عزاداری

 

ساپینتو: امیدوارم در دربی هر سه تیم خوب ظاهر شوند!

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 127 ] - سه شنبه, 29 آذر 1401
ساپینتو: امیدوارم در دربی هر سه تیم خوب ظاهر شوند!

ریکاردو ساپینتو در نشست خبری پیش از مسابقه با پرسپولیس اظهار داشت: در مدتی که لیگ به خاطر جام جهانی تعطیل بود، قبل از تعطیلی شرایط خیلی خوبی داشتیم. بازی...

ریکاردو ساپینتو در نشست خبری پیش از مسابقه با پرسپولیس اظهار داشت: در مدتی که لیگ به خاطر جام جهانی تعطیل بود، قبل از تعطیلی شرایط خیلی خوبی داشتیم. بازی آخر هم سوپر جام بود که با پیروزی پشت سرگذاشتیم و خیلی خوب بود.

* شرایط مالی اجازه برنامه ریزی به ما نداد

وی ادامه داد: در طول تعطیلات خواستیم برای اردو برنامه ریزی کنیم، اما به خاطر شرایط مالی نتوانستیم. باید خودمان را تقویت کنیم. برای بازی های تدارکاتی مشکل داشتیم. مشکل زمین هم داشتیم. معمولاً بازی های تدارکاتی را در آرارات و جاهای دیگر برگزار می شد، اما آنها در دسترس نبودند. گاهی هم روی چمن مصنوعی تمرین می کردیم.

* کیفیت زمین ورزشگاه انقلاب مناسب نیست

سرمربی تیم فوتبال استقلال خاطرنشان کرد: یکی از اولویت های ما این است که از زمین خوبی برای آینده برخوردار شویم تا تمرین کنیم و بازی تدارکاتی داشته باشیم. کیفیت زمین ورزشگاه انقلاب خیلی مناسب نیست. امیدوارم هفته بعد زمین مان آماده شود و به شرایط مطلوب برگردیم.

* تمرکز نداشتیم، اما سخت کار کردیم

ساپینتو گفت: باید خودمان را تقویت کنیم. برای برگزاری بازی های تدارکاتی مشکل داشتیم و مشکل زمین هم داشتیم. مشکلات زیادی در این مدت داشتیم، وضعیت خیلی خوبی نبود و خوشحال نبودیم. مشکلات مالی هم آنطور که باید و شاید حل نشده؛ البته تا حدودی انجام شده و برای بازیکنان هم خیلی سخت بود که در این هفته های آخر تمرکز داشته باشند، اما سخت کار کردند با وجود اینکه تمرکز 100درصدی را نداشتند. گام به گام بازیکنان و بازی های ما بهتر خواهد شد. مشکلات تمام نشده اما یکی پس از دیگری مشکلات در حال حل شدن است.

* فکر کنم هفته آینده به کمپ حجازی برویم

سرمربی تیم فوتبال استقلال در مورد کمپ  حجازی گفت: دو بار به این کمپ رفته ام و فکر کنم هفته آینده به آنجا برویم و تمرین کنیم. امکاناتش هنوز تکمیل نشده است؛ رختکن آماده می شود، اما باشگاه بدنسازی و سایر نقاطش هنوز تکمیل نشده ولی مهم زمین تمرین است که آماده شده است.

* 14 برد برای قهرمانی کافی است

ساپینتو در مورد برد گل گهر و صدرنشینی این تیم گفت: ما 19 بازی پیش رو داریم. هنوز به وسط فصل هم نرسیده ایم. 57 امتیاز باقی مانده است. 43 امتیاز برای قهرمانی نیاز. طبق محاسبه من سال گذشته استقلال 68 امتیاز کسب کرده، اما بر اساس آمار فصول گذشته اگر تیمی 65 امتیاز بگیرد قهرمان می شود و 14 برد برای قهرمانی کافی است.

* دربی بیش از 3 امتیاز دارد و استقلال برنده آن است

وی افزود: هر بازی هم برای من مهم است. فردا هم اگر تیمی مساوی کند یا برنده شود تعیین کننده قهرمانی نیست، اما اهمیت بازی را می دانیم و این بازی بیش از 3 امتیاز از ارزش دارد. حریف قدری داریم. تمرکز بالا و اعتماد به نفس بالایی  داریم، اما با تمام تواضع و احترامی که قائل هستیم و با شهامتی که داریم برنده بازی فردا خواهیم شد.

* نقطه قوت حریف، تیم پرسپولیس است

ساپینتو در مورد غیبت دیاباته و لوکادیا در بازی فردا اظهار داشت: شاید او برای بازی فردا بیاید (خبرنگاران گفتند گل محمدی اعلام کرده که این دو بازیکن برای بازی فردا حضور ندارند) برخی وقت ها چیزهایی را در نشست های خبری می شنویم که خلاف آن ثابت می شود. دیاباته و لوکادیا بازیکنان مهمی هستند، اما ما هم بازیکنان خوبی داریم که بازی های زیادی بازی نکرده اند. نقطه قوت این تیم یک تیم پرسپولیس است، نه یک بازیکن؛ آنها راه حل زیاد دارند و برای من بدون این دو بازیکن فرقی نکرده چون با پرسپولیس بازی داریم؛ چه با لوکادیا چه بدون او بازی سختی خواهد بود. 90 دقیقه باید تمرکز کنیم و سه امتیاز را بگیریم.

* پرسپولیس می تواند روی ضربات کاشته غافلگیرمان کند

وی در مورد دربی های پرتغال و ایران و تفاوت های آنها عنوان کرد: تمرکز بالایی داریم. بهترین چیزی که می توانم به هواداران خودمان بگویم این است که نمی دانم چرا از حضور هواداران مان برخودردار نیستیم، چون فوتبال بدون تماشاگران مفهومی ندارد. بازی خاصی است و به بازیکنان گفته ام که از کنترل عاطفی بالایی در این بازی برخوردار باشند. چون از نظر کیفیت بازیکنان دو تیم کیفیت یکسان و بالایی دارند. بازیکنی که کنترل عاطفی بالایی دارند موفق می شوند. پرسپولیس روی ضربات کاشته کنترل زیادی دارند و می توانند ما را سورپرایز کنند. نمی توانیم  به آنها شانس بدهیم. اگر هر تیمی از این ضربات استفاده کند ضریب بالایی خواهد داشت. باید در طول مسابقه و این موقعیت ها تمرکز بالایی داشته باشیم.

* رونالدو و مسی برای من بهترین هستند

سرمربی استقلال در مورد برگزاری دربی قبل از جام جهانی بهتر نبود، گفت: این مسئله گذشته است و الان هم زمان خوبی است. همیشه بازی مقابل یک تیم خوب است، مهم نیست که الان باشد یا در گذشته.

ساپینتو در  پاسخ به سوال خبرنگار فارس مورد عملکرد تیم پرتغال و رونالدو در جام جهانی 2022 عنوان کرد: تفاوت رونالدو و مسی اکنون فقط سن شان است و هر دوی آنها برای من بهترین هستند. هر دوی آنها بهترین جهان هستند. اینگونه بازیکنان لایق این هستند که القاب های بهترین را به دست بیاورند. لایق هستند که چنین القابی داشته باشند و باعث تاسف است که رونالدو نتوانست با تیم ملی کشورم جام قهرمانی را به دست بیاورد، اما زندگی اینگونه است؛ گاهی می بری و گاهی می بازی! ولی بهترین بازیکنی که پرتغال داشته کریس رونالدو بوده است.

* درمورد مصدومان و محرومان شک داریم

وی در مورد مصدومان و محرومان تیمش گفت: در این مورد شک و شبهه داریم.

* ایران می توانست در جام جهانی از گروهش صعود کند

ساپینتو در مورد عملکرد بازیکنان استقلال در جام جهانی اظهار داشت: آنها سخت کار کردند و عملکردشان خوب بود و به آنها افتخار می کنم. فکر می کنم تیم ایران اگر از حمایت خوبی برخوردار بود، می توانست از این مرحله صعود کند. اگر انرژی مثبتی به تیم داده می شد می توانست صعود کند.

* امیدوارم در دربی هر سه تیم خوب ظاهر شوند!

سرمربی استقلال در مورد داوری دربی گفت: امیدوارم بازی خوبی از سه تیم ببینیم؛ هم تیم داوری و هم دو تیم مسابقه. شنیدم که داور چند ماهی است که بازی سوت نزده است. امیدوارم بهترین شرایط خود را داور از نظر ذهنی و بدنی داشته باشدو بازی خوبی را سوت بزند. امیدوارم بازی خوبی را شاهد باشیم و تیم داوری هم خوب کار کند.

مرتبط با موضوع

تبلیغات


نظرسنجی

به نظر شما تیم ملی ایران به جام جهانی 2026 صعود میکند؟

گالری عکس

جدول