کمیته رفاهی
 

تاج: اینفانتینو پرونده بازی ایران و لبنان را به تعویق انداخت

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 224 ] - چهارشنبه, 28 دی 1401
تاج: اینفانتینو پرونده بازی ایران و لبنان را به تعویق انداخت

مهدی تاج در حاشیه مجمع امروز هیات فوتبال خراسان رضوی، اظهار داشت: عملکرد را در مجمع باید دید. مجمع امروز گزارش داد و حسابرس قانونی هم گزارش خوبی داد. ارزیابی ...

مهدی تاج در حاشیه مجمع امروز هیات فوتبال خراسان رضوی، اظهار داشت: عملکرد را در مجمع باید دید. مجمع امروز گزارش داد و حسابرس قانونی هم گزارش خوبی داد. ارزیابی من از گزارش حسابرس و بازرس قانونی خیلی خوب بود زیرا هم افزایش درآمد داشتند و هم کاهش هزینه. در کل مجموعه حسابرسی و بازرسی مجمع هیات، این گزارش را مثبت ارزیابی کرده بود. عملکرد خوبی بود و در همه بخش ها رشد نشان می داد. 

وی ادامه داد: تنها ضعف موجود که در مجمع اعلام کردم این است که باید هماهنگی لازم را با اداره کل ها داشته باشیم. این موضوع را یک ضعف برای هیات فوتبال خراسان رضوی تلقی می کنم که باید برطرف شود.

رئیس فدراسیون فوتبال درمورد اینکه آیا این مجموعه می تواند به عنوان یک واسطه برای ارتباط گرفتن صنایع و فوتبال استان خراسان رضوی کار کند زیرا اکنون با وجود اینکه این استان توانمندی های مناسبی در بخش صنعت دارد اما برخلاف استان هایی مثل کرمان و اصفهان رایزنی های لازم برای بهره مندی از این ظرفیت انجام نشده، گفت: این یک سوال سازنده و درست است. باید پاسخ ما هم به این سوال منطقی باشد. مشهد از لحاظ وسعت از اصفهان، کرمان و ... کمتر نیست و شاید هم بزرگ تر باشد. اصفهان دو کارخانه بزرگ مثل سپاهان و ذوب آهن دارد که راحت تیمداری می کنند.

تاج ادامه داد: در کرمان نیز مس، گل گهر و ... فعالیت دارند و بعد از تهران بیشترین تیم لیگ برتری را در این استان داریم سه تیم در این استان هستند و باز هم پیدا می کنیم. این استان در لیگ های یک، دو، سه و بانوان تیم دارد. در تیم ملی پایه هم سهمیه زیادی دارند. وظیفه استانداری است که به این سمت برود. فدراسیون فوتبال هم حتما کارهایی انجام می دهند.

وی با اشاره به نامه اخیر خود به باشگاه ها برای ورود VAR، گفت: این نامه را برای کارخانه هایی که باشگاه ها را دارند هم فرستاده ایم زیرا اگر برای نصب VAR کمک نکنند، بازی های لیگ برتر را به جایی می بریم که این سیستم را دارد. در ادامه هم نباید گلایه کنند چرا فلان تیم دارد. این جلسه را با وزارت ورزش، پرسپولیس و استقلال گذاشتیم. به آنها گفتیم اگر سیستم را در ورزشگاه آزادی نصب نکنید، این دو تیم باید بازی های خود را در زمین دیگری برگزار کنند.

رئیس فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: می دانم اکنون کسی این حرف را جدی نمی گیرد اما وقتی مجبور کردیم این تیم ها بروند و جای دیگری بازی کنند، سر و کله همه پیدا می شود، بحث هواداران را مطرح می کنند و ممکن است کار به استاندار یا نمایندگان مجلس برسد. الان بهترین کار این است صنایعی مثل ذوب آهن و فولاد خوزستان بزرگ نیستند اما استان خراسان رضوی هم پر صنایع است که باید جمع آوری شوند و به سهم خود کمک کنند. البته باید مزیت هایی مالیاتی برای این صنایع در نظر گرفته شود و اتفاقی بیفتد تا برای تیمداری رغبت کنند.

تاج افزود: اعتقاد من این است باید این اتفاق در خراسان رضوی بیفتد. اگر قانونی که من گفتم و مطابق آن حقوق شناخته شده فوتبال در کشور ما جاری و ساری شود، این پول را دیگر کارخانه ها نمی دهند بلکه حق پخش می دهد. چرا باید بپذیریم خراسان، کردستان، کرمانشاه در لیگ برتر تیم ندارند زیرا صنایع ندارند. اگر حقوق فوتبال در خود فوتبال بیاید، همه به تیمداری رغبت خواهند کرد زیرا فوتبال به جایی می رود که همه هستند و حقوقش را هم می گیرند. اکنون به دلیل نبود حقوق، این مشکلات را داریم و باید در قانون بودجه، رقمی بخورد یا اتفاقی بیفتد که پول در اختیار صدا و سیما قرار بگیرد و این سازمان به باشگا ه ها بدهد.

تاج در خصوص اینکه آیا فدراسیون فوتبال جدیت کافی را برای گرفتن حق پخش دارد، گفت: فدراسیون کارخودش را انجام می دهد ولی به تنهایی نمی تواند این کار را انجام بدهد. سال هاست می گوید ولی به تنهایی نتوانسته این مساله را حل کند. مجلس هم باید به فوتبال کشور کمک کند. فقط فدراسیون هم نیست. فدراسیون ماموریت هایی دارد. باید به فوتبال کشور کمک کنیم. هیچ پدیده اجتماعی الان قابل مقایسه با فوتبال نیست.

وی در مورد پرونده بازی ایران و لبنان، اظهار داشت: این بازی همچنان پرونده مفتوحی در فیفا دارد. کمکی که اینفانتینو به فوتبال کشور کرد و کمک خیلی خوبی هم بود. پرونده ما در کمیته انضباطی فیفا است ولی رئیس فیفا فقط اختیار دارد این پرونده را به تعویق بیندازد. این تعویق انجام شده ولی کمیته انضباطی فیفا باید در این زمینه رای بدهد و تصمیم بگیرد. اختیار روسای فیفا و AFC نیست. مثل خود ما که اختیاری برای پرونده ای در کمیته انضباطی یا کمیته اخلاق خودمان نداریم. در نهایت می توانیم بگوییم الان مصلحت نیست اجرا شود و آن را به تعویق بیندازیم. هنوز رای قطعی نداده اند ولی پرونده هم بسته نشده است.

رئیس فدراسیون فوتبال در مورد اینکه مقصر اصلی ماجرا که بوده، گفت: به هرجهت آن ها باید تشخیص بدهند مقصر اصلی که بوده است.

تاج در خصوص غیبت نایب رئیس مجمع درجلسه امروز، عنوان کرد: این یک نقص است که باید برطرف شود. فدراسیون و هیات فوتبال باید تلاش کنند. نباید بر این باور باشیم که فوتبال فقط در دست ما است، فقط ما باید آن را اداره کنیم و هیچ کس نباید در آن دخالت کند. این حرف غلطی است. ما باید از همه کمک بگیریم. به خصوص ادارات کل که هماهنگی شان لازم، تکلیف و ضرورت است. ترجیح نیست. اداراتی هستند که ترجیحا با آن ها هماهنگی انجام می دهیم اما اداراتی هستند که از روی تکلیف این کار را باید انجام بدهیم.

وی در مورد انتخاب مدیر تیم امید، گفت: کاشانی سابقه تیمداری دارد. بعضی دوستان گفتند یک عنصر سیاسی است. این مدنظر فدراسیون فوتبال و کمیته ملی المپیک نبوده است. او هم در باشگاه پرسپولیس خدمات خوبی داشته و کارهای زیادی انجام داده، هم سابقه تیم امید دارد. خیلی از این بازیکنانی که در تیم ملی حضور دارند، بازیکنان تیم امید چندسال پیش او هستند. از کاشانی دعوت و خواهش کردیم که تشریف بیاورد. او هم پذیرفته است. به سمتی می رویم که ساختار تیم امید را درست کنیم. تقریبا 19-18 ماه دیگر بازی های امید ما است. نمی گویم وقت زیاد داریم اما خیلی هم عجله نداریم. الان کاشانی انتخاب شده و به تدریج همه ارکان تیم امید مشخص می شوند.

تاج در مورد اینکه محرم نویدکیا و رضا عنایتی گزینه های سرمربیگری تیم امید هستند، عنوان کرد: الان هیچ سرمربی را در نظر نگرفته ایم. فقط فعلا ساختار اداری ان در حال شکل گرفتن است. تنها فردی که می توانم اسم ببرم حبیب کاشانی است که به عنوان مدیر تیم ملی امید انتخاب شده و ان شاالله امروز و فردا حکم او را می زنم.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول