عزاداری

 

ساپینتو: مساوی هم نه، استقلال باید برنده می شد

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 134 ] - جمعه, 30 دی 1401
ساپینتو: مساوی هم نه، استقلال باید برنده می شد

 برگزار شد. نیمه اول خیلی رقابتی بود. در 45 دقیقه اول موقعیت های زیاد و بهتری داشتیم. یک توپ لو رفت و آنها یک فرصت گلزنی داشتند. نتیجه در نیمه اول خوب بو...

 برگزار شد. نیمه اول خیلی رقابتی بود. در 45 دقیقه اول موقعیت های زیاد و بهتری داشتیم. یک توپ لو رفت و آنها یک فرصت گلزنی داشتند. نتیجه در نیمه اول خوب بود. با وجود جنگندگی که داشتیم کیفیتی که می خواستیم را در نیمه اول نداشتیم.

*بازی زیبایی نبود/ داور خطای روی محبی را نگرفت

وی افزود: بازی زبیایی را از هردو طرف ندیدیم. رقابتی بود ولی زیبا نبود. به نظرم بعد از اینکه گل خوردیم، با چند تعویض بازی را واقعا عوض کردیم. خوب بازی کردیم و گل زدیم. بعد هم یک پنالتی داشتیم. داور خطا روی محبی را نگرفت و به او کارت زرد داد. تیم حریف هم موقعیت زیادی نداشت. فقط چند ضربه کاشته داشت. یکی دو بار پشت محوطه جریمه ما موقعیت ایجاد کردند اما با توپ نمی توانستند وارد محوطه جریمه شوند و فرصت سازی کنند.

* دوباره از ما امتیاز گرفتند/ مساوی هم نه، باید برنده می شدیم

سرمربی استقلال گفت: داور یک پنالتی گرفت. هنوز ندیدم ولی به بازیکنم اطمینان دارم. بازیکنان تماسی با هم داشتند. داور هم در آن موقعیت نمی توانست ببیند تماس دارند یا نه، دوباره از ما امتیاز گرفتند. ما لایق مساوی هم نبودیم. لایق برد بودیم ولی متاسفانه باختیم. این فوتبال است و این هم داور است. داوران تصمیم گیرنده بازی هستند.

* هیچ چیزی را از دست ندادم

وی در مورد اینکه اگر فردا پرسپولیس برنده شود اختلافش با استقلال 8 امتیاز می شود، این درحالیست که ابتدای فصل اعلام کرد 4 جام می گیرد اما به نظر می رسد دومین جام را هم از دست داده، عنوان کرد: هیچ چیزی را از دست ندادم.

* رضایی روی بدشانسی گل خورد/ امتیازاتی که باید بگیریم هنوز مانده است

ساپینتو در پاسخ به این سوال که آیا هنوزبه قهرمانی امیدوار است، گفت: البته، هنوز امتیازاتی که باید بگیریم مانده است. رفتارهایی که از بازیکنان می بینم با وجود این همه مصدومیت، رفتار خیلی خوبی است. علیرضا رضایی هم روی بدشانسی گل خورد. بازیکن خیلی خوبی است. صددرصد به او اطمینان دارم.

وی در مورد اینکه آیا بهتر نبود در طول فصل بیشتر به رضایی بازی می داد یا اینکه همچنان به دروازه بان اول تیمش اعتماد بیشتری دارد، اظهار داشت: بله، این اشتباه من است. مشکلی نیست.

* هنوز کار داریم و می توانیم به قهرمانی هم برسیم

ساپینتو در مورد اینکه استقلال در باز های مهم فصل به جز بازی با گل گهر، امتیاز از دست داده و آیا تیمی که به دنبال قهرمانی است احتیاج ندارد در بازی های بزرگ امتیاز کامل را بگیرد، گفت: نباید فراموش کنیم که هنوز در این رقابت ها کار داریم و می توانیم به قهرمانی هم برسیم.

* رفتار داور طبیعی نبود

وی در خصوص اینکه داور در طول بازی چندین بار با سیاوش یزدانی صحبت کرد، به او تذکر داد و اعلام کرد اگر پنالتی گرفتم طلبکار نشوی، ضمن اینکه حسن اکرمی با خود ساپینتو هم چالشی داشت و کارت زرد داد و به این ترتیب آیا صحبت های داور روی نحوه بازی بازیکنان استقلال تاثیر داشت، عنوان کرد: بله، البته که تاثیر گذار است. باید این ها را بررسی کنیم. این مسائل باید شفاف سازی شوند. این رفتار نرمالی از طرف داور نیست. حتی رفتاری که با محبی داشت. یک متر فاصله داشتند به او کارت زرد داد. ثنالتی واضح و شفاف بود. در محوطه جریمه ما هم در دقیقه 90 فکر می کنم دید سوپرمنی داشت! واقعا نمی توانست تمامی آن حرکات و آن تماس را ببیند.

ساپینتو تصریح کرد: حتی ما 10 بار هم در تلویزیون نگاه کردیم. تماس وجود داشت اما به آن شدت نبود. از جایی که داور بود ممکن نبود ببیند. الان که می گویید باید این مساله را بررسی کنیم. باید دید سوپرمنی داشته باشد که ببیند تماس پنالتی گونه بود یا نه، باورش سخت است. یک متر از محبی فاصله داشت، کارت زرد داد و پنالتی نگرفت. ارسلان هم 50-50 بود. ما فرصت داشتیم سه امتیاز را بگیریم. به جای آن 3 امتیاز از دست دادیم. امروز دوباره حداقل 2 امتیاز از ما گرفتند. اگر پنالتی ما را می گرفتند مسلما آن ها پنالتی نمی گرفتند.

* هیچ وقت از کلمه اگر استفاده نمی کنم/ اصلا لایق باخت در هر دو بازی نبودیم

سرمربی استقلال در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه بعد ازبازی رفت به این خبرنگار اعلام کرده اگر تمامی بازیکنانم را در اختیار داشتم می توانستم بازی را ببرم و به قهرمانی برسم، اظهار داشت: من هیچ وقت از کلمه اگر استفاده نمی کنم. تمامی مربیان وقتی تمام بازیکنانشان را دارند، کارشان بهتر می شود و می توانند امتیاز بگیرند. من این را بهانه نمی کنم. دربازی اول با سپاهان هم اشتباه داوری بود. دو اشتباه بزرگ داوری، گلر از دروازه خارج شد و توپ از دست داد، می توانستیم گل بزنیم. پنالتی برای ما نگرفتند. می دانید چرا در مورد تیمم مثبت هستم؟ درست است که 6 امتیاز مقابل سپاهان از دست دادیم ولی اصلا لایق باخت در هر دو بازی نبودیم.

وی افزود: در فوتبال گاهی اوقات اتفاقاتی می افتد که مربی هم نمی تواند آن ها را کنترل کند. ما بهترین کارمان را انجام می دهیم. امروز هم عملکرد تیمم خیلی خوب بود. در یک استادیوم خیلی سخت با یک تیم خیلی خوب بازی کردیم. به عقیده من لایق بردن بودیم نه اینکه ببازیم. امروز هم داور اشتباه بزرگی کرد و نتیجه را عوض کرد. واقعا نتیجه را عوض کرد.

مرتبط با موضوع

تبلیغات


نظرسنجی

به نظر شما تیم ملی ایران به جام جهانی 2026 صعود میکند؟

گالری عکس

جدول