه جدیدی از بازی، ایجاد تعادل نیز دشوار خواهد بود. با توجه به حضور قطر در کونکاکاف، کی روش زمان لازم را برای اجرای برنامه هایش دارد.
رابطه کی روش و فدراسیون فوتبال قطر
وقتی فدراسیون را در نظر می گیریم، این بزرگترین تفاوت در مورد انتصاب کی روش است. فدراسیون قطر هر چه کی روش بخواهد به او می دهد. بازی های دوستانه، اردوهای آموزشی و غیره. چیزی که او نخواهد داشت، استعداد فراوان است.
بهترین گزینه برای ایران
 فکر می کنم برای تیم ملی ایران یک مربی متمرکز بر سبک هجومی خوب است. با این حال من این احساس را دارم که هیچ مربی خارجی نمی تواند به طور منظم با فدراسیون فوتبال ایران برخورد کند. نکونام کسی است که به احتمال زیاد می تواند یکی از گزینه ها باشد. فقط مطمئن نیستم که زمانش فرا رسیده است یا نه.
چالش اصلی جانشین کی روش
 تیم کی روش مسن ترین تیم در جام جهانی بودو ایجاد نسل بعدی در اولویت است. جام ملت های آسیا برای ایران هم با انتخاب سرمربی جدید و هم با بازیکنانی که دعوت می شوند، جالب خواهد بود.

مارتین لو
خبرنگار وب سایت  theasiangame
ایران ورزشی

مرتبط با موضوع

تبلیغات


نظرسنجی

به نظر شما تیم ملی ایران به جام جهانی 2026 صعود میکند؟

گالری عکس

جدول