کمیته رفاهی
 

کنایه سیاستمدار روس به انگلیسی ها پس از قهرمانی آرژانتین

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 182 ] - سه شنبه, 29 آذر 1401
کنایه سیاستمدار روس به انگلیسی ها پس از قهرمانی آرژانتین

دیمیتری مدودوف، نایب رئیس شورای امنیت روسیه در توییتی خواستار بازگرداندن جزایر «مالویناس»  از انگلیس به آرژانتین شد. مدودوف در توییتی نوشت، پیروزی آرژانت...

دیمیتری مدودوف، نایب رئیس شورای امنیت روسیه در توییتی خواستار بازگرداندن جزایر «مالویناس»  از انگلیس به آرژانتین شد. مدودوف در توییتی نوشت، پیروزی آرژانتین را تبریک می گویم. انگلیس، جزایر مالویناس را به آرژانتین برگردان!

آرژانتین و انگلیس بیش از یک قرن است که بر سر حاکمیت جزایر مالویناس با هم درگیر هستند؛ درگیری که در ژوئن 1982 به وقوع جنگ بین دو کشور انجامید و در نتیجه این نبرد 74 روزه  649 نظامی آرژانتینی، 255  نظامی انگلیسی و سه شهروند غیرنظامی ساکن در این جزایر جان خود را از دست دادند.

جنگ مالویناس سال 1982 در زمان نخست وزیری «مارگارت تاچر» بین انگلیس و آرژانتین بر سر مالکیت مالویناس صورت گرفت.

چندی قبل یک فرمانده نیروی دریایی سلطنتی انگلیس با بیان جملاتی اهانت آمیز سخنان اخیر برخی سیاستمداران آرژانتینی در خصوص تردد کشتی جنگی انگلیس در جزایر «مالویناس» واقع در جنوب اقیانوس اطلس را پاسخ داد. 

به دنبال ورود  کشتی جنگی 2 هزار تنی «اچ ام اس فورث» به جزاریر مالویناس  برخی مقام ها و سیاستمداران این منطقه استقرار کشتی جنگی انگلیسی را محکوم کردند و گفتند که این حضور نظامی برهم زننده صلح و امنیت در منطقه در برهه ای است که جهان با ویروس کرونا دست وپنجه نرم می کند.

«آندراس داکاری» از مقام های ارشد جزایر مالویناس نیز گفت، انگلیس در حال قدرت نمایی نظامی است. 

یک رسانه اسپانیایی زبان اخیرا در گزارشی نوشت که بر اساس دلایل تاریخی، جغرافیایی و حقوقی موجود حاکمیت جزایر مذکور متعلق به آرژانتین است.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول