کمیته رفاهی
 

درویش: اگر از برخی مشکلات مطلع بودم جرات آمدن نداشتم

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 243 ] - چهارشنبه, 21 دی 1401
درویش: اگر از برخی مشکلات مطلع بودم جرات آمدن نداشتم

رضا درویش در نشست خبری سالگرد حضورش به عنوان مدیرعامل و نایب رئیس هیات مدیره باشگاه پرسپولیس، اظهار داشت: تقریبا یک سال است که توفیق خدمتگزاری به پرسپولیس و ه...

رضا درویش در نشست خبری سالگرد حضورش به عنوان مدیرعامل و نایب رئیس هیات مدیره باشگاه پرسپولیس، اظهار داشت: تقریبا یک سال است که توفیق خدمتگزاری به پرسپولیس و هوادارانش را دارم. همه به مشکلات کم و بیش واقف هستند. مشکلات از هر جهت، چه ساختاری، چه مالی و چه تشکیلاتی زیاد بوده، با همکاران دست به دست هم دادیم. اولین چیزی که مد نظرمان بود؛ بیاییم ساختار اینجا را مناسب کنیم. چیزی که شاید کمتر به آن توجه شده بود. چه در تیم های پایه، چه در تیم بزرگسالان و چه ساختار اداری، ورزشی، حقوقی و بین الملل، سعی کردیم اینجا را بر یک اصولی استوار کنیم.

* اگر شاخص ها را نداشتیم، نمی توانستیم در بورس فعالیت کنیم

وی افزود: وقتی پای خصوصی سازی وسط می آید، وقتی سهام ما واگذار می شود باید در بورس شاخص ها را رعایت کنیم. اگر آن شاخص ها را نداشتیم، نمی توانستیم در بورس فعالیت کنیم. از این جهت کار ما سخت تر شد. جایی آمدیم که ساختار و حسابرسی آنچنانی نداشت. اگر هم داشت بر اساس شاخص هایی بود که از قبل تعیین شده بود. بورس اولویت هایی دارد که تا آن روز برای ما مشخص نبود باید چه کاری انجام بدهیم.

* اگر از یکسری مشکلات مطلع بودم جرات آمدن به پرسپولیس نداشتم

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس تصریح کرد: سعی کردیم شاخص های مد نظر بورس و خصوصی سازی را انجام بدهیم. باید حتما داری ساختاری باشیم که بتوانیم برای واگذاری مابقی سهام از آن بهره ببریم. توفیقی به دست آوردیم. توانستیم این کار را انجام بدهیم. ان شاالله بتوانیم طوری ادامه بدهیم که از این به بعد مشکلاتی که وارثش هستیم و برای بیش از بیست و اندی سال است به مرور زمان آنها را برطرف کنیم. شاید اگر از یکسری از این مشکلات از روز اول مطلع بودم جرات آمدن نداشتم.

* طلبکاران 25 سال قبل برای دریافت طلب به باشگاه آمدند

وی افزود: خدا کمک کرد. همکاران ما تلاش زیادی کردند تا بتوانیم این مشکلات را برطرف کنیم. از واحد حقوقی، بین الملل و معاونت ورزشی تشکر می کنم که همه تلاششان را کردند تا آنچه به ما ارث رسیده بود به مرور زمان موانع را یکی یکی برداریم. طلبکار حقیقی و حقوقی هم زیاد داشتیم. از 25 سال پیش وقتی دیدند خصوصی شده و به بورس رفته و پولی آمده، طلبکار داشتیم. از سال 76-75 یا 80 و 85 طلبکار داشتیم که یکی یکی آمدند و طلب هایشان را خواستند. مقداری را مرتفع کردیم و مابقی را هم به مرور زمان انجام می دهیم.

* 120 میلیارد از بدهی گذشته را داده ایم

درویش با اشاره به بدهی های باشگاه پرسپولیس، گفت: پولی که از سهام به دست آمده پول مردم است. ما باید حافظ منافع مردم هم باشیم. این نیست که بگوییم 350 میلیارد تومان سهام فروختیم حالا به طلبکار بدهیم. پس مردمی که سهامشان را فروختند چه از آن می ماند؟ هم باید حافظ منافع مردم باشیم و هم اینکه دیون باشگاه را ادا کنیم. مقداری از دیونی که به افراد حقیقی و حقوقی داریم را مرتفع کردیم. ما به جز فصل جاری و نیم فصلی که آمدم، شاید قریب به 120 میلیارد تومان بدهی گذشته را دادیم. شاید حدود 900 هزار یورو و دلار که این هم بدهی گذشته بود دادیم. هرکه از باشگاه طلبکار باشد ما باید پاسخگو باشیم. 

وی افزود: بازهم تعداد زیادی هستند و مراجعه می کنند. ما باید یا دیون آنها را پرداخت کنیم یا مهلت بگیریم که بتوانیم به صفر برسانیم. باید از حقوق مردمی که سهام خریدند هم دفاع کنیم. وقتی آمدیم سعی کردیم سرفصل هایی برای خودمان داشته باشیم. مثلا به شخصه سال ها بود دوست داشتم هرجا می روم تیم های پایه را به سطحی برسانم که شایسته آن باشگاه باشد. در گذشته هم این کار را انجام دادم.

* امکانات بزرگسالان را برای تیم های پایه هم گذاشتیم

درویش تصریح کرد: امسال از روزی که آمدم اینجا این توفیق نصیب مان شد که با همکاری دوستان در تیم های پایه کار کنیم. باید از محسن خلیلی تشکر کنم. دو تیم ما در کورس قهرمانی هستند. نوجوانان ما هم بین سه چهار تیم جدول است. بازیکنان ملی پوش زیادی در رده های مختلف داریم. شاید برای اولین بار است که مجموعه درفشی فر را کاملا در اختیار تیم های پایه قرار دادیم. تا چند ماه پیش تیم های پایه ما هرروز به دنبال محل تمرین بودند. همان امکاناتی که برای بزرگسالان گذاشتیم برای تیم های پایه هم گذاشتیم. کمتر اتفاق افتاده بود که هزینه ها و قراردادهایشان پرداخت شده باشد. تا چندوقت پیش 50درصد قراردادهایشان را پرداخت کردیم. 

* سعی کردیم برای اینکه کار یاد بگیریم از بزرگان بهره ببریم 

مدیرعامل پرسپولیس افزود: تعدادی از بازیکنان پایه ما به خاطر تعامل گل محمدی و خلیلی جذب تیم بزرگسالان شدند. این یک افتخار است. بد نیست یادی کنم از دو بازیکن مان که آسیب دیدند. ان شاالله خدادادی و فهیم زودتر ملحق شوند. بازیکنان آینده داری هستند. باید بتوانیم از این بازیکنان استفاده کنیم. از همه پیشکسوتان پرسپولیس و بزرگان تشکر ویژه می کنم. افتخار می کنم در خدمت علی پروین و محمود خوردبین باشیم و از پند و اندرزهایشان برای پیشبرد کارمان استفاده کنیم تا در موفقیت تیم سهیم باشیم. در جوانی در حوزه بسکتبال از بزرگی پرسیدم فلان بازیکن بزرگ با شما تمرین می کند؟ گفت بله برای اینکه هر ضعیفی، قوی شود باید حتما با قوی تر از خودش بازی کند تا به سطح لازم برسد. ما هم سعی کردیم برای اینکه کار یاد بگیریم از بزرگان بهره ببریم تا بتوانیم این باشگاه را به سطحی که هوادار دوست دارد برسانیم.

*  برای پرسنل باشگاه پنجشنبه و جمعه، روز و ساعت فرق نمی کند

درویش ادامه داد: مشکلات بسیاری هم داریم که امیدوارم روزی مرتفع شود. برای پرسنل باشگاه پنجشنبه و جمعه، روز و ساعت فرق نمی کند که جای تشکر دارد. رئیس سازمان خصوصی سازی یک روز جمعه به باشگاه آمده بود که آخرین مدارک را بررسی کند. دید که اکثر پرسنل در باشگاه هستند. جا دارد از قربان زاده بسیار تشکر کنم. از وزیر ورزش هم تشکر ویژه می کنم. او همیشه همراه ما در مشکلات است. در بعضی دعاوی در دادگاه مجبور بودیم از سطح بالاتر از خودمان شکایات را مطرح کنیم. برای رفتن خیلی از امکانات مانند زمین تمرین گاهی به سجادی متوسل شدیم که تماس بگیرد یا نامه بدهد تا مشکلات مرتفع شوند. خیلی به ما محبت کرده که باید تشکر کنم. تشکر ویژه ای هم از گل محمدی، دستیارانش و بازیکنان تیم بزرگسالان که گاهی اوقات در تنگنا بودیم همکاری کردند تا بتوانیم این کشتی را به ساحل برسانیم.

* معضلاتی داریم که یکی از آنها حق پخش تلویزیونی است

مدیرعامل پرسپولیس با بیان اینکه بازیکنانی را از دست دادیم، گفت: ولی این بازیکنان با همت خودشان نشان دادند که تیم پرسپولیس وابسته به یکی دو بازیکن نیست. در این میان معضلاتی هم داریم که تا حل نشود ادامه راه مشکل است. یکی از این معضلات حق پخش تلویزیونی است. جلسات زیادی را با مسئولان صداوسیما و سازمان های مرتبط، کمیسیون فرهنگی مجلس که خود وزیر حضور داشت برگزار کردیم ولی اینکه به ثمر برسد و فوتبال از این حق پخش بهره مند شود، هنوز نشده است. امیدواریم این همیت وجود داشته باشد که همه ما، سازمان صداوسیما و فدراسیون فوتبال به یک جمع بندی برسیم تا بتوانند از یک مجرایی این حق مسلم باشگاه ها را به آن ها برگردانند.

*کارت هواداری یکی از راه های درآمد زایی ما است

وی افزود: باید از دو هوادارمان تشکر کنیم. ایرانسل خیلی به ما محبت کرده، تقریبا اسپانسر اصلی ما است. همیشه همراه بوده و دوم بانک شهر که همیشه به ما مدد داده، خیلی از اوقات مشکلاتی داشتیم که از نظر بوروکراسی اداری ربطی به آنها پیدا نمی کرد ولی مدیریت بانک شهر مثل یک دوست همیشه همگام بود و سعی کرد مشکلات ما را مرتفع کند. از هواداران درخواستی دارم. برای کارت هواداری با بانک شهر به توافقی رسیدیم.  یکی از راه های درآمد زایی ما است. البته اصلا هزینه ای نباید بدهند ولی از محل پول های روزمره که در کارت های دیگر دارند می توانند این پول ها را در کارت بانک شهر داشته باشند که از این محل پولی به باشگاه می رسد که می تواند مقداری از هزینه های ما را پوشش دهد. امیدواریم هواداران پای کار بیایند و همه دست به دست هم بدهیم که هزینه های هنگفتی که الان داریم و همچنین از گذشته مانده را تامین کنیم.

* انشاء الله با یک تیم قدرتمند و خوب در آسیا شرکت کنیم

مدیرعامل پرسپولیس با بیان اینکه بحث حرفه ای سازی، بحث روز است، گفت: قریب به دو سه ماه است که با گروهی به ریاست امیرعلی حسینی در واحد بین الملل مان، تقریبا هر هفته جلساتی داریم. بسیار تلاش کردیم تا این دغدغه مردم و مشکلات و ناراحتی سال قبل برای شان تکرار نشود. تا امروز تقریبا اکثر مشکلاتی که باشگاه می توانست مرتفع کند انجام شده است. شاید هر دو هفته یکبار جلسه ای با وزیر ورزش در وزارت به اتفاق مسئولین و ریاست فدراسیون فوتبال رئیس خصوصی سازی برگزار می شود. تقریبا اکثر موانع ما مرتفع شده، ان شاالله دست به دست هم بدهیم و این ذوقی که در مردم برای حضور مجدد در لیگ قهرمانان آسیا هست را برآورده کنیم. ان شاالله با یک تیم قدرتمند و خوب در این تورنمنت شرکت کنیم.

*  گفتند جزو الزامات بورس است که چند عضو هیات مدیره باید اقتصادی باشند

وی در خصوص اینکه سازمان خصوصی سازی اعلام کرده هیات مدیره استقلال و پرسپولیس عوض می شوند و در این صورت آیا هیات مدیره جدید با درویش کار می کند یا خودش عضو هیات مدیره می شود و اینکه آیا مطرح کردن این مساله در شرایط فعلی درست بود و آیا اصلا در جریان قرارداشته، عنوان کرد: فکر می کنم باید از کسی که این حرف را مطرح کرده بپرسید. چندروز پیش به من گفتند جزو الزامات بورس است که حتما سه یا نمی دانم چند عضو هیات مدیره باید عضو اقتصادی باشند. بنا شد هیات مدیره هم بررسی کند. اگر اعضای اقتصادی نداشته باشند احتمالا تغییر می کنند. گفتند احتمالا.

درویش در مورد اینکه تغییر هیات مدیره باید با نظر وزارت ورزش انجام شود، گفت: آنچه من شنیدم گفتند با هماهنگی وزارت ورزش و وزارت اقتصاد اعضای اقتصادی برای هیات مدیره، رئیس مجمع که وزیر اقتصاد است. گفتند با هماهنگی وزیر ورزش و وزیر اقتصاد هیات مدیره ای که اعضای اقتصادی نداشته باشد را ترمیم می کنیم. این جای نگرانی ندارد. اینطور نیست که الزما حتما بخواهند هیات مدیره را تغییر بدهند.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول