عزاداری

 

نرخ ارز، دردسر تازه پرسپولیس و استقلال!

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 166 ] - پنجشنبه, 8 دی 1401
نرخ ارز، دردسر تازه پرسپولیس و استقلال!

بوژیدار رادوشوویچ 2 بهمن 1400 رسما قرارداد خود را با پرسپولیس فسخ کرد و در ادامه با توجه به اینکه مطالباتش پرداخت نشده بود و این فسخ از نظر فیفا قانونی بود، پ...

بوژیدار رادوشوویچ 2 بهمن 1400 رسما قرارداد خود را با پرسپولیس فسخ کرد و در ادامه با توجه به اینکه مطالباتش پرداخت نشده بود و این فسخ از نظر فیفا قانونی بود، پرسپولیس به پرداخت 950 هزار یورو بابت مطالبات 4 سال بعد محکوم شد. پرسپولیسی ها بعد از حکم کمیته وضعیت فیفا، به CAS اعتراض کردند و در نهایت این حکم در دادگاه عالی ورزش هم تایید شد تا پرسپولیس رسما مکلف به پرداخت این پول با 5 درصد سود سالیانه شود. البته باشگاه پرسپولیس در دروه مدیریت درویش، مذاکراتی با رادوشوویچ انجام داد و در نهایت پس از تخفیف 100 هزار یورویی، دو طرف توافق کردند که پرسپولیس 40 هزار یورو حق وکیل رادوشوویچ را بپردازد و طلب 850 هزار یوریی رادوشویچ را هم اقساطی بدهد.

پرسپولیس 40 هزار یورو به وکیل رادوشوویچ پرداخت کرده و 25 دی (15 ژانویه) باید قسط اول رادوشوویچ را بپردازد اما نکته جالب در این میان تفاوت نرخ ارز نسبت به زمان فسخ رادوشوویچ با امروز است.

در بهمن 1400 که رادوشوویچ قرارداد خود را فسخ کرد، نرخ یورو حدود 28 هزار تومان بود. با محاسبه این نرخ، طلب رادوشوویچ در آن زمان معادل 23 میلیارد و 800 میلیون تومان می شد اما حالا با نوسانات نرخ ارز، پرسپولیسی ها برای پرداخت مطالبات رادوشوویچ باید حدود 34 میلیارد تومان اعتبار تامین کنند. این یعنی حدود یک سال تاخیر در پرداخت مطلبات این بازیکن کروات تا الان پرسپولیس با زیان حدودا 10 میلیارد تومانی به همراه داشته است.

این در حالی است که باشگاه استقلال هم با چنین مشکلی روبرو است. استقلال در پرونده استراماچونی در آبان سال 1399 که نرخ یورو حدود 27 هزار تومان بود، از سوی کمیته وضعیت فیفا محکوم به پرداخت یک میلیون و 300 هزار یورو به این مربی ایتالیایی شد اما این باشگاه حالا باید با نرخ روز یورو، علاوه بر سود 5 درصدی، باید حدود 17 میلیارد تومان بیشتر پرداخت کند.

مرتبط با موضوع

تبلیغات


نظرسنجی

به نظر شما تیم ملی ایران به جام جهانی 2026 صعود میکند؟

گالری عکس

جدول