کمیته رفاهی
 

صدمین جام تاریخ رئال با قهرمانی در جام جهانی باشگاه ها

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 162 ] - یکشنبه, 23 بهمن 1401
صدمین جام تاریخ رئال با قهرمانی در جام جهانی باشگاه ها

شنبه شب از ساعت 22:30 به وقت تهران، رئال مادرید به میزبانی رباط موفق به شکست پر گل الهلال پس از یک بازی جذاب شد تا پر افتخارترین تیم جهان برای پنجمین بار، قهر...

شنبه شب از ساعت 22:30 به وقت تهران، رئال مادرید به میزبانی رباط موفق به شکست پر گل الهلال پس از یک بازی جذاب شد تا پر افتخارترین تیم جهان برای پنجمین بار، قهرمان جهان شود.
شاگردان آنچلوتی که سال گذشته با قهرمانی در لیگ قهرمانان، حضورشان در جام جهانی باشگاه ها را قطعیت بخشیدند، در این مسابقات موفق شدند با غلبه بر الاهلی مصر و سپس الهلال در دیدار فینال، لوگوی طلایی قهرمان جهان را به سینه شان سنجاق کنند و دردهای ناشی از شکست سوپرجام اسپانیا مقابل رقیب سنتی را به دست فراموشی بسپارند.

سده جام با دون کارلو
این صدمین جام رئال مادرید در تاریخ باشکوهش بود و مجموع قهرمانی های کهکشانی ها در لیگ قهرمانان اروپا و جام باشگاه های جهان را به 19 رساند. رئال پیش از این در فاصله سال های 2014 تا 2018، 4 بار جام را بالای سر برده بود و حالا با پیروزی در پنجمین فینالش، علاوه بر آنکه در تاریخ این مسابقات شکست ناپذیر باقی ماند، اختلافش با بارسلونا به عنوان دومین تیم پر افتخار جهان در این مسابقات را به 2 قهرمانی افزایش داد.
دست الاهلی از مدال کوتاه ماند
در شبی که فلامنگو برزیل با غلبه بر الاهلی مصر موفق به کسب مدال برنز شد، الهلال در اولین فینال تاریخش از تاریخ سازی عاجز ماند؛ هرچند تیم سعودی بازنده سربلند این دیدار بود و 3 بار موفق به باز کردن دروازه رئال مادرید شد. وینی جونیور (2)، کریم بنزما و فده والورده (2) گلزنان رئال مادرید در این دیدار جذاب بودند و موسی مارگا و لوسیانو داریو ویتو (2) گل های الهلال را به ثمر رساندند.
پاسخ اعتماد به سبک فده
والورده در حالی در این مسابقه 2 گل زد که تعداد گل هایش برای رئال مادرید در فصل جاری را به 11 گل رساند. پیش از این در مقطع پیش از آغاز فصل، کارلو آنچلوتی وعده داده بود اگر تعداد گل های جوان اروگوئه ای در این فصل 2 رقمی نشود، کارت مربیگری خود را باطل می کند و والورده خیلی زود پاسخ اعتماد تئوریسین ایتالیایی را داد.
رودیگر در کنار کروس
آنتونیو رودیگر، مدافع آلمانی رئال که سال گذشته با چلسی این افتخار را به دست آورده بود، حالا برای دومین بار و این بار با پیراهن رئال مادرید به بالاترین افتخار در جهان فوتبال دست یافت. پیش از این، تونی کروس سابقه قهرمانی با پیراهن بایرن مونیخ در سال 2013 و سپس فتح عنوان با پیراهن رئال در سال 2014 را داشت؛ هرچند تعداد قهرمانی های کروس در این مسابقات باتوجه به باقی ماندن در ترکیب رئال مادرید، بیشتر از رودیگر است. هافبک آلمانی 6 بار فاتح این عنوان شده و از این نظر رکورددار است.
آنچلوتی به پپ رسید
کارلتو به عنوان پرافتخارترین سرمربی تاریخ لیگ قهرمانان اروپا با این قهرمانی، تعداد قهرمانی هایش در جام جهانی باشگاه ها را به 3 رساند و با افتخارات پپ گواردیولا در این مسابقات برابر شد. دون کارلو در سال های 2007 و 2014 با میلان و رئال این عنوان را فتح کرده بود و پپ، پس از 2 قهرمانی با بارسلونا، سال 2013 با بایرن مونیخ هم این افتخار را به نام خود زد.
کهکشانی های دست نیافتنی
با قهرمانی پنجم رئال مادرید، علاوه بر آنکه بار دیگر دست تیم های آسیایی از رسیدن به این افتخار کوتاه ماند، حالا تیم های اسپانیایی با 8 قهرمانی و یک نایب قهرمانی رکوردشان در صدر جدول پرافتخارترین باشگاه های تاریخ این مسابقات را بهبود بخشیدند و تعداد قهرمانی اهالی لالیگا، مشخصاً بارسا و رئال در این تورنمنت، به 2 برابر تعداد قهرمانی های باشگاه های برزیلی افزایش یافت.
در تاریخ جام جهانی باشگاه ها، تعداد قهرمانی های رئال مادرید به تنهایی از مجموع قهرمانی های باشگاه های انگلیسی بیشتر است و باشگاه های ایتالیایی و آلمانی هم روی هم رفته، تعداد قهرمانی هایشان به رئال نمی رسد. جالب اینجاست به تعداد حضور اهالی لیگ برتر انگلیس در فینال این مسابقات، رئال مادرید جام قهرمانی را بالای سر برده است!

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول