کمیته رفاهی
 

از جشن استقلال و حضور تماشاگر ویژه تا دکتربازی در مسابقه پرسپولیس

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 159 ] - دوشنبه, 5 دی 1401
از جشن استقلال و حضور تماشاگر ویژه تا دکتربازی در مسابقه پرسپولیس

 مسابقات هفته سیزدهم لیگ برتر در روزهای شنبه و یکشنبه و همزمان با تعطیلات اروپایی! برگزار شد. نگاهی به اتفاقات زشت و زیبای این هفته لیگ برتر می اندازیم؛ ...

 مسابقات هفته سیزدهم لیگ برتر در روزهای شنبه و یکشنبه و همزمان با تعطیلات اروپایی! برگزار شد. نگاهی به اتفاقات زشت و زیبای این هفته لیگ برتر می اندازیم؛

نتایج هفته سیزدهم:

سپاهان اصفهان 4- نفت مسجدسلیمان صفر

فولاد خوزستان یک - ذوب آهن اصفهان یک

هوادار تهران یک - نساجی مازندران یک

مس رفسنجان صفر- ملوان بندرانزلی صفر

تراکتور تبریز صفر- مس کرمان صفر

پرسپولیس صفر- پیکان تهران صفر

صنعت نفت آبادان صفر- استقلال یک

آلومینیوم اراک - گل گهرسیرجان به دلیل بارش باران لغو شد.

زیبایی های هفته

دورهمی استقلال به مناسبت سال نو میلادی

 

باشگاه استقلال در یک حرکت جالب توجه به مناسبت سال نو میلادی میهمانی دور همی برای خارجی های تیمش برگزار کرد، ساپینتو سرمربی، روی ماتا  ژوا آبرو، میگوئل از اعضای کادرفنی به همراه یامگا، سیلوا و عزیر آمانوف بازیکنان خارجی را دور یک میز جمع کرد و فتح الله زاده برای آنها میهمانی خوبی برگزار کرد. البته از میزان عیدی داده شده به این خارجی ها اطلاعی در دست نیست!

هفته تساوی ها

در این هفته سرمای هوا انگار مانع گلزنی تیم ها شد و در سه بازی هیچ گلی رد و بدل نشد. 5 مسابه هم با نتیجه مساوی به پایان رسید و فقط دو تیم استقلال و سپاهان مقابل حریفان به پیروزی رسیدند. در این هفته آبی پوشان با پرسپولیس صدرنشین هم امتیاز شدند و به دلیل تفاضل گل کمتر در رده دوم قرار گرفتند. سپاهان هم به رده سوم رسید. با این حال در صورت برگزاری مسابقه معوقه دو تیم آلومینیوم اراک و گل گهر  و پیروزی تیم سیرجانی، شاگردان قلعه نویی صدرنشین خواهند شد!

 

تهدید به افشاگری

 

جواد نکونام بعد از مدت ها چند کلامی در مورد بحث حضورش در تیم ملی صحبت کرد و گفت صبرم زیاد است و فعلا صحبت های یکطرفه است اما من هم حرف های زیادی برای گفتن دارد از جمله اینکه چه شد که اردوی تیم ملی در امارات را یکباره در زمان مربیگری ترک کردم. به همین دلیل منتظر طوفان نکونام باشید. شاید او حرف های جالبی در مورد تیم ملی با هدایت کارلوس کی روش داشته باشد حرف هایی که تاکنون نشنیده اید!

بارش برف از لغو نشست خبری تا لغو یک بازی

یحیی گل محمدی سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس قبل از بازی با پیکان به دلیل بارش برف در تهران نشست خود را لغو کرد که البته خبرنگاران از این مساله خیلی ناراحت نشدند زیرا درهوای برفی و ترافیک سنگین تهران تردد در آن روز خیلی هم سخت بود . بارش نزولات آسمانی همچنین باعث شد که مسابقه حساس آلومینیوم اراک و گل گهرسیرجان هم ابتدا به روز آینده و سپس لغو شود. البته در تهران هم بازی دو تیم هوادار تهران و نساجی با تاخیری حدود یک ساعته برگزار شد که این هم از عوارض بارش خوب برف بود. 

توقف مربیان اسپانیایی و برزیلی لیگ

تابارز سرمربی برزیلی نفت آبادان در اولین حضورش در لیگ برتر تیم نساجی را شکست داد اما در خانه مقابل استقلال شکست خورد و در تبریز هم پاکو خمز که تیمش با برد آغاز کرده بود روز گذشته در تبریز مقابل مس کرمان متوقف شد تا این مربیان اسپانیایی و برزیلی بفهمند که لیگ برتر ایران لیگ آسانی نیست و حتی خمز اعتراف کرد که در لیگ ما فاصله تیم ها بسیار بهم نزدیک است.

ویژه ترین تماشاگر لیگ

 

قربان بردیف سرمربی تیم تراکتور تبریز که گفته می شد قراردادی 5 ساله با این باشگاه امضا کرده حتی قبل از پایان نیم فصل از این تیم جدا شد تا یک مربی اسپانیایی جانشین او شود! نکته جالب اینکه این مربی که به تازگی در لیگ روسیه دوباره سرمربی یک تیم شده روز یکشنبه تماشاگر مسابقه تراکتور و مس کرمان بود. در واقع آن روز تراکتوری ها دو سرمربی در ورزشگاه داشتند پاکو خمز که روی نیمکت نشست و قربان بردیف که در جایگاه ویژه بود! ظاهرا او برای انجام یک سری کارهای معوقه اش به تبریز برگشته بود.

زشتی های هفته

دکتر بازی در مسابقه پرسپولیس و پیکان

درج واژه دکتر پیش نام حبیب الله شیرازی رئیس هیات فوتبال تهران در فهرست مسابقه دو تیم پرسپولیس و پیکان سوژه طنزی به دست کاربران فضای مجازی داد و آنها گفتند هر دو تیم دکتر اختصاصی دارند و نیازی به دکتر هیات فوتبال تهران ندارند! شیرازی یکی از روسای قدیمی هیات فوتبال در کشور محسوب می شود که استاد دانشگاه است و سال ها به عنوان هماهنگ کننده مسابقه نیز در ورزشگاه آزادی حاضر می شود اما این مرتبه درج واژه دکتر حسابی او را در کانون حاشیه این هفته لیگ برتر قرار داد.

اعتراض پیروانی به تاخیر ورود تیم ها

افشین پیروانی قبل از شروع مسابقه پرسپولیس و پیکان از اینکه بازیکنان تیمش حدود 10 دقیقه در تونل منتظر ماندند تا داور کارهای خود را مرتب کند ناراحت شد و به این مساله معترض شد. اعتراض پیروانی درست و به حق بود اما گاهی در فوتبال ما این مسال پیش می آید.

تمیروف ناراضی و موقعیت نشناس هفته

 

شرزد تمیروف بازیکن سابق پرسپولیس که به  تیم پیکان رفته نشان داد که پتانسیل های زیادی برای حاشیه سازی دارد! او روز گذشته بعد از تعویض نسبت به این مساله معترض شد و روی نیمکت ننشست و مستقیم به رختکن رفت.  تیتو ادلکو بازیکن خارجی  که جای تمیروف وارد میدان شد در دقایق پایانی مسابقه یک موقعیت صدرصد گلزنی را از دست داد تا حسرت برد بر دل پیکانی ها بماند. او را می توان موقعیت نشناس ترین مهاجم فصل نامید! البته حتما موقعیت دقیقه 120 بازیکن فرانسوی در فینال جام جهانی را به یاد داشته باشید که نتوانست دروازه آرژانتین را باز کند و در نهایت جام به یاران لیونل مسی رسید.  شاید همین موقعیت از دست رفته هم در لیگ برتر در تعیین قهرمان در پایان فصل مهم باشد.

گلزن پرسپولیس محروم شد

گلیسانی که در دربی برای پرسپولیس گلزنی کرد و جور لوکا دیا و شیخ دیاباته غایب را کشید در بازی با پیکان با دریافت کارت زرد 4 اخطاره و محروم شد و در بازی آینده پرسپولیس مقابل گل گهر سیرجان غایب خواهد بود. 

بیمارستان فولاد!

 

باشگاه فولاد خوزستان یکی از تیم هایی است که بازیکنان زیادی در نقل و انتقالات خرید اما اکثر بازیکنان این تیم دچار مصدومیت شده اند. نکونام در نشست خبری بعد از بازی با پیکان گفت که 9 بازیکن تیمش را در اختیار ندارد! ظاهرا باید نام باشگاه فولاد را به بیمارستان فولاد تغییر داد چون تا دلتان بخواهد این تیم مصدوم دارد از محمد آبشک و وحید حیدریه گرفته تا علی قربانی و فرشید اسماعیلی و...پاتوسی هم که به دلایل انضباطی و اضافه وزن! همچنان سکو نشین است. به این ترتیب تنها نماینده کشورمان در آسیا با 7 مساوی بعد از ذوب آهن و پیکان بیشترین مساوی را در این فصل به دست آورده است.

پایان پیام/

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول