وداع کی روش با تیم ملی ایران

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 285 ] - سه شنبه, 11 بهمن 1401
وداع کی روش با تیم ملی ایران

 نیمکت تیم ملی ایران بعد از جام جهانی سکان داری نداشت و با توجه به اتمام قرارداد کوتاه مدت کارلوس کی روش، هواداران فوتبال چشم انتظار تعیین تکلیف شرایط نی...

 نیمکت تیم ملی ایران بعد از جام جهانی سکان داری نداشت و با توجه به اتمام قرارداد کوتاه مدت کارلوس کی روش، هواداران فوتبال چشم انتظار تعیین تکلیف شرایط نیمکت تیم ایران بودند و شایعات زیادی درباره انتخاب سرمربی داخلی یا خارجی مطرح شد اما مسئولان فدراسیون فوتبال ترجیح دادند تا در سکوت فرآیند انتخاب سرمربی جدید را پیش ببرند.

هکتور کوپر و پاکو خمس سرمربیانی بودند که در روزهای اخیر نام شان مطرح شد اما تلویحا مدیران فدراسیون فوتبال همکاری با این 2 چهره باتجربه را تکذیب کردند اما با این وجود واکنش رسمی از سوی مدیران فدراسیون فوتبال نسبت به قطع همکاری با کارلوس کی روش شکل نگرفت تا سرمربی باتجربه پرتغالی همچنان به عنوان یک گزینه نامش مطرح باشد.

خداحافظی اینستاگرامی «کی روش»

کارلوس کی روش بعد از اتمام جام جهانی به گزینه نخست نیمکت تیم ملی قطر هم تبدیل شد و همین مسئله باعث شد تا احتمال ادامه حضور این سرمربی پرتغالی در تیم ملی ایران کم رنگ شود. با این وجود شایعات مختلفی در حوالی نیمکت تیم ملی مطرح بود و گفته می شد مدیران فدراسیون فوتبال با توجه به رابطه خوبی که با کارلوس کی روش دارند، قصد دارند با این سرمربی پرتغالی ادامه بدهند تا تیم ملی ایران با هدایت کی روش در جام ملت های آسیا 2023 شرکت کند.

کی روش اما امروز در پیامی اینستاگرامی نسبت به شایعات واکنشی رسمی نشان داد و با انتشار پیامی به زبان فارسی و انگلیسی از هواداران فوتبال در ایران خداحافظی کرد تا رسماً دوره حضور او در تیم ملی ایران به پایان برسد. سرمربی پرتغالی در پیام خود نوشت: «وقتی که سفر جدید را آغاز می کنم، خاطرات زیادی وجود دارد که با افتخار آن ها را نگه خواهم داشت. مایلم از بازیکنان فوق العاده ام در تیم ملی تشکر کنم. قدردان زحمات کادر وفادار ایرانی ام، فدراسیون فوتبال و همه کسانی که از من و میراث تیم ملی حمایت کردند هستم».

سرمربی پرتغالی در ادامه پیام اینستاگرامی خود خطاب به هواداران فوتبال در ایران نوشت: «از همه هواداران بابت حمایت و الهام بخشی در این چند سال تشکر می کنم. به امید آینده».


معادلات نیمکت تیم ملی پیچیده تر شد

تیم ملی ایران تا فیفادی مارچ 2023 (فروردین 1402) در تعطیلات خواهد بود و به نظر می رسد مدیران فدراسیون فوتبال فرصتی یک ماهه برای انتخاب سرمربی جدید دارند و در شرایطی که گفته می شد مهدی تاج حساب ویژه ای روی همکاری دوباره با کارلوس کی روش باز کرده اما حالا خداحافظی سرمربی پرتغالی آینده نیمکت تیم ملی را هم تحت الشعاع قرار داده است.

هفته آینده قرار است جلسه هیات رئیسه فدراسیون فوتبال تشکیل شود و شاید در پایان این جلسه، آینده نیمکت تیم ملی هم مشخص شود، البته که این موضوع صرفا یک گمانه زنی بوده و قطعیتی درباره آن وجود ندارد و باید دید چه زمانی مسئولان فدراسیون تصمیم می گیرند تا شرایط تیم ملی را سامان بخشند.

مرتبط با موضوع

تبلیغات


نظرسنجی

به نظر شما تیم ملی ایران به جام جهانی 2026 صعود میکند؟

گالری عکس

جدول