کمیته رفاهی
 

کورس پرسپولیس، استقلال و گل گهر برای قهرمانی نیم فصل

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 135 ] - دوشنبه, 12 دی 1401
کورس پرسپولیس، استقلال و گل گهر برای قهرمانی نیم فصل

 4 تیم پرسپولیس، استقلال، سپاهان و گل گهرسیرجان مربع مدعیان قهرمانی این فصل لیگ برتر را تشکیل داده اند. با این حال با توجه به نتایجی که در هفته چهاردهم ل...

 4 تیم پرسپولیس، استقلال، سپاهان و گل گهرسیرجان مربع مدعیان قهرمانی این فصل لیگ برتر را تشکیل داده اند. با این حال با توجه به نتایجی که در هفته چهاردهم لیگ برتر رقم خورد، فقط سه تیم پرسپولیس، گل گهرسیرجان و استقلال شانس قهرمانی نیم فصل را دارند. البته شانس قرمزپوشان پایتخت برای قهرمانی بیشتر است.

با بررسی شرایط جدول مشخص می شود که وضعیت قهرمانی نیم فصل به چند حالت زیر بستگی دارد:

* پرسپولیس در صورت پیروزی مقابل نساجی قهرمان نیم فصل خواهد بود و دور رفت را بدون چون و چرا با صدرنشینی تمام می کند.

* اگر پرسپولیس مقابل نساجی به تساوی برسد و استقلال در تبریز تراکتور را با بیش از سه گل شکست بدهد به احتمال زیاد قهرمان نیم فصل خواهد شد البته به شرطی که گل گهر در دو بازی باقیمانده اش مقابل آلومینیوم اراک و نفت آبادان در یک بازی امتیاز از دست بدهد.

* در صورت شکست خانگی پرسپولیس مقابل نساجی مازندران،  استقلال و گل گهر برای رسیدن به عنوان قهرمانی نیم فصل بایکدیگر رقابت می کنند و اگر استقلال بتواند تراکتور را شکست بدهد و گل گهر در یک بازی از دو مسابقه باقیمانده اش به پیروزی نرسد دیگر کار به محاسبه تفاضل گل دو تیم نخواهد کشید و استقلال قهرمان نیم فصل می شود اما اگر گل گهر مقابل نفت آبادان پیروز شود و در بازی معوقه اش با آلومینیوم اراک هم پیروز شود و استقلال هم تراکتور را شکست بدهد ممکن است تفاضل گل قهرمان نیم فصل را تعیین کند.

* به هر حال مسابقه پرسپولیس مقابل نساجی تعیین کننده خواهد بود و اگر شاگردان گل محمدی در این بازی خانگی پیروز نشوند ممکن است قهرمان نیم فصل روز پنجشنبه تعیین نشود و همه چیز به بازی معوقه گل گهر و آلومینیوم اراک موکول شود البته به شرطی که شاگردان قلعه نویی مقابل نفت آبادان پیروز شوند.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول