کمیته رفاهی
 

رونالدو باید در استقلال تست بدهد!

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 161 ] - جمعه, 2 دی 1401
رونالدو باید در استقلال تست بدهد!

علی فتح الله زاده درباره تساوی دو بر دو دربی پایتخت و اینکه ساپینتو نظرش این بود بازیکنان در این مسابقه خیلی جنگنده ظاهر نشدند، اظهار داشت: ساپینتو به تیم احس...

علی فتح الله زاده درباره تساوی دو بر دو دربی پایتخت و اینکه ساپینتو نظرش این بود بازیکنان در این مسابقه خیلی جنگنده ظاهر نشدند، اظهار داشت: ساپینتو به تیم احساسات قوی دارد و شاید آنگونه که می خواست ، بچه ها جنگنده نبودند. قطعا حرف او درست است. شهرآورد بازی است که اگر جنگنده نباشید و محکم و پرشور به زمین نیایید، لحظات در آن تعیین کننده است. من هم با حرف ساپینتو موافق هستم.

*پرسپولیس تا دقیقه 89 برای تساوی زور می زد

وی در مورد اینکه برخی اعتقاد دارند استقلال در دربی تعویض های خوبی انجام نداد گفت: وقتی برخی صحبت ها را می بینم احساسی به من می گوید شاید ما باخته ایم در حالی که نباخته ایم و تا دقیقه 89 تیم رقیب زور می زد تا با ما مساوی کند نه اینکه استقلال را ببرد. تیم ما تا آن لحظه برده بود تیمی که یک بر صفر عقب است اما دو بر یک جلو می افتد یعنی سرمربی اش تفکرات عالی ورزشی دارد.

*دو سرمربی در دربی ترسو نبودند

مدیرعامل باشگاه استقلال گفت: همه ما می گفتیم بعد از جام جهانی با آن کیفیت بالای فوتبال دیگر دربی به چشم نمی آید اما یکی از بهترین بازی هایی بود که در دهه اخیر دیدیم. 4 گل داشت و اصلا توپ یک جا نمی ایستاد. بازی پرشور و باهیجانی بود. باید به هر دو سرمربی احترام بگذاریم زیرا ترسو نبودند آنها برای تساوی نیامدند تیم هایشان را بی رمق نشان بدهند بلکه بازی پرشوری انجام دادند. البته ما از این لحاظ که بچه ها باید در دقایق پایانی هوشیارتر بودند خوب کار نکردیم.

*رضاوند را ازدست نمی دادیم، شرایط جور دیگری می شد

فتح الله زاده تصریح کرد: شاید ساپینتو می خواست با تعویض و جابه جایی های بیشتر تمرکز سرمربی رقیب را به هم بزند اگر آرش رضاوند را از دست نمی دادیم وضعیت شاید جور دیگری می شد این مسائل خاص فوتبال است. از بازیکنان و سرمربی استقلال و پرسپولیس به این دلیل که ترسو بازی نکردند تشکر می کنم.

*غیبت لوکادیا به استقلال ضربه زد!

وی در مورد اینکه ساپینتو اعلام کرده بازیکنانش با وجود قد بلند خود روی ضربات ایستگاهی عملکرد نامناسبی داشتند و این موضوع شما را نگران نمی کند، پاسخ داد: دو مهاجم تیم پرسپولیس در بازی نبودند. تمرینات ما روی حضور آن بازیکنان چیده شده بود وقتی آنها رفتند بازیکنان مان تصور نمی کردند مدافع حریف این کار را انجام بدهد غیبت لوکادیا به ما هم ضربه زد. ای کاش می ماند (با خنده).

* برای هزینه کردن آمده ایم اما باید به جا خرج کنیم

مدیرعامل باشگاه استقلال در خصوص اینکه چند روز قبل اعلام شد از استراماچونی شماره حساب گرفتند و آیا تاکنون پولی به حساب این سرمربی ایتالیایی واریز شده است توضیح داد: خیر، پیش از این حسابی از وی داشتیم و چک کردم آیا می توان با آن کار انجام داد یا خیر؟ به لحاظ مالی واقعا روزهای سختی را گذراندیم و سوء تفاهمی برای هوادارن خودمان ایجاد شده بود که وقتی می گوییم تا این اندازه هزینه شده است، مگر نباید هزینه کردند. استقلال و پرسپولیس باید بیشتر از این خرج کنند و ما هم برای هزینه کردن آمده ایم اما باید به جا خرج کنیم. اگر خوب هزینه کردیم بودیم اکنون نباید سرمربی سابق استقلال از من پول می خواست.

*پرداختی بازیکنان را به صورت میانگین به 50 درصد رساندم

فتح الله زاده اضافه کرد: اگر به چشم های من نگاه کنید واقعا خسته است. 25 روز متوالی ساعت 6 صبح بیدار شدم و تا 12 شب دویدم. حسابداری باشگاه هم به من گفت اگر 30، 40 میلیارد پول بدهیم پرداختی بازیکنان به 40 درصد می رسد اما این پرداختی را قبل از به صورت میانگین دربی به 50 درصد رساندم. قبل از ورود من 17.5 تا 18 درصد پرداختی داشتیم اما اکنون میانگین 50 درصد دریافت کردند. برخی نفرات هم 40 درصد گرفتند. این حق بچه ها بوده و باید این کار را انجام می دادم.

*هنوز پرداختی به رافائل سیلوا مناسب نیست

وی تصریح کرد: از زمانی که به استقلال آمدم در دو مرحله به خارجی های تیم پرداختی داشتم اما به این دلیل که پیش از این دریافتی نداشتند هنوز دریافتی شان به شرایط مناسبی نرسیده است. دو بار به رافائل سیلوا پول دادم اما هنوز پرداختی به وی مناسب نیست زیرا از قبل چیزی دریافت نکرده بود قرار است این هفته به او پول بدهم تا کنون هم پولی به حساب استراماچونی واریز نشده از یکی از دوستان خواهش کردیم شرایط ما را به این مربی بگوید. او مربی ما بوده و دوستش داشتم واقعا هم می خواهیم کار راه بیفتد باید بدهی خود را بدهیم.

*به دلیل بالارفتن دلار، به جای 50 میلیارد باید 57 میلیارد به استراماچونی بدهیم

مدیرعامل باشگاه استقلال افزود: یکی از دوستان را مأمور کردم تا در صورت موافقت استراماچونی در سه قسط پول او را بدهیم متأسفانه قیمت دلار هم بالا رفته و جای 50 میلیارد باید 57 میلیارد بدهیم که پول بسیار سنگینی است در صورت توافق با استراماچونی از هفته آینده در دو تا سه قسط مطالباتش را پرداخت خواهیم کرد. البته فقط استراماچونی نیست و با سه نفر دیگر هم مشکل داریم.

*استراماچونی رضایت بدهد، پنجره استقلال باز می شود

فتح الله زاده در مورد اینکه آیا در صورت رسیدن به توافق می توانند پنجره نقل و انتقالات استقلال را باز کنند گفت: در صورت رضایت استراماچونی و انجام شدن این توافق می توانیم پنجره را باز کنیم. ان شاءالله اگر توافقات حاصل شود قطعا از ابتدای نیم فصل پنجره باز خواهد شد.

*سانتاکلارا بابت عدم پرداخت پول محبی، می خواهد شکایت کند

وی در خصوص مشکل بدهی باشگاه استقلال به سانتاکلارای پرتغال بابت رضایت نامه محمد محبی توضیح داد: مشکل ما با سانتاکلارا به این شکل نیست پول را فرستاده ایم که بخشی از آن به حساب این باشگاه واریز شده و بخش دیگر را در یکی از کشورها نگه داشته اند. این پول را روز گذشته به ما بازگرداندند. به سانتاکلارا گفتیم به ما جزئیات بدهند که آیا پول را دوباره بازگردانیم اما گفتند می خواهیم شکایت کنیم و به فیفا می رویم. همه کارهایی که باید انجام می شد به صورت علمی انجام دادیم اما مشکلات داریم.

مدیرعامل باشگاه استقلال در خصوص اینکه با این تفاسیر تکلیف محبی چه خواهد شد، گفت: باید مشخص شود پولی که داده ایم مورد قبول فیفا است یا خیر اگر نبود ... بحث خاصی نیست. باشگاه سانتاکلارا می خواهد پولی را از ما بگیرد و اگر این پول را بدهیم می توانیم محبی را حفظ کنیم همه این مسائل به رأی فیفا بازمی گردد.

وی در خصوص اینکه باشگاه استقلال با وجود تمام شرایط غیرفوتبالی پول را پرداخت کرده اما بخشی از آن برگشت خورده اما باشگاه سانتاکلارا به دلیل نیاز به دریافت مطالباتش شکایت کرده و اگر رأی را به نفع این باشگاه پرتغالی بدهند محمد محبی را پس می گیرند توضیح داد: قرارداد همین است اینگونه نوشته شده که این مسائل انجام شود اما چنین اتفاقی نخواهد افتاد به این دلیل که تمام کارها را انجام داده ایم و بخشی از کار در حیطه اختیارات ما نیست عملا دیگر نمی توانیم کاری را انجام بدهیم همانگونه که فیفا نمی تواند چنین کاری انجام بدهد اکنون بالغ بر یک میلیون دلار از AFC طلب داریم که نمی تواند به ما پرداخت کند ما فوتبالی هستیم و باید این موارد را ببینیم.

*برخی مسائل پشت پرده ما را اذیت می کند

فتح الله زاده در مورد اینکه معمولا فیفا با ایرانی ها راه نمی آید و به همین دلیل استراماچونی، برانکو، ویلموتس از کشورمان رفتند گفت: این ها دست من و شما نیست بلکه مسائل پشت پرده ای است که ما را اذیت می کند.

*ماندن محبی در استقلال 50 به 50 است

مدیرعامل باشگاه استقلال در خصوص اینکه اگر رأی به نفع سانتاکلارا صادر شود آیا آبی پوشان محمد محبی را از دست می دهند یا 100درصد این بازیکن در تیم شان می ماند گفت: 50، 50 است باید با سانتاکلارا صحبت کنیم به آن باشگاه گفته ایم ما فوتبالی هستیم و اراده استقلال به پرداخت بوده است. شما هم می دانید پول را داده ام و حدود یک ماه قبل با وجود نداری 230 هزار دلار از یک صرافی قرض کرده ام و برای شما فرستادم. خودتان هم اعلام کردید نصف این پول به حساب تان آمده است اما سیستم بانکی اروپا بخشی از این پول را نگه داشت. پولی هم که بازگشت داده هنوز به دست ما نرسیده اما اعلام کردند این پول را به حساب صرافی بازگردانده ایم. واقعا جنگ است و ما باید در چند جبهه بجنگیم.

*رونالدو برای حضور در استقلال باید تست بدهد!

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه ظاهرا استقلال به دنبال جذب رونالدو بوده که اکنون در آستانه حضور در النصر عربستان قرار دارد و آیا بابت این موضوع ناامید هستند یا قرار است بمب جدیدی را منفجر کند، عنوان کرد: ساپینتو صحبت کرده که رونالدو برای حضور در استقلال باید تست بدهد (با خنده). این شرایط تیم بزرگ استقلال است یک بار اسم از مسی آوردیم که کلی سوژه شد این مسائل را رها کنید و فعلا خودی ها را بچسبید. برخی بچه ها می گفتند وقتی شما آمده اید یک هافبک خوب می خواهیم اما اکنون می گویید بدهی داریم این مسائل چه ربطی به هم دارد؟

فتح الله زاده اضافه کرد: هنوز هم اعتقاد دارم اگر مربی من هر بازیکن خوبی را پیشنهاد بدهد او را جذب می کنم زیرا باید تقویت شویم می خواهیم در لیگ قهرمانان آسیا شرکت کنیم.

*بدهکار موجه و درست هستیم

تیم ما خیلی قوی است و بازی گذشته هم این موضوع را نشان داد. بدهی های استقلال حل می شود زیرا ما بدهکار موجه و درست هستیم. مطمئن باشید خودم بدهکار می شوم اما اجازه نمی دهم تیم آسیب ببیند و بازیکن خوب نگیرد. بهترین بازیکنان را می گیریم هواداران بدانند پیچ خیلی تندی داشتیم که جور کردن 70 میلیارد تومان بود.

*قائدی تا آخر فصل بازیکن استقلال است

مدیرعامل باشگاه استقلال در خصوص خبر یکی از رسانه های اماراتی مبنی بر اینکه به دلیل پرداخت نشدن مبلغ رضایت نامه مهدی قائدی این بازیکن باید به الاهلی بازگردد، گفت: اگر این پول را می دادیم هم قائدی باید بازمی گشت زیرا بازیکن قرضی است البته الان بازنمی گردد و تا آخر فصل بازیکن استقلال است اگر ما می خواهیم باید رضایت نامه اش را بگیریم یکسال او را قرضی گرفته ایم اما اگر پولی که خواسته اند ندهیم جریمه دارد. اگر فرصت شود یک روز به امارات می روم تا با دوستان مان در باشگاه الاهلی برای این موضوع توافق کنیم.

*قطعا محبی را تا پایان فصل در اختیار خواهیم داشت

وی درباره اینکه با این تفاسیر حتی فقط خطر جدایی محمد محبی از استقلال حس می شود گفت: او هم تا پایان فصل با ما قرارداد دارد قرارداد را بسته ایم و باید در فیفا ادله بدهیم. قطعا محبی را تا پایان فصل در اختیار خواهیم داشت.

* مخالف دریافت وام 200 میلیاردی هستم

فتح الله زاده در مورد اینکه آیا برای رفع بدهی های این باشگاه سپرده 100 میلیاردی دوران مدیریت مصطفی آجرلو را برداشت کرده است پاسخ داد: در مطبوعات آمدند و گفتند ما باید 200 میلیارد وام بگیریم من مخالف این موضوع هستم زیرا برای دریافت وام باید 50، 60 میلیارد تومان هم سود بدهید با این کار بی دلیل بدهی برای خودمان اضافه می کنیم. دوستان قبلی ما 150 میلیارد وام گرفته بودند که باید هر ماه حدود 8 میلیارد سودش را بدهند. این در شرایطی است که پولی در باشگاه نبود. 24 میلیارد از وامی که گرفته بودند را پرداخت نکرده بودند. این کارها برای باشگاه شده 118 میلیارد داشتیم و باید 24 میلیارد هم می دادیم. چرا باید پول را آزاد کرده و به جایش وثیقه می گذاشتم؟

مدیرعامل باشگاه استقلال خاطرنشان کرد: دلیل این کار این بود که اگر سومین قسط را نمی دادیم بانک اتوماتیک سپرده 118 میلیاردی ما را به جای 150میلیارد وام برمی داشت و پول از دست مان خارج می شد. یکی از سندهای مرغوب کار را به جای این سپرده گذاشتیم و اکنون هم باید قسط های عقب افتاده را پرداخت کنیم که این کار را انجام دادم. اگر چنین کاری انجام نمی دادم پول را برمی داشتند. یک ملکی داریم که هیچ از آن کم نمی شود اما اگر پول مان می رفت باید 200 میلیارد وام می گرفتیم.

*آبی سل تلفن مجازی استقلال بود

وی در خصوص اینکه راهکار درستی برای کاهش هزینه ها در فوتبال وجود ندارد توضیح داد: افتضاحی در قراردادهای ورزش ما ایجاد شده که سبب شده دخل و خرج ها با هم نخواند متأسفانه ثبات نداریم و اجازه نمی دهیم مشخص شود یک فرد چه کار می کند یا نمی کند. 15 سال قبل که گوشی های موبایل بزرگی آمده بود برای باشگاه استقلال آبی سل را آوردم علی پروین هم در عکسی به شما نشان می دهم هست نشان می دهد ما در کنار رقابت رفاقت داریم. آبی سل تلفن مجازی استقلال بود. منصور پورحیدری، ناصر حجازی هم در آن زمان زنده بودند. این سیم کارت ها برای 14، 15 سال پیش است اما آیا اکنون عکس افراد را روی سیم کارت می گذارند؟ من آن سال چنین کاری انجام دادم. این یک هنر است. اگر این کار امروز انجام می شد می توانستید مثل اپلیکیشن لنز تصاویر رختکن را مستقیم پخش کرده و درآمدزایی کنید.

فتح الله زاده ادامه داد: در کشور ما کمتر افرادی می توانند همین حالا هم چنین کارهایی انجام بدهند دنیا دیجیتال شده و اگر بخواهم بار دیگر چنین طرحی انجام بدهم باید عکس بازیکنان و هنرمندان را روی سیم کارت بزنم باید هزینه کنیم. شهاب حسینی، یحیی گل محمدی و... عکس شان روی سیم کارت ها بود. جالب است در آن زمان قیمت تلفن همراه هزار تومان بود و به صورت مثال این سیم کارت ها را 800 تومان می زدیم.

*به جای بدهی، هزار میلیارد هم پول آوردیم

فتح الله زاده عنوان کرد: می گفتند کمپ ناصر حجازی سند ندارد اما این سند موجود است. به برنامه ورزشگاه آمدم تا بگویم دوستان زمین شهری محبت کرده و زمین این کمپ را به ما دادند. هزار میلیارد قیمت دارد. می گویند فتح الله زاده بدهی ایجاد کرد اما هزار میلیارد هم پول آوردیم. فوتبال ما باید به مدیرانش فرصت بدهد. وزیر ورزش شاهد است چهار ماه گفتم مدیرعامل قبلی استقلال را برندارید بلکه کمک کنید تا نواقص رفع شود. اعتقاد به ثبات مدیریت دارم. فوتبال ما تا زمانیکه خصوصی نشود، باشگاه ها برای خودشان برنامه ریزی نکنند و ثبات نداشته باشیم به هیچ جا نمی رسیم. یادتان است کره جنوبی و ژاپن زنگ تفریح ما بودند اما حالا به کجا رسیده اند.

*هرچه در اختیار باشگاه باشد، به روزرسانی و حل خواهیم کرد

وی درمورد اینکه با توجه به صحبت های اخیر مهدی تاج، توپ برای دریافت مجوز حرفه ای در زمین باشگاه ها است و رئیس فدراسیون اعلام کرده ما هم ممکن است مانع حضور باشگاه ها در لیگ قهرمانان شویم و تعارف نداریم، گفت: ما ایرادهای زیادی برای کسب مجوز داریم. ایرادهایی کهAFC برای باشگاه های ما در نظر گرفته بسیار سنگین و رفع آن ها زمانبر است. هفته گذشته ممبینی(دبیرکل) و زارعی(مسئول کمیته صدور مجوز حرفه ای) به دفتر باشگاه استقلال آمدند. کمیته حرفه ای سازی را تشکیل داده و گفتم من تو من کار کنید زیرا خیلی کار داریم. بخشی از کار در اختیار ما است که وظیفه داریم با تمام وجود وقت بگذاریم و آن را انجام بدهیم.

مدیرعامل استقلال افزود: بخشی از کار مثل تغییر مجامع در اختیار ما نیست. بلکه افراد  دیگری باید آن را انجام بدهند. هرچه در اختیار باشگاه باشد، به روزرسانی و حل خواهیم کرد.

*اگر در دنیا باشگاه ها برای VAR هزینه می کنند ما هم باید این کار را انجام بدهیم

فتح الله زاده درمورد اینکه تاج اعلام کرده خود باشگاه ها باید هزینه سیستم  VAR را پرداخت کنند و آیا استقلال آمادگی این کار را دارد، هزینه ها را برآورد کرده است یا برای ورود این سیستم به ورزشگاه آزادی چه تعاملی با پرسپولیس می کند، گفت: باید دید در دنیا چه اتفاقی می افتد. اگر در دنیا باشگاه ها برای  VAR  هزینه می کنند ما هم باید این کار را انجام بدهیم. ما باید ورزشگاه را تجهیز شده اجاره کنیم. چرا باید ورزشگاه غیرمجهز را اجاره کنیم؟ من نمی دانستم این سوال طرح می شود و اطلاعی هم نداشتم اما باید دید ورزشگاه را در دنیا باشگاه تجهیز می کند؟

*خیلی از تیم ها در ورزشگاه آزادی مستاجر هستند

وی اضافه کرد: موقعی هست که باشگاه مالکیت و امکانات ورزشگاه را در اختیار دارد اما وقتی آن را اجاره می کند،تکلیف چیست. مانند این می ماند که یک خانه اجاره کنید و صاحب خانه بگوید اگر دوش یا بخاری  ندارد، مستاجر بزند. خیلی از تیم ها از ورزشگاه آزادی به عنوان مستاجر استفاده می کنند اما صاحب آن نیستند. اگر واقعا در دنیا این تفکر وجود دارد که باشگاه ها هزینه VAR را بدهند، ما هم این کار را می کنیم. این سیستم برای فوتبال ما مفید است. باشگاه ها و فدراسیون باید همکاری و تعامل کنند تا این تکنولوژی به ایران بیاید.

*در جلسه مجمع (فردا)، اعضای هیات مدیره نیستند
مدیرعامل استقلال درمورد اینکه آیا برگزاری مجمع این باشگاه در روز شنبه یا روزهای پیش رو صحت دارد و در صورت این اتفاق آیا تغییراتی در راه است، گفت: فردا جلسه مجمع فوق العاده است اما مجمعی نیست که همه جمع شویم و  درباره اش صحبت کنیم. احتمال دارد بخواهند برای رفع ایرادهای کسب مجوز حرفه ای صحبت کنند تا به مشکل نخوریم. اعضای هیات مدیره در این جلسه حضور ندارند بلکه مدیرعامل و اعضای مجمع شرکت می کنند. 

*بعید است تغییر در ترکیب هیات مدیره استقلال اتفاق بیفتد

مدیرعامل استقلال درمورد احتمال تغییر در ترکیب هیات مدیره، پاسخ داد: بعید می دانم. احتمالش هست اما بیشتر برای مشکلات مربوط به مجوز حرفه ای است. 

*واکنش به بحث جعل در اسناد پرداختی به میلیچ
فتح الله زاده درباره مباحث مطرح شده نسبت به جعل اسناد در پرداختی به میلیچ  و اینکه آیا این پرونده کامل بسته شده یا همچنان درگیرش هستند، عنوان کرد: قبل از من پولی را برای میلیچ فرستادند و ما هم در حال پیگیری هستیم. او بازیکنی است که خیلی نیامده با استقلال دعوا کند بلکه می خواهد کاری انجام شود. یکشنبه با شرکتی که پول را از مدیران قبلی گرفته و گفته برای میلیچ فرستادم، دعوت کردم تا با هم صحبت کنیم. باید دید چه اتفاقی افتاده است. اگر پول را نداده باید به ما بازگرداند و اگر داده باید با وکیل میلیچ هماهنگ کنیم.

*5 پرونده مربوط به بسته بودن پنجره استقلال داریم

وی درخصوص اینکه آیا پرونده میلیچ هم جزو همان مواردی است که سبب بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی استقلال شده ، توضیح داد: پنج پرونده اینچنینی داریم که باید آن ها را حل کنم. گرفتاری های زیادی داریم.

مدیرعامل استقلال درمورد ادعای حجت کریمی مبنی بر اینکه قبل از حضور فتح الله زاده 25 درصد از منابع این باشگاه در فرابورس هزینه شده بود، توضیح داد: مدیرعامل قبلی تخلف نکرده بود بلکه حدود 40 میلیارد را تخلف محسوب کرده بودند که از قربانزاده خواهش کردیم به این دلیل که پول در اختیار باشگاه نبوده بلکه یک شرکت با حکم قضایی آن را برداشت کرده، این مبلغ را جزء هزینه های سرمایه باشگاه محسوب کند.

*آجورلو باید خودش پاسخگو باشد

فتح الله زاده درمورد دلیل اختلاف 18 میلیاردی استقلال با کمیته مصارف، گفت: مثلا پولی را بدون مجوز هزینه کرده اند. گفته اند باید در این حد خرج کنید اما بیشتر از حد مجاز هزینه کرده اند. پرونده به شخص موردنظر(آجورلو) بازمی گردد و خودش باید پاسخگو باشد. هرچه ما بگوییم درست نیست. من ورود نمی کنم. اجازه بدهید سازمان خصوصی سازی و مدیریت محترم قبلی با هم رفع و رجوع کنند.

*ماجرای پیدا شدن پیراهن های آبی و قرمز دو شهید در زمان جنگ

وی درباره اینکه در تفحص از پیکر شهدا، پیراهن های استقلال و پرسپولیس هم رویت شد و این نشان می دهد فوتبال چه قدر پدیده مهمی است و چه برنامه ای برای دریافت این پیراهن و قراردادن آن در موزه استقلال دارد، گفت: سردار باقرزاده محبت داشت و من و درویش را دعوت کرد. آن جا هم گفتم این یک درس است. ما دو رقیب هستیم که به شدت با هم رقابت می کنیم. در برخی صحنه ها نیز در کنار هم و دوشادوش یکدیگر قرار می گیریم. وقتی قرار بود با صدام بجنگیم، قرمز و آبی  کنار هم می شوند. این دو شهید عزیز در کانال ماهی به فاصله 200 متر از هم پیدا شدند و هر دو در یک گروهان بودند. عشقی با هم رفتند و این کار را انجام دادند. از باقرزاده خواهش کردیم پیراهن ها را به دو باشگاه بدهد.

مدیرعامل استقلال ادامه داد: خیلی مهم است که کسی از جانش بگذرد اما به این پیراهن ها نیز علاقه داشته باشد. این پیراهن ها ارزشمند است. مسئولان ما باید به استقلال و پرسپولیس بیش از این توجه کنند زیرا میلیون ها هوادار دارند. باید این پیراهن ها در اختیار ما قرار بگیرد تا در موزه دو باشگاه قرار بدهیم.

فتح الله زاده درمورد اینکه اگر اکنون رئیس فدراسیون فوتبال بود برای جام ملت ها به دنبال جوان گرایی می رفت یا کسب قهرمانی و برای هر یک از این راهکارها چه مربی ای را به کار می بست، توضیح داد: ما هم مربی خارجی خوب می خواهیم. اگر فرصت داشتم، روی یک مربی ایرانی سرمایه گذاری می کردم زیرا مربیان داخلی خوبی هم داریم. نمی شود یک مربی ایرانی بگذارید و بگویید با 10 میلیارد خوب کار کن اما به سرمربی خارجی 100 یا 200 میلیارد بدهید. اگر این مبلغ را به مربی کشورمان هم بدهید، می تواند خوب کار کند. ما اکنون فرصت نداریم و به همین دلیل یک سرمربی بسیار بزرگ خارجی می خواهیم. کره و ژاپن نشان دادند شوخی بردار نیستند. ما آبروی فوتبال مان در میان است. فوتبالیست های ایران سال ها زحمت کشیده اند. آن زمانی که از آسیا فقط یک تیم به جام جهانی می رفت،با یک مربی ایرانی همان یک سهمیه را گرفتیم.

 

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول