کمیته رفاهی
 

دشان روی نیمکت فرانسه ماندنی شد؛ رویای زیدان، شاید وقتی دیگر

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 140 ] - یکشنبه, 18 دی 1401
دشان روی نیمکت فرانسه ماندنی شد؛ رویای زیدان، شاید وقتی دیگر

زین الدین زیدان نیمکت درخشان و پر افتخار رئال مادرید محبوبش را ترک کرد، روزها، هفته ها و ماه های بدون شغل را پشت سر گذاشت و به پیشنهاد اغوا کننده و نجومی پاری...

زین الدین زیدان نیمکت درخشان و پر افتخار رئال مادرید محبوبش را ترک کرد، روزها، هفته ها و ماه های بدون شغل را پشت سر گذاشت و به پیشنهاد اغوا کننده و نجومی پاریس هم نه گفت تا سرمربی تیمی باشد که روزی درون زمین آن را به سمت قهرمانی هدایت می کرد. با تمام این گذشت ها و اتفاقات، تیم ملی فرانسه فعلا به زیدان نه بزرگی گفته و با ادامه همکاری با دشان، نشستن زیدان را روی نیمکت تیم ملی به تعویق انداخته است. فرانسوی ها برای ادامه کار با سرمربی موفق فعلی خود به نتیجه رسیدند و تیم ملی فرانسه همچنان تحت نظر دیدیه دشان هدایت خواهد شد.

قرارداد جدید، به مقصد فینال سوم

دفاع از قهرمانی در رقابت بزرگی مانند جام جهانی آنقدر سخت و پیچیده است که اگر یک سرمربی فقط بتواند 2 دوره موفق را در جام جهانی با یک تیم بگذراند، عملکرد او را موفق قلمداد می کنند. دیدیه دشان کسی است که موفق شده 2 دوره پیاپی تیم ملی فرانسه را به فینال جام جهانی برساند و در دوره دوم فقط چند ضربه پنالتی تا دستاورد بزرگ دفاع از قهرمانی فاصله داشت. منتقدان او هر چه می خواهند در مورد پر مهره بودن تیمش بگویند، اهالی فوتبال می دانند کار کردن با تیم های پر ستاره سختی های خودش را دارد و عملکرد دشان بدون هیچ تردیدی قابل دفاع است. او که حمایت امانوئل مکرون را  پشت سرش دارد برای ادامه کار در تیم ملی تا سال 2026 به توافق رسیده و به این ترتیب زین الدین زیدان یک جام جهانی دیگر را هم باید به تماشای تیم ملی کشورش به عنوان یک هوادار و یا حتی یک رقیب بپردازد. فرانسوی ها هنوز هم برای سال های آینده با جوانان و ستاره های مستعدی روبه رو هستند که می توانند لقب تیمِ پر ستاره را برایشان حفظ کنند و تمدید با دشان به منزله عزم آنها برای رسیدن به سومین فینال متوالی در جام های جهانی است؛ اتفاقی که می تواند نام آنها را در کنار برزیل قرار دهد و نگاهی متفاوت را به فوتبال خروس ها ببخشد.

تکلیف نامشخص زیدان

اسطوره فوتبال جهان برخلاف انتظارش به آرزوی هدایت تیم ملی نرسیده و اکنون باید به پیشنهادهای دیگر فکر کند. تا اینجا وسوسه انگیزترین شایعه برای زیدان هدایت تیم ملی برزیل است؛ جایی که او با یک تیم پرستاره دیگر این شانس را خواهد داشت تا در مقابل تیم ملی کشورش که به او اعتماد نکرده، بایستد و قابلیت هایش را با آرزوهای مردمان سلسائو تلفیق کند و آنها را به جان جام جهانی بعدی و رقبا بیندازد. زیدان بدون کار نخواهد ماند و قطعی نشدن حضور او روی نیمکت تیم ملی فرانسه، دامنه خبرها را در مورد او برای ماه های آینده گسترش خواهد داد.


مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول