عزاداری

 

«پاکو خمز» اسپانیایی گزینه سرمربیگری تیم ملی فوتبال ایران

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 226 ] - دوشنبه, 10 بهمن 1401
«پاکو خمز» اسپانیایی گزینه سرمربیگری تیم ملی فوتبال ایران

تیم ملی فوتبال ایران پس از پایان جام جهانی 2022 قطر هنوز سرمربی خود را نشناخته است. فدراسیون فوتبال ایران که با کارلوس کی روش پرتغالی در جام جهانی حذف شد، همچ...

تیم ملی فوتبال ایران پس از پایان جام جهانی 2022 قطر هنوز سرمربی خود را نشناخته است. فدراسیون فوتبال ایران که با کارلوس کی روش پرتغالی در جام جهانی حذف شد، همچنان در حال بررسی گزینه های مختلف است.

در شرایطی که گفته می شود هیات رئیسه فدراسیون فوتبال مخالف حضور مربی خارجی است اما ظاهرا رایزنی هایی با بعضی از مربیان غیر ایرانی صورت گرفته است.

مهدی تاج در روزهای اخیر تاکید کرده است که انتخاب سرمربی برای تیم های ملی بزرگسالان و امید ایران در اولویت بوده و کارها در حال انجام است.

هفته گذشته بود که وب سایت عربی زبان «کوره» خبر داد «هکتور کوپر» آرژانتینی یکی از گزینه هایی است که مدنظر ایران قرار دارد؛ هرچند که مهدی تاج روز گذشته این خبر را شایعه دانست.

با این حال روزنامه معتبر آاس اسپانیا شب گذشته خبری را در ارتباط با نیمکت تیم ملی ایران منتشر کرد و مدعی شد «پاکو خمز» اسپانیایی که در حال حاضر هدایت تیم تراکتور را بر عهده دارد، از گزینه های اصلی فدراسیون فوتبال ایران به جای کارلوس کی روش محسوب می شود.

«پاکو خمز» اسپانیایی گزینه سرمربیگری تیم ملی فوتبال ایران

این روزنامه در ابتدای خبر خود آورده است: «فدراسیون ایران معتقد است مربی اسپانیایی سطح فوتبال این کشور را به میزان قابل توجهی بالا برده است.»

آاس خبر خود را اینطور ادامه داده است: « ماجراجویی ایرانی پاکو خمز می تواند جهش قابل توجهی داشته باشد. همانطور که AS مطلع شده، سرمربی تراکتورسازی در بین گزینه ها حضور دارد تا هدایت تیم ملی ایران را بر عهده بگیرد. در این کشور آسیایی، آنها کاملاً از بازی تیم و رشد تاکتیکی ای که خمز تنها در 6 بازی لیگ داشته است، شگفت زده شده اند.

در داخل فدراسیون ایران که در حال ارزیابی گزینه های متعددی برای جانشینی کی روش است، سرمربی اسپانیایی پیروان زیادی در بین مدیران دارد. پس از گرفتن تیم هفتم و رساندن آن به رده پنجم، با 9 امتیاز کمتر از پرسپولیس صدرنشین و چهار امتیاز کمتر از رده سوم که امکان کسب سهمیه لیگ قهرمانان را فراهم می کند، کم چیزی نیست.»

روزنامه اسپانیایی همچنین با اشاره به عملکرد خمز در تراکتور و سوابق مربیگری او آورده است: «خمز تراکتور را یک دنده دیگر گذاشته است. او در 6 بازی تحت هدایت تراکتور، 11 امتیاز از 18 امتیاز ممکن را به دست آورده است یعنی سه برد، دو تساوی و یک باخت. خمز در بازی ماقبل آخر مقابل گل گهر رده سومی به تساوی دست یافت. آنها در آخرین دیدار 1-3 ذوب آهن را شکست دادند.

پاکو خمز در مورد تمرین در خارج از اسپانیا تجربه دارد. او قبلاً در سال 2017 چمدان های خود را به مکزیک بسته بود تا هدایت کروز آزول را بر عهده بگیرد. او فصل گذشته برای احیا و نجات با ایبیزا به اسپانیا بازگشت. این مربی در 52 سالگی می تواند در کنار رایو، ایبیزا، کوردوبا، گرانادا، لاس پالماس، کروز آزول و کارتاخنا به نیمکت تیم ایران بپیوندد.»

مرتبط با موضوع

تبلیغات


نظرسنجی

به نظر شما تیم ملی ایران به جام جهانی 2026 صعود میکند؟

گالری عکس

جدول