کمیته رفاهی
 

دوئل نکونام و رحمتی و تقابل تارتار با یک استقلالی

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 126 ] - سه شنبه, 13 دی 1401
دوئل نکونام و رحمتی و تقابل تارتار با یک استقلالی

 زمان دیدارهای هفته پانزدهم لیگ برتر تغییر کرد تا روز چهارشنبه فقط دو بازی برگزار شود. سایر مسابقات هم به روز پنجشنبه موکول شد. در این هفته تکلیف قهرمان ...

 زمان دیدارهای هفته پانزدهم لیگ برتر تغییر کرد تا روز چهارشنبه فقط دو بازی برگزار شود. سایر مسابقات هم به روز پنجشنبه موکول شد. در این هفته تکلیف قهرمان نیم فصل مشخص خواهد شد و سه تیم استقلال، پرسپولیس و گل گهر شانس قهرمانی و صدرنشینی در پایان دور رفت را دارند. 

نگاهی به دو مسابقه فردا می اندازیم؛

آلومینیوم اراک - فولاد خوزستان؛ تقابل دو استقلالی

آلومینیوم اراک با یک بازی کمتر و 19 امتیاز در رده ششم جدول لیگ ایستاده، شاگردان مهدی رحمتی یکی از مستحکم ترین خطوط دفاعی لیگ را با 5 گل خورده در اختیار دارند و این هفته در حالی میزبان فولاد خوزستان هستند که به جای بارش برف ممکن است آلودگی هوا برای برگزاری مسابقه مشکلاتی ایجاد کند! هفته پیش بارش سنگین برف مانع از برگزاری بازی با گل گهرسیرجان شد. آلومینیوم در حال حاضر در رتبه ای قابل قبول قرار دارد ولی شانس این را دارد که در جدول لیگ صعود کند. فصل گذشته آلومینیوم در بازی رفت فولاد را با سه گل شکست داد اما در بازی برگشت یک بر صفر شکست خورد. 

فولاد خوزستان هم در دو بازی خانگی اخیر خود 4 امتیاز از دست داده و  به تساوی قناعت کرده است این در حالی است که فولادی ها ماه آینده باید در لیگ قهرمانان آسیا به مصاف نماینده عربستان بروند. فولاد برای جدایی از رتبه دهم جدول باید در این بازی سه امتیاز را بگیرد تا شاید به رتبه ای تک رقمی برسد. 8 تساوی برای تیمی که بازیکنان گران قیمت و پرآوازه ای به خدمت گرفته خیلی مطلوب به نظر نمی رسد. تقابل دو بازیکن اسبق استقلال یعنی نکونام و رحمتی روی نیمکت دو تیم دیدنی است.

هوادار تهران - ذوب آهن اصفهان؛ تقابل مربیان قرمز و آبی 

هوادار تاکنون به ذوب آهن نباخته و فصل گذشته دو برد مقابل حریف اصفهانی خود به دست آورده است با این حال شرایط دو تیم کاملا متفاوت است. هوادار 5 هفته است  که بردی در لیگ برتر نداشته و آخرین برد این تیم مقابل ملوان ثبت شده است و اکنون با 14 امتیاز در رده دوازدهم لیگ برتر ایستاده اما ذوب آهن 18 امتیازی در رده نهم جدول است. ذوب آهن دو هفته است رنگ برد را ندیده البته هفته گذشته از شکست خانگی در دقایق آخر بازی با نفت آبادان فرار کرد.

همین مساله باعث انتقاد مهدی تارتار از برخی بازیکنان تیمش شد و گفت سه چهار بازیکن ما تمرکز لازم را در میدان نداشتند و با آنها برخورد خواهم کرد. ذوب آهن در صورت برد در این بازی شانس صعود تا رتبه ششم جدول لیگ را هم دارد و هوادار هم شانس صعود دو پله ای در جدول لیگ را در صورت برد در این بازی خانگی دارد.

ساکت الهامی سرمربی هوادار هفته گذشته هم بعد از گرفتن یک مساوی از فولاد خوزستان تا توانست از این تیم  تعریف و تمجید کرد و فولاد را یکی از بهترین تیم های لیگ دانست باید دید او بعد از بازی با تیم مهدی تارتار سرمربی پرسپولیسی ذوب آهن چه حرف هایی خواهد گفت.

برنامه مسابقات هفته پانزدهم لیگ برتر:

چهارشنبه - 14 دی 1401

آلومینیوم اراک - فولاد خوزستان، ساعت 14، ورزشگاه امام خمینی (ره) اراک
هوادار تهران - ذوب آهن اصفهان، ساعت 14، ورزشگاه شهدای پاس قوامین تهران

پنجشنبه - 15 دی 1401

ملوان بندرانزلی - نفت مسجدسلیمان، ساعت 14، ورزشگاه سیروس قایقران بندرانزلی
تراکتور تبریز - استقلال، ساعت 14، (ورزشگاه متعاقبا اعلام می شود).
سپاهان اصفهان - مس کرمان، ساعت 15، ورزشگاه نقش جهان اصفهان
مس رفسنجان - پیکان تهران، ساعت 15، ورزشگاه شهدای مس رفسنجان
پرسپولیس - نساجی مازندران، ساعت 16، ورزشگاه آزادی تهران
صنعت نفت آبادان - گل گهر سیرجان، ساعت 17، ورزشگاه تختی آبادان

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول