کمیته رفاهی
 

سفره دل مسی باز شد؛ از دیالوگ با خدا تا حسرت حضور «مارادونا»

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 180 ] - سه شنبه, 11 بهمن 1401
سفره دل مسی باز شد؛ از دیالوگ با خدا تا حسرت حضور «مارادونا»

 لیونل مسی فوق ستاره شماره 10 تیم ملی آرژانتین که آبی وسفیدها را پس از 36 سال به مقام قهرمانی رساند، برای اولین بار پس از پایان جام جهانی 2022 قطر، روز گ...

 لیونل مسی فوق ستاره شماره 10 تیم ملی آرژانتین که آبی وسفیدها را پس از 36 سال به مقام قهرمانی رساند، برای اولین بار پس از پایان جام جهانی 2022 قطر، روز گذشته (دوشنبه) درباره مسائل مختلف صحبت کرد.

مسی طی مصاحبه با رسانه آرژانتینی Radio Urbana Play درباره قهرمانی در جام جهانی 2022 قطر گفت: در 18 دسامبر همه چیز برای من تغییر کرد. چیزی که در تمام دوران بازی گری ام رویای آن را داشتم به حقیقت پیوست. جام من را صدا زد و گفت: بیا و من را بگیر، حالا می توانی من را لمس کنی.

کاپیتان آبی وسفیدها درباره اینکه قبل از پنالتی پایانی مقابل فرانسه که حکم قهرمانی آرژانتین را امضا کرد، چه می ِگفت، فاش کرد: من از خدا که همیشه با من بود، درخواست می کردم به ماجرا پایان بدهند تا شکست نخوریم و بیش از این رنج نکشیم. خداوند جام را برای من کنار گذاشته بود. لحظه ای بهتر از این وجود ندارد. این اتفاق در قهرمانی کوپاآمه ریکا هم افتاد. من هر روز او را سپاسگزاری می کنم. نمی توانم از خدا چیز بیشتری طلب کنم.

لئو درباره بازتاب قهرمانی آرژانتین در جام جهانی و پرلایک ترین عکس اینستاگرام گفت: من هنوز هم با ویدئوهایی که در شبکه های اجتماعی که درباره قهرمانی مان در جام جهانی می بینم، احساساتی می شوم. بعد از جام جهانی، صفحه اینستاگرام من با میلیون ها پیام هایی که دریافت می کردم، برای چند روز بسته شد. من به دنبال داشتن بیشترین لایک نبودم اما مردم دوست داشتند عکس من با جام را ببینند. 

مسی درباره احساس خود به «دیگو مارادونا» افسانه ای هم گفت: اگر دیگو آن جا بودم، او جام را به من تحویل می داد. آن عکسی بسیار عالی می شد. من فکر می کنم دیگو و بسیاری از مردم که از آسمان عاشق من بودند، قوی بودند و من را تشویق می کردند. من او را دوست دارم و اگر جام را به من نداد، حداقل همه چیز را دید.

بهترین بازیکن جام جهانی 2022 درباره بازی های این تیم در تورنمنت و سخت ترینِ آن گفت: در تمام بازی ها ما از تیم حریف بهتر بودیم چراکه همیشه می دانستیم در هر بازی باید چه کاری انجام دهیم. مربیان به خوبی ما را آماده می کردند. فکر می کنم سخت ترین بازی ما در جام جهانی، مقابل مکزیک بود چراکه همه چیز به آن بستگی داشت که ببریم یا نه.

مسی درباره حاشیه های بازی یک چهارم نهایی با هلند، شادی گل مقابل نیمکت تیم حریف و «احمق» خواندن «ووت وگهورست» مهاجم لاله های نارنجی گفت: من درباره اش فکر نکرده بودم و در لحظه اتفاق افتاد. من می دانستم قبل از بازی چه حرف هایی زده شده بود و فان خال چه گفته بود. حتی بعضی از هم تیمی هایم به من می گفتند «دیدی چی گفت؟». وقتی همه چیز تمام شد، من از کاری که کردم، راضی نیستم. من «بزن به چاک» گفتن و همه  این حرف ها را دوست ندارم. اما خب همه این ها لحظاتی از تنش های بزرگی بود و همه چیز خیلی سریع اتفاق افتاد و برنامه ریزی شده نبود.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول