کمیته رفاهی
 

استقلال - تراکتور؛ فینال زودهنگام

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 102 ] - چهارشنبه, 21 دی 1401
استقلال - تراکتور؛ فینال زودهنگام

دو دیدار پایانی مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی فردا( پنجشنبه) در تهران و کرمان برگزار می شود. نگاهی به این دو مسابقه می اندازیم؛ مس کرمان - صنعت نفت آبادان؛ ...

دو دیدار پایانی مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی فردا( پنجشنبه) در تهران و کرمان برگزار می شود.

نگاهی به این دو مسابقه می اندازیم؛

مس کرمان - صنعت نفت آبادان؛ نبرد قعرنشینان

دو تیم قعرنشین جدول لیگ برتر که برای بقا تلاش می کنند در جام حذفی باید به مصاف هم بروند، قطعا برای دو تیم اولویت لیگ برتر است نه حضور قدرتمند در جام حذفی با این حال شاید مربیان دو تیم به چشم یک بازی تدارکاتی نیم فصل به این بازی نگاه کنند. در لیگ برتر مس کرمان 2 بر صفر صنعت نفت را شکست داده اما آن زمان تابارز برزیلی سرمربی صنعت نفت نبوده و حالا شرایط کاملا متفاوتی دارد. 

استقلال - تراکتور؛ فینال زودهنگام

تراکتور نبرد هفته گذشته دو تیم را در لیگ برتر برد تا استقلال دچار حاشیه ها و شایعه های زیادی شود از احتمال اخراج ساپینتو تا شایعه کم کاری بازیکنان آبی پوش! با این حال هیات مدیره باشگاه استقلال بعد از جلسه ابتدای هفته اعلام کرد  به شدت از سرمربی پرتغالی حمایت می کند و فتح الله زاده مدیرعامل باشگاه نیز گفت بازیکنان استقلال قول داده اند که جبران آن شکست را بکنند و فعلا هواداران استقلال به این وعده ها امیدوار و دلخوش هستند. 

خمز سرمربی اسپانیایی تراکتور بعد از برد استقلال وعده داده که تیم تراکتور همیشه تهاجمی و تک ضرب باز کند. مهم ترین تفاوت های بازی فردا با مسابقه هفته گذشته حضور ساپینتو روی نیمکت استقلال است که این مساله می تواند جذابیت های بازی را دوچندان کند. ساپینتو در تبریز محروم بود، حالا بازیکنان استقلال باید بیشتر از قبل از سرمربی و کادرفنی خود حرف شنوی داشته باشند. خط دفاع استقلال در بازی قبلی بسیار آشفته و بی نظم بود.

این مسابقه به اندازه فینال جام حذفی می تواند جذاب و دیدنی از کار دربیاید. شاید برنده این مسابقه یک پای فینال جام حذفی هم باشد.این بازی شطرنج تاکتیکی مربیان اسپانیایی و پرتغالی است. در روز اول مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی تیم های لیگ برتری مقابل تیم های دسته اولی شرایط سختی را تجربه کردند، هوادار به سختی از سد چادرملو گذشت. گل گهر سیرجان هم کارش با مس شهربابک گره خورد و در دقیقه 120 پیروز شد، آلومینیوم اراک مقابل آریو اسلامشهر دسته دومی تا آستانه حذف پیش رفت. پرسپولیس هم با تیم ون پارس کارش به ضربات پنالتی کشیده شد و بیرانوند این تیم را نجات داد. ولی فردا شرایط دو تیم فرق می کند با این حال فردا  تیم بازنده شرایط متفاوتی تجربه خواهد کرد و نمی توان از آن خرده گرفت که چرا برنده نشده است. 

استقلال در روزهای گذشته گرفتار درگیری رسانه ای مدیرعامل سابق و علی فتح  الله زاده شده است و روز گذشته هم سازمان خصوصی سازی از تغییر هیات مدیره استقلال و پرسپولیس خبر داد. به این ترتیب می توان گفت شرایط استقلال به گونه ای است که با یک باخت شرایطش  دشوارتر خواهد شد.

برنامه مسابقات مرحله یک شانزدهم جام حذفی: 

چهارشنبه 21 دی

شهرداری همدان - دریای کاسپین (رایکا) بابل - ساعت 14 - ورزشگاه حاجی بابایی همدان
ملوان بندرانزلی - نفت مسجدسلیمان - ساعت 14 - ورزشگاه تختی انزلی
آرمان گهرسیرجان - استقلال ملاثانی - ساعت 14 - ورزشگاه امام علی (ع) سیرجان
پیکان تهران - استقلال خوزستان - ساعت 14 - ورزشگاه انقلاب کرج
مس رفسنجان - ذوب آهن اصفهان - ساعت 14 - ورزشگاه شهدای مس رفسنجان
نساجی مازندران - فجرشهید سپاسی - ساعت 14 - ورزشگاه وطنی قائمشهر
سپاهان اصفهان - سایپا - ساعت 16 - ورزشگاه نقش جهان اصفهان

پنجشنبه 22 دی

مس کرمان - صنعت نفت آبادان - ساعت 14 - ورزشگاه امام علی (ع) کرمان
استقلال - تراکتور تبریز - ساعت 15 - ورزشگاه آزادی تهران

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول