عزاداری

 

جزییات بزرگترین قرارداد تاریخ فوتبال با رونالدو

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 190 ] - چهارشنبه, 14 دی 1401
جزییات بزرگترین قرارداد تاریخ فوتبال با رونالدو

  کریستیانو رونالدو  قرار بود در ساعات پایانی دوشنبه شب وارد ریاض شود تا رسما کارش را در النصر شروع کند. او با جت شخصی به عربستان سفر کرد و همه طوری...

 کریستیانو رونالدو قرار بود در ساعات پایانی دوشنبه شب وارد ریاض شود تا رسما کارش را در النصر شروع کند.
او با جت شخصی به عربستان سفر کرد و همه طوری با احترام در انتظار حضور او بودند که انگار قرار است رییس یک دولت وارد این کشور شود.
او به عنوان یک ستاره جهانی که تغییرات بسیاری را در فوتبال اعمال کرد وارد خواهد شد و همین جایگاه تضمینی بر دریافت 200 میلیون یورو است که او به عنوان دستمزد دریافت خواهد کرد، قراردادی که هرگز توسط هیچ فوتبالیست دیگری امضا نشده بود.
این رابطه بین عربستان و این مهاجم تا سال 2030 ادامه خواهد داشت، هرچند او به عنوان فوتبالیست تنها تا 30 ژوئن 2025 در اختیار این باشگاه خواهد بود.

1787615

جالب است بدانیم که کمیسیون انتقال رونالدو به النصر نزدیک به 30 میلیون یورو ارزش داشت و ژرژ مندس، مدیر برنامه همیشگی او، نقشی در این میان نداشت و ریکاردو رگوفه وظیفه انجامش را برعهده گرفته بود.
او قرار است روز سه شنبه به عنوان بازیکن جدید النصر معارفه شود و در این مراسم با رودی گارسیا، مربی جدیدش، در کنار بازیکنانی که قرار است در این ماجراجویی هم تیمی های جدید او باشند دیدار خواهد کرد.
هدف اول و بزرگ او در تیم جدیدش این است که بار دیگر سلطه آنها بر فوتبال داخلی را شکل دهد، بار دیگر این تیم را قهرمان کند و کمی بعدتر به نمادی برای این کشور تبدیل شود.
به محض این که رونالدو پایش را در عربستان بگذارد متوجه خواهد شد که ورودش به کشوری که تصمیم گرفته قمار سنگینی روی ورزش به منظور دستیابی به شهرت بین المللی داشته باشد چه معنایی دارد. کریستیانو قرار است بیشترین دستمزد را در بین تمامی ورزشکاران دنیا دریافت کند اما این صرفا به خاطر درخششی که در زمین دارد نیست، بلکه به خاطر چیزی است که قرار است آن را به نمایش بگذارد.
این ستاره پرتغالی به عنوان فوتبالیست تا 30 ژوئن 2025 با باشگاه النصر قرارداد دارد. میزان دستمزد او در این قرارداد تا 225 میلیون یورو خواهد شد اما در کنار آن کارهایی قرار است انجام شود که موجب تاخیر در توافق پس از پایان جام جهانی شد.

1787611
رونالدو با 214 میلیون یورو با اختلافی قابل توجه بدل به پر درآمدترین فوتبالیست جهان شد

این بازیکن سابق رئال مادرید قرار است دور از تمرکز جمعی به کارش ادامه دهد اما چنین چیزی به این معنا نیست که بلندپروازی او در فرودگاه باراخاس به پایان رسید و از او جدا شد. اصلا این طور نیست.
او قرار است چالش متفاوتی را تجربه کند اما متوجه شده که سفرش به عربستان، علاوه بر اهمیت ورزشی با ابعاد بسیار گسترده تری هم روبرو است. رونالدو قرار است این کشور را از هر نظر به تمامی جهان معرفی کند. این یک چالش است و این بازیکن پرتغالی ابراز آمادگی کرده است.
هیچ باشگاهی که قصد رعایت قوانین رقابتی را داشته باشد، توانایی مالی پرداخت 200 میلیون یورو را نخواهد داشت و به همین دلیل است که رونالدو قرارداد تبلیغاتی مهمی را به امضا رسانده است، در رویدادهای معرفی و ارائه چهره بهتر از عربستان حاضر است و قرار است چهره اول این کشور برای نامزدی آنها در دریافت میزبانی جام جهانی 2030 یا 2034 باشد. او قرار است در این اتفاقات دخیل باشد.
همه این موارد حاکی از این است که این مبلغ چندان هم زیاد نیست و باشگاه النصر با هیچ مشکل قانونی در پرداخت این مبلغ در مقایسه با سایر باشگاه ها روبرو نخواهد شد. اگر به این شکل به همه چیز نگاه کنیم، به این ترتیب مبلغ این قرارداد چندان هم زیاد نیست.


1787641

به علاوه، این قرارداد بندهای دیگری هم دارد که شامل زندگی کریستیانو رونالدو در یک خانه لوکس، استفاده از پرواز اختصاصی برای سفر به اسپانیا و پرتغال و مواردی است که ممکن است مورد نیاز او و خانواده اش باشد.
مدیران النصر، مدیران فعلی لیگ عربستان و بسیاری دیگر به دنبال ساختن تیمی در قد و قواره رونالدو هستند. آنها رویای تبدیل شدن به رئال مادرید عربی را دارند و حالا شرایط سرخیو راموس و لوکا مودریچ را زیر نظر گرفته اند.
با توجه به باز شدن پنجره نقل و انتقالات زمستانی ممکن است تغییراتی در این تیم ایجاد شود و بازیکنانی برای بالا بردن سطح این گروه به آن اضافه شوند.
پیوستن رونالدو به این باشگاه تاثیری باورنکردنی و انکارناپذیر روی دیگر تیم ها خواهد داشت، حداقل روی تیم هایی که در کورس قهرمانی هستند و آنها هم به دنبال تقویت تیم شان خواهند بود، خصوصا با بازیکنانی که شناخته شده هستند و وزن بین المللی دارند. نباید فراموش کنیم که یک تیم عربستانی دیگر هم تابستان گذشته به رونالدو پیشنهاد داده بود.
منبع: مارکا

مرتبط با موضوع

تبلیغات


نظرسنجی

به نظر شما تیم ملی ایران به جام جهانی 2026 صعود میکند؟

گالری عکس

جدول