عزاداری

 

پشت پرده یک گاف مدیریتی در یوونتوس؛ قرارداد مخفی با رونالدو!

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 149 ] - چهارشنبه, 28 دی 1401
پشت پرده یک گاف مدیریتی در یوونتوس؛ قرارداد مخفی با رونالدو!

استعفای دسته جمعی مدیران یوونتوس در بحبوحه برگزاری جام جهانی، یکی از اخبار مهمی بود که در هیاهوی رسانه ها برای جام جهانی قطر، کمتر به آن پرداخته شد و حالا جزئ...

استعفای دسته جمعی مدیران یوونتوس در بحبوحه برگزاری جام جهانی، یکی از اخبار مهمی بود که در هیاهوی رسانه ها برای جام جهانی قطر، کمتر به آن پرداخته شد و حالا جزئیات این استعفا یکی پس از دیگری به دست رسانه ها می رسد.
مدیران یوونتوس که در تاریخ این باشگاه، سابقه چندان قابل قبولی در عدم دست داشتن در فسادهای مالی از خود بر جای نگذاشته اند، حالا با یک اتهام جدید روبه رو هستند و ممکن است در بدترین شرایط، آنها را به سطوح پایین تر برگزاری فوتبال در ایتالیا بازگرداند. قرار است روز 27 مارس (دوشنبه 7 فروردین 1402)، جلسه رسیدگی به اتهامات 16 تن از مدیران و دست اندرکاران مدیریت یوونتوس از جمله آندره آ آنیلی، پاول ندود و فابیو پاراتیچی که اکنون دیگر سمتی در این باشگاه نداشته و در تاتنهام مشغول به فعالیت است، به ریاست قاضی مارکو پیکو برگزار شود.

دست کاری در اسناد مالی
از جمله اتهامات وارد شده به مدیران یوونتوس، دست کاری اسناد مالی برای ایجاد مدارک کاذب و دور زدن قانون مالیات است که در این میان، قراردادهای عجیب با بازیکنان در 4 سال اخیر، نقش ویژه ای در رسوایی مدیران سابق این باشگاه پرافتخار خواهد داشت. یوونتوس در چند سال اخیر، بیش از 400 میلیون یورو برای خرید بازیکنانی هزینه کرده و اکثراً سودی برای این باشگاه در مستطیل سبز نداشته اند. به گزارش گاتزتا دلواسپورت، حالا مدیران یوونتوس از این بابت نگران خواهند بود باتوجه به عدم موفقیت چشم گیر در فوتبال ایتالیا که درآمد ورزشی قابل توجهی هم  با توجه به شرایط برگزاری مسابقات در دوران همه گیری ویروس عایدشان نشده، بررسی قراردادهای بسته شده با بازیکنان در این باشگاه در دستور کار دادستانی قرار بگیرد.
بیش از 425 میلیون یورو هزینه بدون سود
یوونتوس از سال 2020 تاکنون موفق نشده اسکودتو را به چنگ آورد و در این مدت، بیش از 425 میلیون یورو برای خرید بازیکن هزینه کرده است. 72 میلیون یورو در ماجرای معاوضه میرالم پیانیچ با آرتور ملو، 81 میلیون یورو برای خرید دوشان ولاهوویچ، مجموع 115 میلیون یورو برای خرید گلیسون برمر و فدریکو کیزا، مبالغ غیرمنطقی برای سایر بازیکنان از جمله آلوارو موراتا، وستون مک کنی و مانوئل لوکاتلی، حتی دستمزد مکس الگری در این تیم، نکاتی است که مدیران یوونتوس باید نسبت به آنها در مقام پاسخگو حاضر شوند.
پای کریستیانو هم گیر است؟
اما موردی که بیش از همه مدیران یوونتوس را نگران می کند، قراردادی است که اگرچه به صورت رسمی در رسانه ها منتشر نشد اما به دوران حضور کریستیانو رونالدو در این تیم بازمی گردد و بیش از 19 میلیون یورو ارزش دارد. به گزارش مستندی که به تازگی از شبکه های تلویزیون ملی ایتالیا پخش شده در دوران پیش از همه گیری کرونا ویروس، مدیران یوونتوس قراردادی نسبتاً مخفی با کریستیانو رونالدو منعقد کرده اند که آنها را موظف می کرده حدود 19 میلیون یورو اضافه بر مبنا به رباینده 5 مرتبه توپ طلا پرداخت کنند؛ بازیکنی که سال 2021 این تیم را ترک کرد و ظاهراً امضایش پای این قرارداد دیده نمی شود.
19 میلیون یورو، اضافه بر مبنا
به گزارش این مستند، پرداخت این مبلغ به سبب شرایط کرونایی به تعویق افتاد اما وکلای رونالدو در صدد گرفتن این مبلغ درخواست قانونی داده بودند و یکی از نزدیکان رونالدو، وجود این قرارداد را درحالی افشا می کند که ادعا دارد تنها باشگاه یوونتوس آن را به امضا رسانده و امضای شخص کریستیانو مقابل آن دیده نمی شود. وقتی این سوال از او پرسیده می شود که چرا رونالدو قرارداد را امضا نکرده و حالا درخواست دریافت مبلغ مورد اشاره را دارد، او پاسخ می دهد: «زیرا کریستیانو مشاوره های حقوقی مناسبی در این باره دریافت کرده بود.» وکلای رونالدو ظاهراً در جریان بررسی ها، این حق را خواهند داشت تا به اسناد باشگاه دست پیدا کنند و جزئیات و دلیل عدم پرداخت این مبلغ را دریابند!

مرتبط با موضوع

تبلیغات


نظرسنجی

به نظر شما تیم ملی ایران به جام جهانی 2026 صعود میکند؟

گالری عکس

جدول