کمیته رفاهی
 

نبردهای تاکتیکی مربیان؛ تقابل قلعه نویی و رحمتی تا رقابت تارتار و نکونام

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 100 ] - جمعه, 2 دی 1401
نبردهای تاکتیکی مربیان؛ تقابل قلعه نویی و رحمتی تا رقابت تارتار و نکونام

دیدارهای هفته سیزدهم لیگ برتر روز شنبه آغاز می شود. نگاهی به 5 مسابقه این روز می اندازیم؛ هوادار تهران - نساجی مازندران؛ تلاش برای قطع نوار ناکامی دو تیم ناکا...

دیدارهای هفته سیزدهم لیگ برتر روز شنبه آغاز می شود. نگاهی به 5 مسابقه این روز می اندازیم؛

هوادار تهران - نساجی مازندران؛ تلاش برای قطع نوار ناکامی

دو تیم ناکام این روزها، در حالی به مصاف هم می روند که هوادار دو باخت متوالی مقابل استقلال و گل گهرسیرجان را تجربه کرده و نساجی مازندران هم سه باخت متوالی را متحمل شده است. هر دوتیم برای قطع نوار ناکامی ها تلاش می کنند. فصل گذشته مسابقه دو تیم فقط یک بار برنده داشت که آن نساجی سه امتیاز را مال خود کرد. هوادار در حال حاضر با 12 امتیاز در رده یازدهم جدول لیگ ایستاده و نساجی 16 امتیازی نهم است. 

ساکت الهامی با نساجی مازندران کار کرده و این تیم را به مقام قهرمانی در جام حذفی هم رسانده بنابراین کاملا نسبت به حریف شناخت دارد اما حمید مطهری شاید آن شناخت دقیق را از بازیکنان هوادار نداشته باشد. به هر حال الهامی در گذشته از مدیران باشگاه نساجی دلخور بود و حالا شاید بخواهد با گرفتن سه امتیاز در زمین سبز فوتبال به نوعی دلخوری اش را جبران کند!

آلومینیوم اراک - گل گهرسیرجان؛ تقابل رحمتی و قلعه نویی

شاگردان رحمتی هفته گذشته دست خالی از اصفهان برگشتند و حالا باید به مصاف یکی از تیم های مدعی لیگ بروند. گل گهرسیرجان در حال حاضر با 24 امتیاز پشت سرپرسپولیس صدرنشین در جدول لیگ ایستاده است. شاگردان قلعه نویی در صورت  یک تساوی هم در این بازی به خاطر تفاضل گل بهتر صدرنشین خواهند شد اما قلعه نویی به دنبال سه امتیاز بازی است ولی آلومینیوم اراک هم تیمی سختکوش و دونده است که راحت امتیاز از دست نمی دهد.

این بازی تقابل سیدمهدی رحمتی دروازه بان سابق استقلال با قلعه نویی سرمربی اسبق این تیم محسوب می شود. رابطه این دو نفر همیشه سینوسی و پرنوسان بوده و حتی زمانی که قلعه نویی در تراکتور مربیگری می کرد رحمتی از درون دروازه استقلال با او درگیری لفظی! پیدا کرد. این موضوع مربوط به زمان خیلی قدیم است ولی قطعا این دو نفر در 90 دقیقه فردا رقیب های سرسختی برای یکدیگر هستند.

آلومینیوم اراک در حال حاضر با 16 امتیاز روی پله هشتم جدول لیگ ایستاده و می خواهد نوار بردهای گل گهرسیرجان را قطع کند و مانع رسیدن آنها به چهارمین برد متوالی شود.در تقابل های دو تیم در لیگ برتر تا به حال آلومینیوم موفق به شکست دادن گل گهر سیرجان نشده است.

سپاهان اصفهان - نفت مسجدسلیمان؛ نبرد با قعرنشین متحول شده

زردپوشان اصفهانی تخصص عجیبی در توقف مقابل تیم های قعرنشین جدول دارند! آنها هفته گذشته هم مقابل ملوان 2 امتیاز از دست دادند و مورایس سرمربی پرتغالی تیم بعد از بازی از باد توپ! انتقاد کرد. سپاهان در حال حاضر با 21 امتیاز در رده چهارم جدول است و همچنان می تواند به بازگشت به جمع سه مدعی بالانشین امیدوار باشد به شرطی که در این بازی خانگی سه امتیاز را کسب کند.

نفت مسجدسلیمان هم آخرین تیم جدول است که با 29 گل خورده ضعیف ترین خط دفاع لیگ را در اختیار دارد و هفته هاست که فقط بازنده می شود و رنگ برد را ندیده است. آخرین برد نفت مسجدسلیمان در هفته پنجم مقابل نفت آبادان بوده است با این حال این تیم دچار تغییرات اساسی شد و مدیرعامل و حتی سرمربی تیم فوتبال در آستانه این بازی تغییر کرده اند و باید دید این تغییرات چه تاثیری در تیم نفت گذاشته است.

فصل گذشته نفت مسجدسلیمان در مجموع دو بازی رفت و برگشت 7 گل از سپاهان خورد اما اکنون ابراهیم اشکش سرمربی تیم  دسته اولی استقلال ملاثانی جانشین رضا مهاجری شده است و می خواهد در لیگ برتر هم عرض اندام کند و همین مساله می تواند برای سپاهان پیام آور یک بازی سخت باشد. 

فولاد خوزستان - ذوب آهن اصفهان؛ تقابل نکو نام و تارتار

فولاد بعد از سه باخت متوالی توانست هفته گذشته نفت مسجدسلیمان را 4 بر یک شکست بدهد تا از بحران فاصله بگیرد و با 15 امتیاز روی پله دهم جدول لیگ بایستد و حالا در دیداری خانگی میزبان تیم ذوب آهن اصفهانی است که با دو برد متوالی 16 امتیازی و در رده هفتم جدول قرار دارد. ذوبی ها فقط 6 گل در این فصل خورده اند و یکی از مستحکم ترین خطوط دفاعی را در اختیار دارند و فولاد خوزستان هم دفاع مستحکمی دارد اما در امر گلزنی به جز این بازی آخر خیلی پرفروغ ظاهر نشده اند. 

تقابل جواد نکونام گزینه سابق مربیگری تیم ملی با مهدی تارتار مربی اسبق پرسپولیس در این بازی دیدنی خواهد بود. هر دو مربی مدعی ارایه فوتبالی تاکتیکی هستند. فصل گذشته یک بازی را ذوب آهن برد و یک بازی را هم فولاد خوزستان.

مس رفسنجان - ملوان بندرانزلی؛ مسی ها به دنبال 20 شدن

مس رفسجان هفته گذشته دربی کرمان را برد تا با 17 امتیاز در رده ششم جدول لیگ بایستد و ملوان بندرانزلی هم با گرفتن یک امتیاز از سپاهان تا حدی از قعرجدول فاصله گرفت و اکنون با 10 امتیاز سیزدهم جدول است.  ملوان شاید در این هفته هم به دنبال برد در رفسنجان نباشد اما یک امتیاز هم برای این تیم تازه به لیگ برتر برگشته نتیجه خوبی است ولی مسی ها قطعا سه امتیاز بازی را می خواهند. مازیار زارع در این بازی هم با حکم انضباطی ظاهرا محروم است و باید از روی سکوها بازی تیمش را نظاره کند. مسی ها می خواهند در این بازی 20 امتیازی شوند. 

برنامه مسابقات هفته دوازدهم لیگ برتر:

هفته سیزدهم؛ ولادت حضرت عیسی مسیح(ع)
 شنبه 3 دی

 هوادار  تهران - نساجی مازندران- ساعت 14- ورزشگاه شهدای پاس قوامین تهران
 آلومینیوم  اراک - گل گهر سیرجان- ساعت 15- ورزشگاه امام خمینی(ره) اراک
 فولاد مبارکه سپاهان اصفهان -  نفت مسجد سلیمان- ساعت 15- ورزشگاه نقش جهان اصفهان
 فولاد خوزستان- ذوب آهن اصفهان - ساعت 17- ورزشگاه شهدای فولاد اهواز
 مس رفسنجان - ملوان بندر انزلی- ساعت 17- ورزشگاه شهدای مس رفسنجان
 یکشنبه 4 دی

 تراکتور تبریز  - مس کرمان- ساعت 14- ورزشگاه متعاقباً اعلام میگردد.
 پرسپولیس - پیکان تهران- ساعت 15:30- ورزشگاه آزادی تهران 

صنعت نفت آبادان - استقلال- ساعت 18- ورزشگاه تختی آبادان 

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول