کمیته رفاهی
 

سیدعباسی: پرسپولیس بدو لوکادیا هم خوب است استقلال به 2 بازیساز نیاز دارد

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 124 ] - دوشنبه, 26 دی 1401
سیدعباسی: پرسپولیس بدو لوکادیا هم خوب است استقلال به 2 بازیساز نیاز دارد

داود سیدعباسی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در مورد شرایط فصل اول لیگ برتر اظهار داشت: در نیم فصل اول مهم ترین اتفاقی که خیلی در ذوق فوتبال ما زد ...

داود سیدعباسی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در مورد شرایط فصل اول لیگ برتر اظهار داشت: در نیم فصل اول مهم ترین اتفاقی که خیلی در ذوق فوتبال ما زد غیبت  تماشاگر بود. ورزشگاه های خالی روی کیفیت بازی ها هم تأثیرگذار بود و ما در نیم فصل اول شاهد کُری های همیشگی هواداران نبودیم و کمتر چنین مسائلی را دیدیم. حضور تماشاگر در بین بازیکنان انگیزه بیشتری ایجاد می کند و فوتبال با  تماشاگران قشنگ و جذاب تر است. این نقطه سیاه نیم فصل اول بود.

وی افزود: در دور رفت تیم ها شخصیت و جایگاه خود را در لیگ برتر پیدا می کنند و در نیم فصل دوم سعی می کنند با قدرت بیشتری از آن جایگاه شان دفاع کنند. فشردگی جدول لیگ در صدر و در پایین جدول مشهود است. فاصله تیم ها از نظر فنی به هم خیلی نزدیک شده و فکر می کنم در هفته نوزدهم و بیستم بتوان با قاطعیت بیشتری در مورد مدعیان اصلی قهرمانی صحبت کرد. 

سرمربی فصل گذشته شهرخودروی مشهد در مورد عملکرد مربیان خارجی مثل پاکو خمز در تراکتور، ساپینتو در استقلال و مورایس در سپاهان، اظهار داشت: با تمام احترامی که برای این مربیان قائلم باید بگویم این تیم ها با مربیان ایرانی هم همین نتایج را می گرفتند و در همین جایگاه ها قرار داشتند. محرم نویدکیا هم با سپاهان تقریبا همین نتایج را گرفت در واقع این تیم ها با مربیان ایرانی هم شرایط مشابهی را تجربه می کردند. ضمن اینکه مربیان ایرانی با توجه به شناخت بیشترشان از بازیکن ایرانی گاهی می توانند موفق تر هم عمل کنند. در این تیم ها حضور مربیان ایرانی هم نتیجه ای بدتر از این کسب نمی شد. فوتبال ما یک فوتبال احساسی است و در نیم فصل دوم هم تیم ها با توجه به شناخت بهتری که از هم پیدا کرده اند بازی ها فشرده تر خواهد شد.

سیدعباسی با اشاره به نبود کمک داور ویدیویی در فوتبال ما گفت: نداشتن تکنولوژی VAR واقعاً به تیم ها و فوتبال ما ضربه می زند. خود من فصل گذشته در شهرخودرو در هفت بازی از اشتباهات داوری ضربه خورده ام. نبود کمک داوری ویدیویی شرایط داوری را برای همه تیم ها سخت می کند ضمن اینکه باید بتوانیم از داوران مان هم به خوبی محافظت بکنیم. وقتی یک داور در دقیقه 10 یک تصمیم اشتباه را اعلام می کند و متوجه این اشتباهش می شود تا آخر بازی فشار سنگینی را متحمل می شود. در گذشته شاید تمام دنیا با اشتباهات داوری کنار می آ مدند و آن را جزیی از فوتبال می دانستند اما اکنون با تکنولوژی VAR تمامی جزئیات داور ثبت و رصد می شود حتی وقت های اضافه به دقت محاسبه می شود. در جام جهانی دیدید که چقدر وقت های اضافه محاسبه شد.

وی با اشاره به شرایط مدیریت و ساختاری فوتبال کشورمان عنوان کرد: متأسفانه در زمینه های ساختاری و برنامه ریزی مشکلات زیادی در فوتبال مان شاهدیم و می توان گفت در این بخش ها فوتبال ما عقب گرد داشته است آن هم در حالی که یکی از بهترین و طلایی ترین نسل های فوتبال مان را داریم. استعدادهای درخشانی در فوتبال ما حضور دارند اما در زمینه ساختاری و برنامه ریزی مشکلات فراوانی داریم. 

سرمربی فصل گذشته شهرخودروی مشهد با اشاره به اشتباهات داوران در لیگ برتر گفت: متأسفانه با یک اشتباه داور تمام زحمات تیم روی هوا می رود. مثل این است که تیم ها روی بمب ساعتی قرار دارند. نیمکت نشینان مدام به تصمیمات داور معترض می شوند که دلیلش هم مشخص است زیرا وقتی داور اشتباهی مرتکب می شود نیمکت نشینان و بازیکنان آن تیم خود را از داور طلبکار می دانند. این چیزها دیگر در فوتبال روز دنیا جایی ندارد. گاهی مثل همین بازی منچستریونایتد و سیتی اتفاقات نادری رخ می دهد اما این صحنه ها جزو اتفاقات نادر و عجیب فوتبال است. ولی در فوتبال ما نیکمت نشنیان تیم ها می خواهند با اعتراض به جریانات داوری بازی ها را کنترل کنند و تقریباً همه تیم ها مدعی هستند از اشتباهات داوری ضربه خوردند و هر کدام شان هم یک دی وی دی کامل از اشتباهات داوری علیه خود در اختیار دارند. 

سیدعباسی در مورد مدعی اصلی قهرمانی این فصل و اینکه پرسپولیس با 5 امتیاز اختلاف در صدر جدول قرار دارد، عنوان کرد: به نظر من یکی از مدعیان اصلی قهرمانی پرسپولیس است. این تیم را می توان مدعی اصلی دانست. شما ببینید حتی بعداز آنکه لوکادیا از پرسپولیس جدا شد تأثیر زیادی در روند کاری این تیم به وجود نیامد. پرسپولیس سبک بازی اش به گونه ای است که حتی می تواند بدون مهاجم هم خوب بازی کند زیرا بازیکنان پا به توپ خوبی در اختیار دارد. بعد از پرسپولیس استقلال، سپاهان و گل گهر از مدعیان قهرمانی این فصل هستند. 

بازیکن اسبق استقلال در مورد وضعیت فنی این تیم در نیم فصل اول اظهار داشت: استقلال پتانسیل بالایی دارد اما هنوز نتوانسته به نسبت به آن پتانسیل خوب نتیجه بگیرد. شاید شما هم با من هم عقیده باشید که در نیم فصل اول هواداران در نهایت از شیوه بازی استقلال از یک یا دو مسابقه راضی باشند و سبک بازی این تیم با ساپینتو هنوز مطلوب نیست. استقلال در خط هافبک حداقل به دو بازیکن بازی ساز نیاز دارد که ارتباط خط هافبک و خط حمله را برقرار کنند. استقلال در خط حمله بازیکن پا به توپ دارد اما در خط هافبک چنین بازیکنانی در اختیار ندارد و سبک بازی هافبک های استقلال شبیه به هم است و این یکی از مشکلات اصلی استقلال است.

وی در مورد اینکه چرا دیگر مربیگری نمی کند، عنوان کرد: فصل گذشته حضور در شهرخودرو برای من تجربه های گرانبهایی به ارمغان آورد. شهرخودرو برای من مثل یک دانشگاه بود. اتفاقاتی که شما رسانه ها از آن مطلع بودید 20 درصد اتفاقات داخل این تیم هم نبود. مشخص بود که اگر شهرخودرو به لیگ یک سقوط کند وضعیتش اینگونه می شود این تیم دیگر وجود خارجی ندارد. در این فصل هم من چند پیشنهاد از تیم های لیگ یکی به عنوان سرمربی داشتم و چند سرمربی هم به من لطف کردند و در لیگ برتر پیشنهاد دستیاری دادند که با  احترام به همه آنها حاضر به فعالیت نشدم. زیرا می خواهم به عنوان سرمربی فعالیت کنم. از تمام مربیانی هم که به من پیشنهاد دادند تشکر می کنم به نظر من بی نامی بهتر از بدنامی است.

پایان پیام/

این مطلب را بر

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول