کمیته رفاهی
 

قانون جدید AFC به ضرر ایران به کام کشورهای متمول عربی

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 167 ] - جمعه, 2 دی 1401
قانون جدید AFC به ضرر ایران به کام کشورهای متمول عربی

کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا پیشنهاد افزایش تعداد بازیکنان خارجی در لیست تیم باشگاهی را از سیستم فعلی 3 + 1 به 5 + 1 (پنج بازیکن از هر ملیت علاوه بر یک...

کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا پیشنهاد افزایش تعداد بازیکنان خارجی در لیست تیم باشگاهی را از سیستم فعلی 3 + 1 به 5 + 1 (پنج بازیکن از هر ملیت علاوه بر یک بازیکن از فدراسیون های عضو کنفدراسیون فوتبال آسیا) تصویب کرد که این قانون در فصل 2023-2024 اعمال خواهد شد.

این کمیته در یک تصمیم جدید دیگر با هدف ارتقای سطح و وضعیت رقابت باشگاهی در آسیا موافقت کرد که دستورالعمل های داخلی هر یک از فدراسیون های داخلی در خصوص ثبت نام بازیکنان خارجی را مدنظر قرار دهد و درنظر گرفتن سقف برای حضور بازیکنان خارجی را از فصل 2024-2025 حذف می کند.

به گزارش فارس، با قانون جدید AFC هر فدراسیون فوتبالی هر قانونی که در لیگ کشورش برای سهمیه لژیونرها درنظر گرفته می تواند با همان تعداد در رقابت های باشگاهی آسیا شرکت کند. برای مثال در این قانون کشور عربستان که مجوز ثبت 8 لژیونر خارجی در لیگش را داده می تواند بدون محدودیت با تمام 8 لژیونرش به رقابت های آسیایی بیاید. با این قانون باشگاه های متمول حاشیه خلیج فارس بیشترین سود را خواهند کرد و در مقابل باشگاه های ایران که کمترین بازیکن خارجی را دارند بیشترین ضرر را متحمل خواهند شد.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول