کمیته رفاهی
 

پیکان 0 - 2 استقلال؛ آبی ها همچنان چسبیده به صدر

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 100 ] - سه شنبه, 25 بهمن 1401
پیکان 0 - 2 استقلال؛ آبی ها همچنان چسبیده به صدر

دیدار تیم های فوتبال استقلال و پیکان که قرار بود روز یکشنبه برگزار شود، امروز دوشنبه و از ساعت 14 در ورزشگاه پاس تهران آغاز شد که این دیدار با برتری 2 بر صفر ...

دیدار تیم های فوتبال استقلال و پیکان که قرار بود روز یکشنبه برگزار شود، امروز دوشنبه و از ساعت 14 در ورزشگاه پاس تهران آغاز شد که این دیدار با برتری 2 بر صفر آبی پوشان به پایان رسید. مهدی قایدی(11) و صالح حردانی (84) برای استقلال گل زدند.

استقلال در این دیدار با سید حسین حسینی، عارف غلامی، رافائل سیلوا(65 صالح حردانی)، کوین یامگا، جعفر سلمانی، آرش رضاوند، سعید مهری(89 آرمان رمضانی)، روزبه چشمی، محمد محبی(89 زبیر نیک نفس)، مهدی قائدی(89 رضا میرزایی) و ارسلان مطهری(65 حامدی فر) به میدان رفت.

بازگشت سیدحسین حسینی به دروازه آبی پوشان تا حدودی خیال کادر فنی و هواداران این تیم را برای بسته ماندن دروازه شان راحت کرده بود. این امر در دقیقه 5 با شوت محکم بازیکن پیکان و مهار حسینی اطمینان خاطر بیشتری به آبی پوشان داد.

با این حال مهدی قایدی که در هفته های اخیر کلید طلایی پیروزی های استقلال بوده در دقیقه 11 روی یک غافلگیری و ضربه ای دقیق و فنی از پشت محوطه جریمه دروازه پیکان را باز کرد تا به روند گلزنی هایش ادامه دهد.

بعد از این گل شاگردان مجتبی حسینی که خوب هم کار کرده بودند حملاتی را روی دروازه حریف پی ریزی کردند و در چند مورد هم دروازه حسینی را با خطر جدی مواجه کردند اما نتوانستند کار را به تساوی بکشانند تا نیمه اول با برتری یک بر صفر آبی پوشان به پایان برسد.

در نیمه دوم پیکانی ها تلاش زیادی کردند تا بازی را به تساوی بکشانند. آنها اکثر زمان نیمه دوم صاحب توپ و میدان بودند اما استقلال با برنامه و بدون اشتباه در خط دفاعی اش کار را پیش برد.

در شرایطی که پیکانی ها برای رسیدن به گل تساوی تلاش زیادی می کردند و از خط دفاعی غافل بودند، این مهدی قایدی بود که در دقایق 71 و 76 دو بار در موقعیت تک به تک با رشید مظاهری قرار گرفت و می توانست دروازه حریف را باز کند اما در مرتبه اول توپ او به تور کنار دروازه برخورد کرد و در موقعیت دوم مظاهری زودتر به توپ رسید و اجازه باز شدن دروازه اش را نداد.

در دقیقه 84 استقلالی ها فشار همه جانبه ای را روی دروازه پیکان وارد کردند و در حالی که رشید مظاهری دو موقعیت را برگشت داد، توپ پشت محوطه جریمه به صالح حردانی رسید و این بازیکن با شوتی تماشایی گل دوم تیمش را به ثمر رساند.

محمدجواد آزاده بازیکن پیکان در دقیقه 95 این دیدار با کارت قرمز داور از بازی اخراج شد.

استقلال با این پیروزی 39 امتیازی شد و همچنان سایه به سایه پرسپولیس و سپاهان کار را برای دیدارهای آینده دنبال خواهد کرد تا شاگردان ساپینتو هم یکی از شانس های اصلی قهرمانی باشند. تیم پیکان هم با 21 امتیاز در رده دوازدهم جدول باقی ماند.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول