روز صلح و فوتبال؛ پیشنهاد فدراسیون فوتبال برای درج در تقویم

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 194 ] - یکشنبه, 23 بهمن 1401
روز صلح و فوتبال؛ پیشنهاد فدراسیون فوتبال برای درج در تقویم

،رئیس و اعضا هیات رئیسه فدراسیون شنبه شب با حضور در استانداری  ایلام با استاندار، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، مدیران وزارت ورزش و جوانان،جمعی ا...

،رئیس و اعضا هیات رئیسه فدراسیون شنبه شب با حضور در استانداری  ایلام با استاندار، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، مدیران وزارت ورزش و جوانان،جمعی از پیشکسوتان و اعضای هیات فوتبال ایلام دیدار و گفت و گو کردند.

در این نشست،مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال با تشکر از میزبانی صورت گرفته، گفت: این نخستین جلسه ای است که همه اعضای هیات رئیسه فدراسیون در یک استان حاضر می شوند و دلیل این رویکرد احترام به مقام شامخ شهداست.

وی ادامه داد: فدراسیون پیشنهاد نامگذاری روز 23 بهمن،روز بمباران زمین چوار را با عنوان روز «صلح و فوتبال» را از طریق دپارتمان مسئولیت اجتماعی و نظارت دبیرکل فدراسیون به شورای فرهنگ عمومی ارائه داده و امیدواریم این طرح به زودی تصویب شود.

رئیس فدراسیون، با ذکر این نکته که دختران فوتبالیست و فوتسالیست ایلامی سهم مطلوبی در تیم های ملی دارند گفت: این برای استان ایلام یک افتخار است و نشان دهنده ظرفیت بالای منابع انسانی است.با این وجود توسعه فوتبال نیازمند مدیریت بودجه ای بسیار دقیق است.

در ابتدای این نشست،دکتر حسن بهرام نیا، استاندار ایلام با عرض خیر مقدم به هیات اعزامی از فدراسیون فوتبال گفت: قدردان شما عزیزان هستم که به پاسداشت سالگرد حادثه زمین چمن چوار به این استان تشریف آوردید. این حادثه غمبار هر انسانی را سوگوار می کند.

وی گفت: این استان ظرفیت فوق العاده ای دارد اما لازم است به آن یک نگاه ویژه شود،حضور شما را به فال نیک می گیریم تا به توسعه «صنعت فوتبال» کمک کنید.

درهمین حال،سارا فلاحی و علی اکبر بسطامی،دو نماینده استان ایلام در مجلس شورای اسلامی  نیز در سخنانی توقعات و انتظارات خانواده فوتبال استان را ابراز کردند.

ضمن اینکه،محمدرضا ساکت عضو هیات رئیسه  فدراسیون هم در این نشست پیشنهاداتی چون ساخت یادمان شهدای چوار، تهیه کتاب و مستندات دو زبانه واقعه چوار، برگزاری مسابقه به یادبود این روز و میزبانی موزه سپاهان از مستندات این واقعه را ارائه کرد.

در انتهای این نشست رئیس فدراسیون، پیراهن تیم ملی را به استاندار ایلام اهدا کرد.

گفننی است،هیات اعزامی فدراسیون برای نخستین بار به منظور پاسداشت سی وششمین سالگرد شهادت 15 تن از حاضران زمین چمن چوار به استان ایلام سفر کرده اند.

مرتبط با موضوع

تبلیغات


نظرسنجی

به نظر شما تیم ملی ایران به جام جهانی 2026 صعود میکند؟

گالری عکس

جدول