عزاداری

 

گرشاسبی: باید از علم به روز داوری استفاده کنیم

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 175 ] - دوشنبه, 5 دی 1401
گرشاسبی: باید از علم به روز داوری استفاده کنیم

حمیدرضا گرشاسبی، مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان در خصوص وجود سیستم کمک داور ویدیویی و جلسه ای که با رییس فدراسیون فوتبال در اینباره برگزار شد، گفت: با توجه به ...

حمیدرضا گرشاسبی، مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان در خصوص وجود سیستم کمک داور ویدیویی و جلسه ای که با رییس فدراسیون فوتبال در اینباره برگزار شد، گفت: با توجه به اینکه حضور VAR در کشور الزام شده و با اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا تمامی کشورهای عضو فوتبال باید از این سیستم در تمامی مسابقات خود استفاده کنند، ما نیز از این قاعده مستثنی نبوده و باید از علم به روز داوری استفاده کنیم. در شان فوتبال ما نیست که این سیستم در کشور وجود نداشته باشد.

وی در ادامه بیان کرد: بدون شک علم روز داوری در این سیستم وجود داشته و ما از آن به دور هستیم. برخی از باشگاه ها زیرساخت های سیستم کمک داور ویدیویی را داشته و برخی ندارند و برای آنها هزینه هایی در بر خواهد داشت. باید هرچه زودتر در این زمینه اقدام کنیم تا بتوانیم بهره لازم را از این سیستم به روز ببریم. پیشنهاد من به رئیس فدراسیون این است که دستورات لازم را برای استان هایی که میزبان لیگ برتر فوتبال هستند ارائه دهد تا بتوانند در بودجه کلان استانها و یا لیگ برتر این امر را ببینند وکمک کنند تا باشگاه ها از این موضوع بهره ببرند.

گرشاسبی گفت: قطعاً اگر در لیگ برتر از این سیستم استفاده نکنیم با مشکل مواجه می شویم همانطور که میدانید از این پس اگر داوران ایران از این سیستم در مسابقات استفاده نکنند، نمی تواند در رقابت های بین المللی حضور داشته باشند و این امر باعث می شود که در فوتبال ما فاصله ایجاد گردد.

وی درپایان گفت: فرهنگ سازی و استفاده از سیستم کمک داور ویدیویی باعث می شود تا خیال هواداران نیز راحت و از میزان حساسیت در زمینه داوری کاسته شود.

مرتبط با موضوع

تبلیغات


نظرسنجی

به نظر شما تیم ملی ایران به جام جهانی 2026 صعود میکند؟

گالری عکس

جدول