کمیته رفاهی
 

عزت اللهی: من بچه کوچه ام و گذشته ام را فراموش نمی کنم

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 185 ] - چهارشنبه, 7 دی 1401
عزت اللهی: من بچه کوچه ام و گذشته ام را فراموش نمی کنم

سعید عزت اللهی، هافبک تیم ملی فوتبال ایران بعد از اتمام دومین جام جهانی خود، در لندن به سر می برد. هافبک تیم وایله دانمارک در صحبت با جانلوکا دی مارتزیو، روزن...

سعید عزت اللهی، هافبک تیم ملی فوتبال ایران بعد از اتمام دومین جام جهانی خود، در لندن به سر می برد. هافبک تیم وایله دانمارک در صحبت با جانلوکا دی مارتزیو، روزنامه نگار ایتالیایی درباره موضوعات مختلفی به صحبت پرداخته است که در ادامه می خوانید:

جام جهانی با ایران یک رویا است، حتی اگر…

عزت اللهی در دوران حرفه ای فوتبالی خود یک جهانگرد بوده و در هفت کشور مختلف بازی کرده است. این در حالی است که او فقط 26 سال دارد. او از ایران کار خود را شروع کرد و در اسپانیا، روسیه، بلژیک، اسکاتلند، قطر و در نهایت دانمارک بازی کرده است.

سعید که در الغرافه قطر نیز بازی کرده است درباره بازی در جام جهانی 2022 گفت: بازی در چنین سطحی آرزوی هر فوتبالیستی است و خیلی سپاسگزارم که بار دیگر این فرصت را داشتم تا تیم ملی ایران را در جام جهانی همراهی کنم. این باعث افتخار است که بتوانم تجربیات خود را در اختیار تیم قرار دهم اما همان طور که قبلاً گفتم واقعا تاسف خوردم. ما امیدوار بودیم که به مرحله حذفی راه پیدا کنیم، این رویا را داشتیم و به آن ایمان داشتیم و برای آن سخت تلاش کردیم. در جام جهانی 2026 می خواهیم به این مهم برسیم. می خواهیم اولین کسانی در تاریخ باشیم که این افتخار را برای ایران به ارمغان می آوریم.

با این حال به طور کلی این جام جهانی یک تجربه مثبت بود؛ من چیزهای زیادی یاد گرفتم. همیشه باید یاد بگیرید، قوی تر و آگاه تر شوید. دیدن خانواده ام که در بزرگ ترین صحنه دنیا من را تشویق می کنند بزرگ ترین آرزویی است که می توان به آن دست یافت. خوشحالم و اکنون به آینده نگاه می کنم، می خواهم برای مسابقات بعدی پیشرفت کنم.

درخشش بلینگام و بازی جوانمردانه آمریکا

جام جهانی برای کی روش خوب شروع نشد. شکست 6 بر 2 مقابل انگلیس با درخشش بلینگام کار را برای ایران سخت کرد. هافبک ایرانی با تمجید از جود بلینگام گفت: آن پسر چشمگیر است. او ما را نابود کرد و باعث حسرت من شد. او 19 سال دارد اما مثل بازیکنان 30 ساله بازی می کند. بلوغ، قدرت و اعتماد به نفس در بازی او موج می زند. او یکی از بهترین ها در نقش خود خواهد شد، یا شاید هم همین حالا باشد. بعد از آن شکست، دوباره بلند شدیم. پیروزی مقابل ولز یک احساس فوق العاده بود. ما فقط می توانستیم پیروز شویم تا شانس رفتن به دور بعد داشته باشیم و گرنه همه چیز بیهوده بود. فضا شگفت انگیز بود. ما آماده بودیم برای همدیگر بجنگیم و این کار را هم کردیم و پیروز شدیم.

عزت اللهی پس از باخت به آمریکا روی زمین نشسته گریه می کند. ایران از جام جهانی کنار رفت. در کنار او دو بازیکن از آمریکا (یدلین و سارجنت) از او دلجویی می کنند. بازیکن ایرانی گفت: فوتبال یک ورزش است. من فکر می کنم این بهترین تصویر برای نشان دادن ارزش های جام جهانی است. همه چیز در آن هست. دعوا، اشک، عرق داشتن، دوستی و احترام به حریف. از کودکی این را به من آموختند که بعد از پایان بازی دست بده و همه چیز را تمام شده بدان. در طول بازی برابر هم می جنگیم ولی وقتی داور سوت پایان بازی را به صدا درمی آورد موقع احترام گذاشتن است. رفتار فوتبالیست های آمریکا مرا تحت تأثیر قرار داد و من واقعاً از آن قدردانی کردم. این اتفاقی است که از سال 2022 همیشه با خود خواهم داشت. خیلی دوست داشتیم به دور بعد صعود کنیم ولی نشد.

گذشته ام را فراموش نمی کنم؛ در ایران رویای رونالدو شدن داشتم

او در بخش پایانی صحبت هایش گفت: رسیدن به این جا آسان نبود. در 26 سالگی 50 بازی ملی برای تیم ملی دارم، در دو جام جهانی بازی کرده ام و احساس می کنم برای یک جهش بزرگ آماده هستم. اما من در یک کشور فقیر(با امکانات فوتبالی کم) بزرگ شدم و به مدارس فوتبال دسترسی نداشتم. من هم مثل خیلی از هم تیمی هایم در تیم ملی ایران در خیابان بازی کردیم. تصور می کردم مثل رونالدو برزیلی هستم. من او را دوست داشتم. سعی کردم حرکات او را در خیابان تکرار کنم. من آرزو داشتم از او تقلید کنم. من بچه کوچه های ایران بودم و گذشته ام را فراموش نمی کنم.

همیشه به گذشته فکر می کنم تا بتوانم بهترین بازی های خودم را نشان دهم. به اندازه کافی خوش شانس بودم که یک پدر فوتبالیست داشتم. او به من کمک کرد تا در لحظات تعیین کننده ای که بچه بودم، انتخاب درستی داشته باشم. من همیشه به بچه های خیلی جوان می گویم که خود را باور کنند و قوی بمانند. فوتبال شما را در مقابل چالش های زیادی قرار می دهد، حتی برای سختی ها هم باید آماده باشید. قوی باشید و به چیزی که آرزویش را دارید می رسید. 

انتهای پیام

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول