کمیته رفاهی
 

مورایس: نیمه دوم برای ما خوش شانسی داشت

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 113 ] - جمعه, 30 دی 1401
مورایس: نیمه دوم برای ما خوش شانسی داشت

ژوزه مورایس پس از برتری دو بر یک سپاهان مقابل استقلال در نشست خبری، اظهار داشت: خیلی خوشحالم خنده روی لب های شما(خبرنگاران اصفهانی) را می بینم. به ویژه افرادی...

ژوزه مورایس پس از برتری دو بر یک سپاهان مقابل استقلال در نشست خبری، اظهار داشت: خیلی خوشحالم خنده روی لب های شما(خبرنگاران اصفهانی) را می بینم. به ویژه افرادی که با روی خوش آمدند. امیدوارم بتوانیم نشست خوبی داشته باشیم و بیشتر شما را ببینیم. در خصوص بازی باید بگویم خیلی خوب بود که رقابتی انجام شد. نسبت به بازی رفت از لحاظ کیفیت، سطح بالاتری داشت. از لحاظ مدیریت و کنترل کردن بازی، کار برای ما سخت بود. استقلال نیز از لحاظ ترکیب و بازیکنان، قدرت مناسبی بود و توانست بازی خوبی مقابل ما ارائه بدهد.

وی افزود: امیدوارم اشتباه نکرده باشم اما اولین فرصت گلزنی را ما داشتیم. یادم هست موقعیتی که از سمت راست برای استقلالی ها ایجاد شد، نیز خیلی حساس بود که خوشبختانه پیام نیازمند توانست آن را مهار کند. در آن لحظه با خودم گفتم این بازی می تواند خوب از آب دربیاید و راحت نخواهد بود. از این بابت هم خیلی خوشحال می شوم که بتوانم در چنین دیدارهایی بازیکنانم را بسنجم تا متوجه شوم چگونه می توانند در چنین شرایطی بازی را مدیریت کرده، سرعت خاصی را پیاده کرده، بازی را کنترل کنند و از شانس های خود برای ایجاد تغییرات لازم در بازی استفاده کنند.

سرمربی سپاهان عنوان کرد: یک خط پنج نفره و سه دفاع وسط در زمین داشتند. سعی کردند از داخل بازی را ببندند و فضا را برای ما تنگ کنند. با این حرکات می توانستند ضدحملات زیادی زده و خودشان را در شانس ها و موقعیت های خوبی قرار بدهند. ما هم به ویژه در نیمه دوم مجبور شدیم ساختار را عوض کنیم تا بتوانیم در ضد حملات خودی نشان بدهیم. استقلال هم توانست از طریق مدافعان کناری توپ را به وسط زمین انتقال بدهد تا ضد حمله بزند. بیشتر موقعیت های شان نیز از ارسال بلند و توپ سوم بود که توانستیم این روند را کنترل کنیم.

مورایس ادامه داد: درخصوص نیمه دوم باید بگویم برخی مواقع با خوش شانسی برای ما همراه بود اما نمی توانیم بگوییم همه موقعیت ها براساس شانس بود. شوتی که امید نورافکن به سمت دروازه استقلال زد، مهارش خیلی سخت بود و خیلی خوب توانست با زدن آن ضربه ما را جلو اندازد. این گل سبب شد در نیمه دوم انرژی مضاعفی داشته باشیم و برای تیم ما انرژی مثبتی داشته باشیم. البته نتوانستیم در حفظ نتیجه دوام داشته باشیم و بازی مساوی شد. پس از گل استقلال بازی به تعادل رسید.

وی با اشاره به اینکه هر دو تیم دنبال پیروزی بودند، گفت: بازی احساسی نبود که دو تیم دنبال یک امتیاز باشند. برای همین بازی خوبی از آب درآمد و در نهایت توانستیم گل دوم را بزنیم. باید بگویم استقلال در میانه زمین، کنترل خیلی خوبی داشت. در وسط زمین توانست قدرت خوبی از خودش نشان بدهد و ما هم در ادامه کار توانستیم مجدد تعادل را به دست آوریم. همین باعث شد نتیجه در نیمه دوم تغییر کند. بازی خیلی خوبی بود. همین نگرش و فوتبالی که بازیکنان از خودشان نشان دادند، سبب شد بازی جذابی را شاهد باشیم.

سرمربی سپاهان گفت: به بازیکنان خودم برای این برد خیلی حائز اهمیت، تبریک می گویم. به استقلالی ها نیز بابت بازی خوب شان و اینکه نشان دادند هنوز هم می توانند مدعی قهرمانی باشند، تبریک می گویم. از لحاظ کیفیت و روندی که بازیکنان در زمین پیاده کردند، بازی خیلی خوبی بود. برای بردن آمده بودیم و با این وضعیت در مسیر خیلی خوبی پیش می رویم.

مورایس درمورد صحنه پنالتی سپاهان، گفت: تصاویر ویدیوئی را دیدم. من داور نیستم و نمی توانم خود را جای داور بگذارم اما اگر جای داور بودم، می گفتم خطا درست و پنالتی بود زیرا لمس پای بازیکن حریف با بازیکن ما صورت گرفت. شاید برخی مواقع  نتایجی رقم بخورد و نبردن برای ما قابل قبول نباشد. به همین دلیل مربی تیم حریف می تواند نظر متفاوتی داشته باشد. من داور نیستم و وقتی او سوت می زند، همه باید به تصمیمش احترام بگذارند و آن را قبول کنند. من  و داور هم یک انسان هستیم و ممکن است اشتباه کنیم. نمی توانیم بگوییم تصمیم داور در این صحنه اشتباه بود زیرا خطا خیلی واضح بود.

وی افزود:  نیامده ایم درمورد برخی مسائل حاشیه ای بحث کنیم. می خواهم بگویم کیفیت بازی خوبی بود و حتی از بازیکنان استقلال نیز بازی خوبی را شاهد بودیم. ما هم دو موقعیت پنالتی را در این 16 بازی از دست داده ایم. نمی خواهیم بگوییم شک و شبهه بوده است. گذشته و درباره اش حرفی نمی زنیم. شاید اگر ما هم این فرصت را داشتیم، می توانستیم نتیجه  دیگری را رقم بزنیم. الان باید این تصمیم را بپذیریم.

سرمربی سپاهان درخصوص نقل انتقالات تیمش، توضیح داد: اکنون 20 بازیکن داریم که تمرکزشان روی کار خود است . اگر بازیکن باکیفیتی باشد که بتواند برای تیم ما کار کند، روی او فکر خواهیم کرد اما در حال حاضر در پنجره نقل و انتقالات در موقعیت خرید و فروش بازیکن هستیم. نمی توانیم با قاطعانه بگوییم در مذاکرات به نتیجه رسیده ایم. باید صبر کنیم تا در روزهای آتی که البته وقت زیادی هم نمانده ببینیم چه اتفاقاتی می افتد. اگر بخواهیم اکنون همه چیز را بگوییم، شگفتی نمی ماند که بخواهیم به ویژه رسانه ها که به دنبال این هستند بدانند چه اتفاقی می افتد، غافلگیر کرده باشیم. بخشی از این کار پنهان بودنش در روزهای آتی است و نباید تا وقتی بحثی قطعی نشده آن را فاش کنیم.

مورایس درخصوص اینکه کدام بازیکنان از سپاهان جدا خواهند شد، گفت: برخی بازیکنان که کم بازی کرده اند یا فرصت کمتری برای بازی داشته اند ، شاید قصد رفتن به تیم دیگری داشته باشند تا شانس بازی پیدا کنند. با روی باز آماده هستیم دو طرفه صحبت کنیم تا به نتیجه کامل برسیم اما تا زمانیکه رسما چیزی اعلام نشده و نتیجه ای منعقد نشده صحبتی نمی کنیم. تا هفته آینده اجازه بدهید همه چیز مشخص شود.

وی افزود: درمورد این بازی باید بگویم وقتی می خواستیم از هتل بیرون بیاییم تعدادی هوادار را دیده ایم که اطراف ما جمع شده بودند و با شور و اشتیاق از سپاهان حمایت می کردند.  واقعا از این هواداران و انرژی ای که به ما دادند، تشکر می کنیم. هرچند نمی توانند در ورزشگاه حضور داشته باشند اما از طریق تلویزیون و راه دور باز هم انرژی و حمایت خود را برای ما ارسال می کنند. به آن ها نیز بابت این برد تبریک می گویم. قطعا برای رسیدن به برد به ما انرژی، حمایت و کمک لازم را داده و شانس بردمان را بالا برده اند. هرچند در ورزشگاه نیستند اما بدانند همه به فکرشان هستیم.

پایان پیام/

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول