پرسپولیس با پیکان با دنبال حفظ صدر/ تقابل استقلال با نفت برزیلی!

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 156 ] - شنبه, 3 دی 1401
پرسپولیس با پیکان با دنبال حفظ صدر/ تقابل استقلال با نفت برزیلی!

 سه مسابقه پایانی هفته سیزدهم لیگ برتر روز یکشنبه برگزار می شود و در این روز سه تیم پرهوادار پرسپولیس، استقلال و تراکتور تبریز به مصاف حریفان می روند. نگ...

 سه مسابقه پایانی هفته سیزدهم لیگ برتر روز یکشنبه برگزار می شود و در این روز سه تیم پرهوادار پرسپولیس، استقلال و تراکتور تبریز به مصاف حریفان می روند.

نگاهی به این سه بازی می اندازیم؛

تراکتور تبریز - مس کرمان؛ دومین برد لالیگایی قرمز پوشان؟

تراکتور با سرمربی لالیگایی خود اولین برد را هفته گذشته خارج از خانه به دست آورد و پاکو خمز قول داده که تراکتور در هفته های آینده بازی روان تر و مالکانه ای را ارایه بدهد . قرمزپوشان تبریزی این هفته بهترین فرصت را دارند که یک برد دیگر به اندوخته خود اضافه کنند زیرا مس کرمان تازه به لیگ برتر برگشته در حال حاضر با 9 امتیاز در رده چهاردهم جدول لیگ ایستاده است.

مس کرمان ضعف مشهودی در گلزنی دارد و فقط 9 گل در 12 مسابقه به ثمر رسانده است اما تراکتور 18 امتیازی در رده پنجم جدول است و 15 گل هم زده است. بنابراین روی کاغذ مس کرمان شانس اندکی برای برد در تبریز دارد اما حریف دست و پا بسته ای نخواهد بود. مس تاکنون موفق به شکست تراکتور تبریز نشده است. این بازی یادآور فینال جام حذفی چند فصل پیش هم هست که تراکتور در خانه مس به پیروزی رسید و قهرمان شد.

پرسپولیس - پیکان تهران؛ سرخپوشان به دنبال حفظ صدر

پرسپولیس بعد از سه برد متوالی در دربی مقابل استقلال متوقف شد ولی همچنان با 25 امتیاز صدرنشین لیگ است اما شاگردان گل  محمدی درصورتیکه در این دیدار پیروز نشوند ممکن است صدر جدول را تقدیم گل گهرسیرجان کنند. پیکان هم بعد از 4 مساوی پیاپی مقابل تراکتور شکست خانگی را تجربه کرد تا با 12 امتیاز روی پله دوازدهم لیگ بایستد و کم کم به منطقه خطر و سقوط نزدیک شود.

در فصول گذشته پیکان 5 شکست مقابل پرسپولیس داشته و تاکنون نتوانسته این تیم را شکست بدهد و این هفته هم بعید است پیکانی ها بخواهند مقابل صدرنشین لیگ هجومی بازی کنند  و تمام تلاش خود را خواهند کرد تا یک امتیاز از این بازی بگیرند. لوکا دیا مهاجم هلندی پرسپولیس هم قراردادش را یکطرفه با سرخپوشان تهرانی فسخ کرد. بزرگترین مشکل سرخپوشان در این دیدار نبود مهاجم نوک خوب و خارجی است زیرا دیاباته هم در بند مصدومیت است و این مساله می تواند به پیکان برای گرفتن امتیاز از پرسپولیس کمک کند. 

این بازی تقابل استاد و شاگرد هم هست، مجتبی حسینی سرمربی پیکان چند فصل دستیار یحیی گل محمدی در تیم های مختلف بوده و به خوبی شناخت خوبی از تفکرات سرمربی پرسپولیس دارد اما قرمزپوشان تهرانی می خواهند هر طور شده با پیکان صدر را در پایان این هفته حفظ کنند. مدیران باشگاه پیکان هم نشستی با بازیکنان و کادرفنی داشتند تا به بازیکنان شان در آستانه این دیدار مهم روحیه بدهند. 

صنعت نفت آبادان - استقلال؛ نبرد پرتغال و برزیل !

استقلال بعد از دربی آزمون سخت دیگری را پیش رو دارد و شاگردان ساپینتو باید در آبادان به مصاف صنعت نفتی بروند که متحول شده است. نفت آبادان هفته گذشته با تابارز سرمربی برزیلی خود توانست سه امتیاز از قائمشهر سوغات بیاورد و هوادارانش را بعد از مدت ها ناکامی خوشحال کند. استقلال اما هفته قبل بازگشت نصفه و نیمه ای در دربی داشت و نتوانست برد خود را تا سوت پایان مسابقه حفظ کند. 

استقلال اکنون  با 23 امتیاز تیم سوم جدول است و اگر دو تیم دیگر شکست بخورند و این تیم به پیروزی برسد شانس برای رسیدن به صدر جدول دارد اما احتمالش بسیار کم است. تابارز مربی برزیلی هم اهل حساب و کتاب است. او هفته گذشته با دفتر و دستک وارد ورزشگاه وطنی قائمشهر شد و سه امتیاز را گرفت تا تیمش به رده پانزدهم جدول برسد. استقلال هم با ساپینتو تیم خوبی است و حالا نبرد مربیان پرتغالی و برزیلی را در این دیدار شاهد خواهیم بود و امیدواریم که شاهد یک بازی جذاب از دو تیم باشیم مسابقه ای که در شان نام هر دو باشگاه باشد. 

برنامه مسابقات هفته سیزدهم لیگ برتر

شنبه 3 دی

 هوادار  تهران - نساجی مازندران- ساعت 14- ورزشگاه شهدای پاس قوامین تهران
 آلومینیوم  اراک - گل گهر سیرجان- ساعت 15- ورزشگاه امام خمینی(ره) اراک
 فولاد مبارکه سپاهان اصفهان -  نفت مسجد سلیمان- ساعت 15- ورزشگاه نقش جهان اصفهان
 فولاد خوزستان- ذوب آهن اصفهان - ساعت 17- ورزشگاه شهدای فولاد اهواز
 مس رفسنجان - ملوان بندر انزلی- ساعت 17- ورزشگاه شهدای مس رفسنجان

 یکشنبه 4 دی

 تراکتور تبریز  - مس کرمان- ساعت 14- ورزشگاه متعاقباً اعلام میگردد.
پرسپولیس - پیکان تهران- ساعت 15:30- ورزشگاه آزادی تهران
صنعت نفت آبادان - استقلال- ساعت 18- ورزشگاه تختی آبادان 

مرتبط با موضوع

تبلیغات


نظرسنجی

به نظر شما تیم ملی ایران به جام جهانی 2026 صعود میکند؟

گالری عکس

جدول