کمیته رفاهی
 

ساپینتو: زندگی در ایران عالی است

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 219 ] - پنجشنبه, 22 دی 1401
ساپینتو: زندگی در ایران عالی است

آیا استقلال برنده بازی امروز خواهد بود؟ ساپینتو برای این سؤال جوابی دارد: «بعد از بازی با تراکتور در لیگ برتر تمام بازی را نگاه کردیم؛ البته بعد از هر بازی ای...

آیا استقلال برنده بازی امروز خواهد بود؟ ساپینتو برای این سؤال جوابی دارد: «بعد از بازی با تراکتور در لیگ برتر تمام بازی را نگاه کردیم؛ البته بعد از هر بازی این کار را انجام می دهیم اما بعد از بازی با تراکتور تمامی بازیکنان را آوردم و نقاط منفی و مثبت را به آنها نشان دادم و با هم صحبت کردیم. نقاطی که باید تقویت می کردیم را به بازیکنان گوشزد کردیم. در آن جلسه همه معتقد بودیم که بازیکنان باید بهتر ظاهر می شدند. نه تنها آن نتیجه خوب نبود، بلکه عملکردشان هم خوب نبود. امروز تیم مان بهتر و آماده تر خواهد بود. این هفته هم روی نقاط ضعف و قوت کار کردیم. تراکتور دو گل زد اما از نظر کیفی و تیمی از ما بهتر نبودند، ولی جنگنده تر بودند. بیشتر نبردهای هوایی را بردند.»
ساپینتو ادامه داد: «تراکتوری ها از اشتباهات ما استفاده کردند. نباید این اشتباهات تکرار شود. مشکل اصلی ما این بود که بازی خودمان را مقابل تراکتور اجرا نکردیم. باید تحرک بیشتری مقابل این تیم ها داشته باشیم و سریع و با اعتماد به نفس بالا بازی کنیم و موقعیت های گل زیادی خلق کنیم. اینها اهداف ما در بازی امروز است؛ هم در فاز هجومی و هم در فاز تدافعی. اولین هدف مان برد در بازی امروز است، چون می خواهیم این جام را ببریم و اولین گام این است که بازی امروز را ببریم.»
سرمربی استقلال درباره انتقادهای بعد از بازی با تراکتور و اتفاقات پیرامونی این توضیحات را داد: «انتقادهایی را جایی نخواندم و از شخصی دریافت نکردم که به صورت عموم بخواهم پاسخش را بدهم. هیأت مدیره باشگاه از کادرفنی حمایت کرد. جو بین همه خیلی خوب است و ارتباط خوب و حرفه ای با هیأت مدیره داریم و احترامی که باید داشته باشیم را الان داریم. بازیکنان هم خوب تمرین کردند و همه مثبت هستیم و تمرکز داریم و ان شاءالله که مقابل تراکتور برنده شویم. فقط از مدیران باشگاه حمایت دریافت کردم.»
ساپینتو بر نکات دیگری هم تأکید کرد: «انگیزه در این بازی بسیار مهم است. دوست داریم همیشه ببریم و برای بازی امروز تمرکز بالایی داریم. حتی اگر در استقلال نبودیم دوست داشتیم ببریم. تمرکز بالایی برای بازی داریم. من علاوه بر استانداردلیژ که با آن قهرمان جام حذفی شدم سال 2019 هم با براگا جام حذفی را برده ام. متخصصی در این بحث وجود ندارد و امیدوارم از تجربه ای که دارم در این بازی ها استفاده کنم. در جام حذفی یک بار قهرمان شدم و یک فینال هم واگذار کردم. سه فینال هم با تیم یونانی بودم. در این رقابت ها در کشورهای مختلف تجربه زیادی دارم. بازی هایی است که باید هوشمندانه عمل کنیم.» ساپینتو صعود از این مرحله را اجباری می داند: «90 دقیقه فرصت برد داریم تا صعود کنیم و گاهی وقت ها 30 دقیقه اضافه تر هم داریم. مهم این است که از گذشته یاد بگیریم. ما با همان تیمی بازی داریم که قبلاً بازی کردیم و حریف را می شناسیم و باید متفاوت تر از بازی گذشته بازی کنیم و تهاجمی بازی کنیم و در دفاع هم با تمرکز بالا باشیم. در بازی های حذفی ممکن است اشتباه های ساده ای انجام بدهیم، در لیگ زمان برای ریکاوری هست، اما در جام حذفی با اشتباه ممکن است حذف شوید.»
ساپینتو تأکید کرد که در ایران شرایط خوبی را تجربه می کند: «اینجا خیلی خوشحالم. مدلی که اینجا زندگی می کنم جامعه و مردم با من خیلی خوب هستند و همه چیز عالی است. از نظر حرفه ای گری تمامی تیم ها در طول لیگ مشکلات خواهند داشت و نمی توانند همیشه سطح بالا باشند. بالای جدول هستیم و می خواهیم بازی های نیم فصل دوم را ببریم، اما برخی مسائل اطراف تیم بود. بازیکنان مهم و تأثیرگذار مصدوم بودند و هنوز به سطحی که قبلاً بودند نرسیده اند و این مسائل خیلی کوچک وقتی همه پشت سر هم در یک زمان رخ می دهد نمی توانید نتایجی که می خواستید را بگیرید. از نظر نتیجه سوپرجام را هم برده ایم.»

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول