کمیته رفاهی
 

پرسپولیس با شکست گل گهر به صدر برگشت

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 122 ] - یکشنبه, 11 دی 1401
پرسپولیس با شکست گل گهر به صدر برگشت

آخرین دیدار هفته چهاردهم رقابتهای فوتبال لیگ برتر عصر امروز شنبه بین تیم های گل گهر و پرسپولیس در ورزشگاه شهید قاسم سلیمانی سیرجان برگزار شد که در پایان سرخپو...

آخرین دیدار هفته چهاردهم رقابتهای فوتبال لیگ برتر عصر امروز شنبه بین تیم های گل گهر و پرسپولیس در ورزشگاه شهید قاسم سلیمانی سیرجان برگزار شد که در پایان سرخپوشان موفق شدند حریف خود را 2 بر صفر شکست دهند و صدر جدول را از استقلال بگیرند. محمد عمری(50) و سینا اسدبیگی(79) برای پرسپولیس گل زدند.

پرسپولیس در این دیدار با علیرضا بیرانوند، دانیال اسماعیلی فر(40 وحدت هنانوف)، مرتضی پورعلی گنجی، مهدی ترابی( 84 فرشاد فرجی)، میلاد سرلک، سینا اسدبیگی(84 کمال کامیابی نیا)، وحید امیری، سعید صادقی، گولسیانی و محمد عمری به میدان رفت.

گل محمدی که هنوز هم از مهاجمان تخصصی اش استفاده نمی کند در این دیدار دو بازیکن جوان یعنی اسدبیگی و عمری را از ابتدا در ترکیب تیمش قرار داد تا روش جدیدی را در دیدار مهم برابر گل گهر امتحان کند. با این حال نیمه اول بدون رد و بدل شدن گل به پایان رسید.

بهترین موقعیت نیمه اول برای تیم میزبان به دست آمد؛ زمانی که امیرسامان سلطانی داور مسابقه در دقیقه 9 به نشانه پنالتی به سود گل گهر در سوت خود دمید. امین پورعلی پشت این ضربه پنالتی قرار گرفت اما ضربه این بازیکن را علیرضا بیرانوند دروازه بان پرسپولیس مهار کرد.

پرسپولیس هم که با چند تغییر نسبت به بازی قبل در دیدار با گل گهر به میدان رفته بود، در دقیقه 21 صاحب موقعیت خوبی برای گلزنی شد. ارسال ضربه کرنر از سوی پرسپولیسی ها در نهایت با ضربه سر «گولسیانی» همراه شد که محسن فروزان دروازه بان گل گهر این توپ را به کرنر فرستاد.

اتفاق تلخ برای پرسپولیس در این مسابقه مصدومیت دانیال اسماعیلی فر بود که در دقیقه 39 جای خود را به «وحدت هنانوف» داد.

در شروع نیمه دوم سرخپوشان خیلی زود به گل برتری دست پیدا کردند. مهدی ترابی از جناح چپ پایه گذار این گل بود و پس از چند متر حرکت با توپ پاسی را برای محمد عمری در گوشه محوطه جریمه ارسال کرد و این بازیکن هم پس از جا گذاشتن یک بازیکن حریف با شوتی زمینی در دقیقه 50 دروازه محسن فروزان را از زاویه بسته باز کرد.

بعد از این گل گهر تلاش کرد فشار بیشتری روی دروازه پرسپولیس وارد کند اما در ضد حملات دروازه اش تهدید شد و همین اتفاق باعث احتیاط بیشتر شاگردان قلعه نویی شد.

در حالی که گل گهر برای رسیدن به گل تساوی تلاش زیادی می کرد و از چپ و راست روی دروازه سرخپوشان توپ می ریخت، در دقیقه 79 این پرسپولیس بود که به گل دوم رسید. در این صحنه سینا اسدبیگی توپ برگشتی گل گهری ها که از درون محوطه جریمه دفع شده بود را از چند متر پشت هجده قدم با شوتی تماشایی و مهار نشدنی به گل دوم تبدیل کرد.

بعد از این گل گهر روش دقایق قبل را ادامه داد اما این پرسپولیس بود که در روز بدون اشتباه بازیکنانش و درخشش دو جوان که بنزین سبز سرخپوشان بودند، کنترل بازی را در اختیار نگه داشت و در نهایت به پیروزی شیرین دست پیدا کرد.

شاگردان گل محمدی با این پیروزی ارزشمند 29 امتیازی شد و از تساوی استقلال و شکست سپاهان بهترین استفاده را کرد و به صدر جدول برگشت.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول